» » Погодинний графік відключень на червень

Погодинний графік відключень на червень

Дефіцит в українській енергосистемі досі залишається доволі значним. Як уже не раз зазначали в НЕК «Укренерго», основні його причини – це наслідки масованих ракетних атак рашистів, планові ремонти на атомних електростанціях, зниження продуктивності сонячних електростанцій через хмарність та збільшення споживання електроенергії через потепління. Через це перерви в електропостачанні можуть бути досить тривалими і ризикують стати для українців звичним явищем протягом не одного року.

А тому щодня НЕК «Укренерго» доводить Операторам системи розподілу (обленерго) граничні величини споживання електричної енергії та потужності на наступний день. Вимушені констатувати: протягом останнього тижня ці величини відчутно зменшились, зате мають приблизно однакові обсяги, тож ми нарешті можемо нехай і не на 100%, але спрогнозувати обсяги відключень на наступні дні і навіть тижні (звісно, якщо ситуація в енергосистемі кардинально не зміниться на гірше!). А щоб і ви могли розпланувати свій час заздалегідь, ми створили сталий Графік погодинних відключень електроенергії (ГПВ), який так просили наші споживачі. Подивитись його ви можете на нашому офіційному сайті у розділі «Відключення» https://chernihivoblenergo.com.ua/files/other/schedule_groups.jpg.

 Усю інформацію щодо черг відключень ГПВ можна знайти тут же https://chernihivoblenergo.com.ua/blackouts або ж дізнатися за допомогою наших ботів у Viber (https://chernihivoblenergo.com.ua/in_viber) і Telegram (tg://resolve?domain=ChernigivOEbot).

Свій Графік погодинних відключень ми намагалися зробити якомога прозорішим і справедливішим, тому розділений він на 6 днів, протягом яких усі шість черг споживачів будуть перебувати в рівних умовах. Для вашої зручності над кожним із шести днів ми зазначили дати, у які вони діятимуть, тож тепер спланувати свій особистий графік з урахуванням відключень електропостачання ви зможете наперед.

 Зверніть увагу! Як і в ГПВ 2022-2023 років, усі години доби тут поділяються на години відключень, години можливих відключень та години зі світлом для кожної з черг. За сприятливої ситуації в енергомережі, під час відключень ми намагатимемось задіювати лише ті черги, у яких в певні години зазначений період відключень (чорний квадрат), однак за потреби відключення будуть і у черги, навпроти якої зазначаються можливі відключення (блакитний квадрат). Тож не ображайтесь! Тим більше, що в НЕК «Укренерго» наголосили: при «переліміті», допущеному оператором системи розподілу, тобто, коли в області подається більше електроенергії, ніж дозволено, будуть вводитись Графіки аварійних відключень (ГАВ) та Спеціальні графіки аварійних відключень (СГАВ). Вчора такий підхід уже практикували в Донецькій, Житомирській, Миколаївській, Київській, Кіровоградській, Харківській та Хмельницькій областях, а також у Києві. Погодьтеся, краще дотримуватися планового ГПВ, ніж отримати додаткові ГАВ і СГАВ.

 Ну і знову-таки нагадуємо про економію електроенергії, особливо у пікові години – з 8:00 до 11:00 і з 17:00 до 23:00. Так ми точно зможемо вкластися у ліміти, бо про відміну графіків обмеження електропостачання мова поки що, на жаль, не іде.

 

За інформацією АТ “Чернігівобленерго”