» » Представники громад Чернігівщини вирушили на навчання до Польщі

Представники громад Чернігівщини вирушили на навчання до Польщі

Представники вісімнадцяти територіальних громад з усіх п`яти районів Чернігівської області вирушили до Великопольського воєводства Польща за програмою Study Tour tо Poland, що реалізується фондом «Лідери змін».

Серед учасників делегації – начальник відділу економічного розвитку та інвестицій Сновської міської ради Ірина Мундурс.

Цей навчальний візит ініційований Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації мав відбутися ще в 2022 р. Але тоді на заваді стало повномасштабне вторгненя рф на Україну. Нині, попри виклики воєнного стану, поїздку вдалося здійснити.

Мета візиту до Польщі – вивчення роботи польських гмін із залучення коштів для розвитку території за допомогою проєктної діяльності.

А повчитися у поляків є чому – вони здобувають близько 92% коштів, що виділяється зі структурних фондів ЄС у межах національних квот для місцевого та регіонального розвитку. Вже за кілька місяців Україна як країна-кандидат до ЄС отримає доступ до передвстуних фондів, що діють на тих самих засадах.

У програмі перебування представників самоврядування Чернігівщини – ознайомлення з проектами, що вже реалізовані та які працюють і надалі, а саме: е-адміністрація та міська рада людей похилого віку в Гнєзно; сучасний освітній центр для дітей, молоді та дорослих, спрямований на заняття з програмування, робототехніки, автоматики, мультимедії; новітні засоби комунікації та співробітництва з мешканцями; добровільна пожежна дружина; Центр місцевих ініціатив та інші.

Значна частина візиту присвячуватиметься досвіду налагодження міжмуніципального співробітництва.

Навчальний візит здійснюється в рамках Програми STUDY TOURS TO POLAND, що реалізується Фондом «Лідери змін» (Fundacja Liderzy Przemian) та фінансується з коштів Польсько-Американського фонду свободи.

За інформацією Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації