16 квітня для Сновської громади відбулася презентація нового компоненту програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – “Голос громади в місцевому самоврядуванні в Чернігівській області”. Зустріч проходила в онлайн-форматі через «червоний» рівень карантину на території області. Діяльність за компонентом залученості громадськості триватиме до травня 2022 року.
Перша ознайомча зустріч відбулася за участю керівництва громади, представників структурних підрозділів та громадськості Сновської територіальної громади.
Керівник компоненту «Голос громади в місцевому самоврядуванні в Чернігівській області» програми DOBRE Павло Пущенко ознайомив з загальною інформацією та основними напрямами та форматами роботи громадського компоненту :
- Розвиток механізмів участі громадськості у вирішенні питань місцевого значення та прийнятті рішень;
- Збільшення спроможності громадських організацій та ініціативних груп громади;
- Підтримка молодіжної роботи.
Більш детально по кожному з них розказали відповідні координаторки та кординатор.
Тетяна Романова ознайомила з планом роботи щодо запровадження та вдосконалення інструментів участі в громаді, навела приклади інструментів участі та ознайомила з подальшими кроками. В рамках даного напряму заплановані такі заходи: впровадження двох нових інструментів участі в громаді, навчання представників органів влади та громадськості онлайн-інструментам комунікації та партнерства, проведення інформаційних кампаній із просування інструментів участі. Громадська залученість формує довіру громадян, дає можливість розуміти потреби людей та допомогає співпрацювати владі з громадою, знижує негатив з боку громадян.
Також одним з сегментів компоненту програми DOBRE “Голос громади в місцевому самоврядуванні” є співпраця з місцевими громадськими організаціями та ініціативними групами. Наталія Висіканець детально показала план роботи в цьому напрямі. Першим кроком буде оцінка спроможності громадських організацій за методикою АRC, яка допомагає знайти перспективи та потенціал для побудови плану організаційного розвитку. Представники громадських організацій проведуть локальний аналіз з визначення потреб та пріоритетів громади. Також планується навчання для громадських активістів та ініціативних груп, проведення Чернігівської літньої школи громадянської активності, можливість отримати грант на реалізацію проєкту/ідеї, запуск інтернет-платформи “Скринька добрих практик” для громадських активістів.
Андрій Кужель – координатор напряму молодіжної роботи. Основними заходами молодіжної політики є сприяння навчанню активного громадянства. В рамках молодіжного роботи плануються навчання молодіжних працівників та представників молодіжних рад, молодіжні обміни, моніторинг роботи депутатів, запровадження молодіжних програм та стажування молоді в ОМС.
До зустрічі долучився також експерт з залучення громадськості програми DOBRE. Володимир Купрій ще раз наголосив: «Що би не робилося, зміни не можуть відбуватися, поки не залучені люди. Зміни ніколи не будуть сталими, підтримуватися в подальшому, якщо люди не розуміють, що відбувається. Якщо люди не будуть розуміти що це, для чого це, як це, то будь-яка ініціатива не буде мати успіху».
Вдячні Сновській територіальній громаді за цікавість до компоненту програми DOBRE “Голос громади в місцевому самоврядуванні в Чернігівській області”, уточнюючі запитання та розуміння важливості компоненту по залученню громадськості.
Зустріч відбулася в рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). В Чернігівській області виконавцем проєкту «Голос громади в місцевому самоврядуванні» є громадська організація «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» в партнерстві з громадським об’єднанням «Спілка ініціатив Чернігівщини»
Керівник компоненту «Голос громади в місцевому самоврядуванні в Чернігівській області» програми DOBRE Павло Пущенко 0634785562