» » Фонд соціального страхування України інформує

Фонд соціального страхування України інформує

ПРО НАДАННЯ МЕДИЧНИХ ТА СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ ПОТЕРПІЛИМ НА ВИРОБНИЦТВІ У 2017 РОЦІ

Важливим напрямом діяльності Городнянського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області є робота із потерпілими на виробництві та відновлення здоров’я застрахованих осіб після перенесених захворювань і травм.

У 2017 році медико-соціальні послуги отримали 9 потерпілих на виробництві на загальну суму 105,2 тис. грн. У середньому витрати на фінансування медичних та соціальних послуг склали 11,7 тис. грн на одного потерпілого.

6 потерпілих було забезпечено медикаментами, виробами медичного призначення та лікарськими засобами для лікування в амбулаторно-поліклінічних умовах на загальну суму 17,1 тис. грн. На одного потерпілого середні витрати на придбання ліків та виробів медичного призначення склали понад 4,8 тис. грн.

Санаторно-курортне лікування отримали 2 особи на суму 22,0 тис. грн.

Потерпілі внаслідок трудового каліцтва та професійних захворювань з інвалідністю отримували додаткові види допомоги, один або декілька – відповідно до висновку МСЕК на загальну суму 64,7 тис. грн, а саме:

–   спеціальний медичний догляд – 1 потерпілий на суму 37,0 тис. грн;

–   постійний сторонній догляд – 1 потерпілий на суму 18,5 тис. грн;

–   побутове обслуговування – 1 потерпілий на суму 9,2 тис. грн.

Виплачена компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування в розмірі 0,6 тис. грн двом потерпілим.

Проведено значну роботу із забезпечення автомобілями потерпілих з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва. Так, двом потерпілим було безоплатно передано у власність автомобілі після закінчення 10-річного терміну експлуатації, які були видані їм Фондом. Із них дві особи стали на облік для заміни автомобіля.

На даний час у черзі на отримання автомобіля за рахунок коштів Фонду перебуває 2 потерпілих.

З метою підтримки у потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, у тому числі потерпілих з інвалідністю, соціальної адаптації, підняття особистої самодостатності, віри у власні сили, подолання особистих фізичних меж для подальшого пристосування до життя в суспільстві у 2017 році потерпілі брали участь у V Всеукраїнській спартакіаді «Сила духу».

ПРО ОСУЧАСНЕННЯ СТРАХОВИХ ВИПЛАТ ПОТЕРПІЛИМ НА ВИРОБНИЦТВІ

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1053 «Про перерахування розміру страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та членам їх сімей» Городнянським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області у січні проведено осучаснення щомісячних страхових виплат для осіб, які мають право на ці виплати станом на 01 січня 2018 року та мали право на їх перерахування за період з 01 березня 2008 року до 01 березня 2011 року.

Загальна кількість потерпілих на виробництві (членів їх сімей), які мали право на проведення такого осучаснення по відділенню, складає 131 особу зі 149, що отримають щомісячні страхові виплати в січні 2018 року.

121 особа отримала  підвищення в результаті перерахунку в січні 2018 року на суму  58274,28 грн. 14 переселенцям в результаті перерахунку виплати підвищилися на суму 4984,59 грн.

Розмір збільшення щомісячної страхової виплати є індивідуальним і залежить у потерпілих на виробництві від ступеня втрати професійної працездатності, визначеного МСЕК, а в одержувачів щомісячної страхової виплати у разі втрати годувальника – від кількості утриманців.

Збільшений перерахований розмір щомісячних страхових виплат, нарахований у січні 2018 року, потерпілі на виробництві (члени їх сімей) отримають в лютому.

Такий перерахунок проведено і для тимчасово переміщених осіб. У січні вони вже отримали щомісячну страхову виплату в новому розмірі.

Слід також зазначити, що після осучаснення щомісячної страхової виплати одночасно відбулося значне зменшення кількості осіб, які продовжать отримувати індексацію щомісячних страхових виплат. Так, до перерахунку індексацію за січень було б призначено 94 потерпілим та утриманцям, а після перерахунку її будуть отримувати 5 осіб. Також сума призначеної індексації у січні 2018 року зменшилася з 29,4 тис. грн до 1,1 тис. грн за місяць.

Повідомляємо, що в березні поточного року буде збільшено розмір щомісячних страхових виплат усім потерпілим на виробництві (членам їх сімей) на 20 відсотків.

Для потерпілих на виробництві, для яких за наслідками перерахунку з 01 березня 2018 року розмір щомісячної виплати буде визначатись із суми менше ніж 3200 гривень, буде встановлено новий розмір щомісячної страхової виплати, розрахований із розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня 2017 року (3200 грн), з урахуванням ступеня втрати працездатності.

Городнянське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального cтрахування України в Чернігівській області

 

Leave a Reply