» » Про подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради

Про подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради

Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради (колишній інтернат “Казка”) в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей.

Сьогодні ж до обговорення цього чутливого для колективу та місцевої влади питання долучилися заступник голови облдержадміністрації Жанна Шерстюк, Сновський міський голова Олександр Медведьов та депутати обласної ради: начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Юрій Музика, Ігор Вдовенко та Олександр Якубін та депутати міської ради – секретар міської ради Наталія Авдієвська, Наталія Добненко і Вячеслав Матвієнко. Участь у засіданні взяла і директор закладу «Сновська гімназія» Яна Тютюнник.

Під час наради наголошувалось, що процес формування оптимальної мережі закладів освіти, які розташовані на території Чернігівської області, необхідної для надання високоякісних освітніх послуг кожній дитині, з урахуванням використання наявних ресурсів, модернізації мережі, а також забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на виховання і розвиток у сімейному середовищі та реалізації ними права на інклюзивну освіту передбачає скорочення певної кількості закладів інтернатного типу Чернігівщини.

На сьогодні в зазаначеному закладі освіти у Сновську на дистанційній формі навчається 40 дітей, з них 18 за заявами батьків знаходяться за кордоном, тож майже половина колективу перебуває на простої.

Учасники зустрічі висловили власне бачення щодо доцільності продовження функціонування Сновської гімназії. При цьому наводилось обґрунтування як на користь ліквідації зазначеного закладу, враховуючи оцінку потреб здобувачів освіти, наповнення гімназії та аналіз зв’язків освітньої установи з місцевою громадою, так і контраргументи на підтримку його подальшої роботи в інтересах дітей та збереження колективу і існуючої матеріальної бази.

Консультації щодо пошуку найбільш оптимального варіанту розв’язання даного питання тривають.

За інформацією відділу інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради