» » Патріотичний квест за участі трьох поколінь провели у Лісограді з нагоди 76-ї річниці визволення Сновщини від нацистських окупантів та Дня партизанської слави 

Патріотичний квест за участі трьох поколінь провели у Лісограді з нагоди 76-ї річниці визволення Сновщини від нацистських окупантів та Дня партизанської слави 

Кожного року цими вересневими днями ми відзначаємо велику для нашої громади подію – річницю вигнання нацистських окупантів зі Сновщини та День  партизанської слави. Три покоління сновчан зібралися у суботу, 21 вересня, щоб вшанувати пам’ять про подвиг земляків та всіх тих, хто допоміг здолати ворога у роки Другої Світової війни. Урочисті заходи у Сновську розпочалися з покладання квітів до пам’ятного знаку воїнам-визволителям у міському сквері.  Участь у ньому взяли керівники громади, райдержадміністрації, члени громадських організацій, учні.

Далі всі учасники заходу переїхали до с.Єліне, де відбувся мітинг-реквієм «Пам’ятаємо, славимо, вшановуємо!» та літія за загиблими.

У своєму виступі міський голова Олександр Медведьов зі словами вдячності згадав воїнів-визволителів Другої Світової та всіх, хто кував перемогу в тилу за те, що вони ціною своїх життів звільнили Україну від нацистської навали та підняли її з руїн. Звернувся він і до учасників бойових дій антитерористичної операції та операції об’єднаних сил:

  • Нині на сході нашої країни знову триває збройний конфлікт. І знову українці стали на захист своєї Батьківщини. Своїми щоденними діями ви, дорогі захисники, доводите усьому світові, що Україна в надійних руках! Зичу усім вам міцного здоров’я, родинного благополуччя, невичерпного джерела життєвої енергії, добробуту, процвітання кожній родині та мирного неба над головою! Слава Україні!

За дорученням голови обласної ради Ігоря Вдовенка жителів села і гостей привітав радник голови обласної ради Дмитро Никоненко, чиї щемні вірші викликали сльози на очах присутніх. Він подарував фотоальбом «Чернігово-Сіверська земля» для Єлінського музею директору закладу Володимиру Спасіку.

У заходах взяв участь і директор історичного музею ім.Тарновського Сергій Лаєвський.

Після покладання квітів до пам’ятників партизанській сім’ї та воїнам-визволителям всі бажаючі мали змогу відвідати  музей історії партизанського руху на Чернігівщині в 1941-1943 роках, який розташований у Єліному. І школярам, і учасникам АТО, і ветеранам цікаво було прослухати історичну довідку про те, що відбувалося майже вісім десятиліть тому. Цікаво, що в цей день із Коропщини сюди приїхала ціла родина з маленьким правнуком партизана.

Далі всі вирушили до Музейно-меморіального комплексу партизанської слави «Лісоград». Неординарно і креативно розробили в цьому році сценарій до Дня партизанської слави працівники відділу культури і туризму міської ради на чолі з Наталією Добненко. Вони організували і провели патріотичний квест «Стежками партизанів». Шість команд-учасниць, які об’єднали три покоління сновчан, взяли участь у змаганні. Це дві міські школи, гімназія, учні Вищого професійного училища лісового господарства, а також члени ветеранської організації на чолі з Людмилою Кравець та учасники бойових дій на сході України на чолі з Михайлом Хомчуком.

Комнада мали зібрати карту, виконавши певні завдання. Працівники культури в образі радистки, медсестри, солдата, фармацевта роздавали їх у землянках. А ще учасники квесту мали відгадати пісні, які виконували на музичних інструментах викладачі дитячої музичної школи ім. Н.Г.Рахліна.

Гра-квест не залишила байдужим нікого! Всі із великим задоволенням та азартом долучилися до неї. У підсумку перше місце зайняли учасники АТО/ООС. Грамоти і солодкі призи командам вручив міський голова Олександр Медведьов.

У фіналі заходу голова районної спілки учасників АТО, майор Михайло Хомчук  привітав всіх зі святом, подякував ветеранам і висловив впевненість, що представники юного покоління, яке сьогодні пройшли стежками партизан, стануть гідною зміною і надійними захисниками України в майбутньому.

Завершилося святкування смачним партизанським кулішем. Для всіх присутніх його приготували працівники Музейно-меморіального комплексу партизанської слави «Лісоград».

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної політики міської ради

Leave a Reply