» » Про пільгове перевезення учасників бойових дій

Про пільгове перевезення учасників бойових дій

За ініціативи  міського голови  Олександра Медведьова 19 лютого відбулася зустріч з учасниками АТО  Олексієм Липкою, Вадимом Платоновим, Сергійє Самусенком та Сергієм Сльозком та приватними підприємцями-автоперевізниками Олександром  Кухаренком і Андрієм  Дунаєм.

Розмова йшла про можливість надання пільг для проїзду учасників бойових дій в маршрутках, як це практикується в деяких районах області.

Така програма у Сновській міській раді кілька років вже діє для перевезення пільговиків залізничним транспортом. У минулому році, зокрема, міська рада перерахувала 93 тис. грн  Укрзалізниці за пільговий проїзд у приміському потязі Сновськ-Бахмач.

Щоб з місцевого бюджету за перевезення учасників бойових дій можна було відшкодовувати кошти автоперевізникам,  вони повинні зареєструватися на території Сновщини і отримати ліцензію на регулярні перевезення. Міська рада у такому випадку матиме право встановлювати графіки руху пасажирських перевезень і маршрути та виплачувати  їм кошти за Програмою. Причому пільгою користуватися могли б і чорнобильці, і студенти. Наразі автоперевізники виконують рейси на замовлення, як таксі. А отже нема законних підстав для перерахунку їм коштів.

Олександр Кухаренко та Андрій Дунай не погодилися на пропозицію міського голови щодо переоформлення свого бізнесу, бо вважають, що це призведе до подорожчання квитків приблизно на 25%.

Міський голова запропонував приватним перевізникам надавати одне безкоштовне місце на маршруті для учасників бойових дій. У ході подальшого діалогу учасники зустрічі дійшли згоди, що в кожній маршрутці перевізники залишатимуть одне місце для воїнів АТО/ООС, а квиток у такому разі для них коштуватиме 50% від повної вартості. На безкоштовне перевезення приватні підприємці не погодилися.

Міська рада, як повідомлялося раніше, закупила для потреб громади мікроавтобус. Окрім використання його управлінням освіти, сім`ї, молоді  і спорту для поїздок на змагання, конкурси, семінари, цей мікроавтобус на замовлення в.о.старост здійснює рейси у села, з якими нема автобусного сполучення з громадою – Єліне, Низківка, Нові Млини.

У цьому автобусі проїзд для всіх учасників бойових дій безкоштовний.

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи міської ради