» » Про підсумки діяльності Сновського районного центру зайнятості протягом 2017 року та приорітетні напрямки роботи в 2018 році

Про підсумки діяльності Сновського районного центру зайнятості протягом 2017 року та приорітетні напрямки роботи в 2018 році

У 2017 році на ринку праці Сновського району, як і в цілому по Україні, відбулась зміна пріоритетів з необхідності пошуку вільних робочих місць — на збереження трудового потенціалу та задоволення зростаючих потреб економіки в кадрах.

На ринок праці значно вплинуло спрощення доступу до зайнятості в європейських країнах та подальше поглиблення демографічної кризи. Внаслідок чого Україна суттєво втратила трудові ресурси, виник кадровий дефіцит у провідних галузях економіки та зменшився зареєстрований ринок праці.

Головним чинником, що спонукає українців виїздити за кордон, є різниця в оплаті праці. Якщо в Україні середня зарплата становить близько 250 євро, то в Росії — 500 євро, у Польщі — 750 євро, Чехії — 870 євро, Німеччині — 2300 євро.

Протягом 2017 року у центрі зайнятості  взято на облік 817 громадян, що майже на 4% менше, ніж за попередній рік. Всього перебувало на обліку 1279 осіб.

У 2017 році 130 роботодавців району проінформували  про наявність вільних робочих місць. База даних  налічувала  624  вакансії. За направленням служби зайнятості знайшли роботу 603 особи, в тому числі 392 безробітні. Показник минулорічних обсягів працевлаштування шукачів роботи перевиконано на 2 %.

Кожна друга особа у 2017 році отримала роботу до набуття статусу безробітного, що позитивно вплинуло на скорочення кількості отримувачів допомоги по безробіттю, сприяло заощадженню коштів страхового Фонду. У минулому році середньомісячна чисельність отримувачів допомоги становила 343 особи. Всього виплачено  допомоги по безробіттю 6,6 млн.грн.

Протягом 2017 року за рахунок служби зайнятості пройшли перепідготовку 149 безробітних, із яких 148 працевлаштовано.

До участі у громадських та тимчасових роботах в 2017 році залучено 188 безробітних. 85% з них відпрацювали на благоустрої населених пунктів, інші інформували громадян про порядок отримання житлових субсидій та оформлення відповідних документів.

Серед основних пріоритетів у роботі на 2018 рік:

– профорієнтація учнівської та студентської молоді;

– оперативне працевлаштування шукачів роботи до призначення статусу безробітного;

– співпраця з роботодавцями, особливо з тими, хто залучає інвестиції, розширює виробництво та створює нові робочі місця. За рахунок цього – збільшення вакансій з гідними умовами оплати праці;

– посилення взаємодії з об’єднаною територіальною громадою  щодо організації громадських робіт.

Сновський районний центр зайнятості

Leave a Reply