» » Перше засідання сесії міської ради в умовах воєнного стану

Перше засідання сесії міської ради в умовах воєнного стану

29 квітня відбулося засідання 15-ї сесії Сновської міської ради восьмого скликання, яке провів міський голова Олександр Медведьов. Участь у сесії взяли 24 депутати міської ради, а також  начальник Корюківської районної військової адміністрації Іван Ващенко, його перший заступник Сергій Чорний, депутат обласної ради Олександр Якубін, заступник голови районної ради Іван Орда, керівники структурних підрозділів міської ради та старости.

На початку засідання міський голова подякував Збройним Силам України та всім сновчанам, які витримали окупацію та щодня працювали на території громади: лікарям, волонтерам, комунальникам,  пожежним, правохоронцям,  місцевій варті «Правопорядок Сновськ» та депутатам.

Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів і цивільних від рук окупантів.

«З усіх громад Корюківського району найбільше постраждала Сновська, – зазначив у своєму виступі перед депутатами Іван Ващенко. – Тут зазнали руйнувань будинки від обстрілів, тут викрадали людей, в тому числі і мера. Троє до цього часу не повернулися, але ми докладаємо всіх зусиль для їхнього повернення. Війна триває, дякую вам за стійкість і витримку, віримо в ЗСУ!»

«Щиро вдячний всім сновчанам, які під час війни ще більше згуртувалися і допомагають одне одному. Сьогодні день прийняття важливих, але складних рішень, бо місцевий бюджет не витримує навантажень в умовах воєнного стану. Тож поставтеся до цього з розумінням», – сказав Олександр Якубін. Він зазначив, що постійно з перших днів окупації і до нині на Сновщину надходить гуманітарна допомога, яку роздають волонтери Молодіжної ради всім потребуючим у громаді. Звернувся до всіх присутніх інформувати про гуманітарні вантажі переселенців і всі категорії населення, які потребують допомогу.

Далі розпочався розгляд питань порядку денного сесії. Всі проєкти рішень були розглянуті і обговорені на засіданнях постійних депутатських комісій, тож на сесії у присутніх запитання не виникали і вона пройшла злагоджено і швидко.

Було визнано повноваження депутат міської ради Михайла Булденка та оголошено про саморозпуск фракції «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ».

Начальник фінансового відділу Ліна Савченко поінформувала про зміни до бюджету. Дохідна частина загального фонду зменшена на 6,4 млн грн.

Депутати затвердили Програму покращення матеріально-технічного забезпечення заходів з  охорони та облаштування державного кордону України на території Сновської міської ради на 2022 рік, виділивши на її фінансування 200 тис. грн. У зв’язку з оголошенням  воєнного стану в країні прийнято додаткові заходи для збалансування бюджету Сновської МТГ. Зокрема, вирішили припинити фінансування громадської організації  «Сновський місцевий осередок «ВФСТ «Колос»», організація ветеранів  Сновської міської територіальної громади та 14 програм, які були прийняті раніше. Також призупинені виплати міському голові – надбавки, матеріальні допомоги та всі види премій.

Рішенням сесії було вирішено звільнено керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету. Одним з непопулярних рішень стало рішення про припинення діяльності комунального підприємства «Сновська друкарня» та оптимізація ряду сільських закладів культури.

Земельні питання за пропозицією депутатів вирішено було голосувати блоком.

На завершення сесії секретар міської ради Наталія Самойлова озвучила для депутатів питання, які вирішувалися на засіданні виконавчого комітету під час воєнного стану.

З усіх питань порядку денного сесії були прийняті відповідні рішення. З ними можна буде ознайомитися на офіційному сайті міської ради у рубриці «Нормативні документи».

Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю