» » «Пам’ятаємо, славимо, вшановуємо!» 

«Пам’ятаємо, славимо, вшановуємо!» 

Цими вересневими днями жителі нашої громади вшановують пам’ять тих, хто загинув, захищаючи Сновщину від нацистських окупантів.

Минуло 78 років, а останки полеглих солдатів знаходять досі на місцях боїв.

22 вересня, в День партизанської слави, у селі Єліне відбувся мітинг-реквієм та  перепоховання останків 4 солдат 117 стрілецької дивізії, знайдених поблизу с. Загребельна Слобода, та 1 старшого лейтенанта 219 моторизованої стрілецької дивізії, 28 стрілецького корпусу, 21-ї армії, Брянського фронту, знайденого поблизу с.Єліне. Нажаль прізвищ цих військовослужбовців встановити не вдалось і вони залишаться невідомими.

«Сьогодні ми зібралися, щоб вшанувати пам’ять воїнів, які героїчно загинули захищаючи Сновщину від ворога. Наш святий обов’язок – навіки зберегти у пам’яті їх героїзм і мужність,» – у своїй промові зазначив міський голова Олександр Медведьов.

В скорботі присутні схилили голови та вшанували пам’ять захисників хвилиною мовчання. Заупокійну панахиду за загиблими воїнами провів отець Володимир. Під час опускання трун в могилу, в знак шани, пролунав троєкратний залп. Церемонія перепоховання відбулася під супровід військового оркестру.

Після покладання квітів до пам’ятників партизанській сім’ї та воїнам-визволителям всі бажаючі мали змогу відвідати  музей історії партизанського руху на Чернігівщині в 1941-1943 роках. Коротко з перебігом подій тих часів ознайомив старший науковий співробітник ММК «Лісоград» Денис Дрозд.

До відома: За інформацією старшого наукового  співробітника  ММК «Лісоград», керівника Сновської пошукової групи «Союзу пошукових загонів України»Дениса  Дрозда, протягом останні 10 років пошуковцями Сновщини було знайдено близько 40 солдатів та офіцерів, які загинули захищаючи наш край, ім’я п’ятьох  вдалося встановити, а їх останки були відправлені на малу батьківщину. Детальніше про роботу пошукової групи можна дізнатися: https://www.facebook.com/groups/785036148883655

Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю