» » Про приведення у відповідність категорій посад та встановлення відповідних рангів старостам  

Про приведення у відповідність категорій посад та встановлення відповідних рангів старостам  

-> сесія | 0

СНОВСЬКА МІСЬКА РАДА

КОРЮКІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Одинадцята сесія восьмого скликання

 

РІШЕННЯ

 

28 жовтня 2021 року                               м. Сновськ                                            № 11­­­-11/VІІІ

 

Про приведення у відповідність категорій посад та встановлення відповідних рангів старостам

 

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 14, 15 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку інституту старост» від 14.07.2021 року №1638-IX; враховуючи рекомендації постійної комісії міської ради з питань законності, освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення, молоді, спорту, депутатської діяльності та етики

міська рада вирішила:

 1. Взяти до уваги, що посада старости з 01 серпня 2021 року віднесена до V категорії посад, відповідно до чого:
  • Присвоїти ШЕВЧЕНКО Оксані Володимирівні, старості Низківського старостинського округу Сновської міської територіальної громади, з 01 серпня 2021 року 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах V категорії  посад.
  • Присвоїти АРТЮШЕНКУ Олександру Анатолійовичу, старості Тур’янського старостинського округу Сновської міської територіальної громади, з 01 серпня 2021 року 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах V категорії  посад.
  • Присвоїти ЩЕРБИНІ Віктору Олексійовичу, старості Новомлинського старостинського округу Сновської міської територіальної громади, з 01 серпня 2021 року 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах V категорії  посад.
  • Присвоїти МІРОШНИЧЕНКУ Юрію Олександровичу, старості Рогізківського старостинського округу Сновської міської територіальної громади, з 01 листопада 2021 року черговий 10 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах V категорії  посад.
  • Присвоїти БЕЗРУЧКО Ларисі Іванівні, старості Хотуницького старостинського округу Сновської міської територіальної громади, з 01 серпня 2021 року 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах V категорії  посад.
 2. Відділу бухгалтерського обліку та звітності врахувати відповідні зміни при нарахуванні та виплаті заробітної плати, а також провести перерахунок з 01 серпня 2021 року.
 3. Відділу кадрової та архівної роботи внести відповідні зміни до особових справ старост, а також на вимогу посадових осіб місцевого самоврядування (старост) – до трудових книжок.
 4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на начальника відділу кадрової та архівної роботи Т.Сухобок та на постійну комісію міської ради з питань законності, освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення, молоді, спорту, депутатської діяльності та етики ( голова В.Карпенко).

Міський голова                                                              Олександр МЕДВЕДЬОВ

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проєкту рішення Сновської міської  ради

«Про приведення у відповідність категорій

посад та встановлення

відповідних рангів старостам»

 

01 серпня 2021 року набув чинності Закон України від 14 липня 2021 року №1638-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку інституту старост», зокрема яким були внесені зміни до статті  14 Закону України від 07 червня 2001 року №2493-ІІІ «Про службу в органах місцевого самоврядування», а саме категорію посади старости з шостої було змінено на п’яту.

Відповідно до частини другої статті 15 Закону України від 07 червня     2001 року №2493-ІІІ «Про службу в органах місцевого самоврядування» особам, які займають посади, віднесені до п’ятої категорії, може бути присвоєно 11, 10 і 9 ранг.

Відповідно до частини третьої статті 15 Закону України від 07 червня     2001 року №2493-ІІІ «Про службу в органах місцевого самоврядування» ранги, які відповідають посадам першої та другої категорій, а також ранги сільським, селищним, міським головам, головам районних, районних у містах рад, старостам присвоюються рішенням відповідної ради в межах відповідної категорії посад.

У зв’язку з цими змінами постала необхідність про приведення у відповідність категорій посад в Сновській міській раді та встановлення відповідних рангів старостам рішенням ради.

Старостам, які мають ранг нижче одинадцятого – як правило присвоюється найнижчий ранг в межах п’ятої категорії посад – 11 (Шевченко О.В, Артюшенко О.А., Щербина В.О., Безручко Л.І.).

Відповідно до наказу Головдержслужби від 28.03.2005р. N 72 «Про присвоєння рангів посадовим особам місцевого самоврядування відповідно до статті 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» – черговий ранг присвоюється за умови, якщо посадова особа успішно відпрацювала на займаній посаді не менш як два роки з
урахуванням часу присвоєння попереднього рангу.

При призначенні посадової особи місцевого самоврядування на більш високу посаду їй присвоюється ранг у межах категорії посади, яку вона зайняла. У разі коли посадова особа займає більш високу посаду в межах однієї категорії посад, їй може бути залишений попередній або присвоєний більш високий ранг у межах цієї категорії посад з урахуванням професійної кваліфікації  та результатів роботи.

У разі залишення попереднього рангу наступний ранг посадовій  особі місцевого  самоврядування  присвоюється з урахуванням часу присвоєння попереднього рангу.

Отже, старості, який має 11 ранг може бути присвоєно після двох років успішної роботи на займаній посаді без дисциплінарних стягнень протягом останнього року відповідний черговий ранг в межах п’ятої категорії посад   (Мірошниченко Ю.О. – 10 ранг з 01 листопада 2021 року).

Начальник відділу

кадрової та архівної роботи                                                                      Тетяна СУХОБОК