» » Понад  мільйон гривень на реалізацію двох проєктів у громаді залучила громадська організація «Лампа» зі Сновщини за методологічної підтримки U-LEAD

Понад  мільйон гривень на реалізацію двох проєктів у громаді залучила громадська організація «Лампа» зі Сновщини за методологічної підтримки U-LEAD

Завдяки невтомній і наполегливій праці заступниці начальника відділу економічного розвитку та інвестицій Сновської міської ради Ірини Мундурс, яка є і співзасновницею ГО  «Лампа»,  за час масштабної військової агресії її команді вдалося отримати фінансову підтримку від іноземних організацій на три проєкти. Реалізація одного з них завершується в поточному місяці, це були арт-терапевтичні зустрічі з психологічної допомоги внутрішньо переміщеним  сім’ям з дітьми «КОЛО ПІДТРИМКИ».  Донором цього проєтку є Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу.

Сновська міська рада стала інформаційним партнером  проєкту, а самі зустрічі проходили на базі “Простору можливостей” Сновського ліцею №2 Управління освіти міської ради.

А ще два проєкти, загальною вартістю понад 1 млн грн, незабаром будуть втілені у життя.

«Коли нашу громаду звільнили від російських військ, ми почали писати проєктні заявки, щоб залучити гранти на відновлення. І не лише інфраструктури, а перед усім громадської активності. За ці місяці ми написали 7 проєктних заявок, із яких 3 отримали фінансування. Це неймовірно. Ми дуже вдячні U-LEAD за їхню допомогу та підтримку в написані цих двох проєктів. Навчання та практична допомога дали свої результати», – каже Ірина Мундурс.

Чернігівської області за підтримки U-LEAD. На реалізацію проєкту підтримки гуманітарних потреб дітей прикордонних сіл громади та внутрішньо переміщених осіб Данська рада біженців виділила 16,8 тисяч долларів. А на проєкт розвитку молодіжного руху громади YouthUp та ЮНІСЕФ направлять 478 тисяч гривень.

Проєкт підтримки дітей та ВПО передбачає закупівлю 500 наборів продуктів для сімей із прикордонних сіл громади, а також 300 наборів для учнів. Триватиме проєкт 3 місяці, але громадська організація ще отримає від грантодавця річний експертний супровід для зростання спроможності команди.

Другий проєкт спрямований на розвиток молодіжного середовища та громадського активізму мешканців. Так, у місцевому Молодіжному просторі «САМ» створять фотостудію, а протягом трьох місяців триватимуть навчання для молоді громади з питань психологічної витривалості, суспільної згуртованості та патріотичного виховання. За кошти гранту куплять фотоапарат, додаткове обладнання та проведуть навчальні тренінги.

Навчання від U-LEAD з розробки проєктів розпочалося після звільнення області від окупантів  у Сосницькій, Сновській, Городнянській та Прилуцькій громадах, які згодом  підготували чотири проєкти. Із них два – від Сновської громади,  й обидва отримали фінансування!

Навчання щодо написання проектів для всіх зацікавлених осіб постійно організовуються на базі міської ради. Та не всі, хто пише і подає проєкти отримує фінансову підтримку від грантодавців. Тож щиро вітаємо команду ГО «Лампа» і її співзасновників Ірину Мундурс,  Олександра Гончаренка та Антона Аліфіренка, які в партнерстві з міською радою та Молодіжною радою при міському голові “САМ”  будуть реалізовувати проєкти на благо молоді та дітей громади і внутрішньо переміщених осіб.

Більше інформації на сайті “Децентралізація дає можливості”