» » Про Національний спротив розповіли ветеранам військові

Про Національний спротив розповіли ветеранам військові

За ініціативи організації ветеранів Сновської територіальної громади, яку очолює Людмила Кравець, 27 січня у Сновську відбулася зустріч ветеранського активу з військовими стосовно роз’яснення введеного в дію Закону України «Про основи національного спротиву».

На засідання прибули старший офіцер відділення обліку і мобілізаційної роботи лейтенант Олександр Клименко та психолог 2-го відділу Корюківського РТЦК та СП Анна Комарчук, а також інструктор мобілізаційного відділу Корюківського районного територіального центру, старший сержант Андрій Аникієнко.

Вони поінформували присутніх про основи і мету Національного спротиву в Україні, зокрема про те, що віднині зусилля військового керівництва країни та місцевої влади будуть спрямовані на формування в Україні національного спротиву та сприяння максимально широкому залученню населення до захисту країни. Закон, який вступив у силу з 1 січня 2022 року, визначає завдання територіальної оборони, руху опору і підготовки громадян України до національного спротиву, а також встановлює порядок організації, підготовки та ведення територіальної оборони і руху опору.

Крім бригад і батальйонів тероборони, як зазначили військові, законодавством передбачено створення  добровольчих формувань територіальних громад, їх діяльність здійснюватиметься під безпосереднім керівництвом і контролем командира відповідної бригади ТрО.

Члени ветеранської організації запитували, як діяти, якщо введуть воєнний стан, де отримувати інформацію, які діятимуть системи оповіщення, які умови вступу до батальйону тероборони тощо. На всі запитання вони отримали вичерпні відповіді.

Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю