» » Про реалії роботи в умовах воєнного часу говорили на Раді територіальних громад

Про реалії роботи в умовах воєнного часу говорили на Раді територіальних громад

Про реалії роботи в умовах воєнного часу говорили на Раді територіальних громад у п`ятницю 10 червня. Зустріч відбулася офлайн вперше після вигнання ворога з території області за участі начальника обласної військової адміністрації В’ячеслава Чауса та голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко.

часть у ній разом з колегами взяв міський голова Олександр Медведьов.

На порядку денному найважливіше: захист, економічна та інформаційна безпека, процес відновлення та підготовки до зими.

Директор департаменту фінансів ОВА Валерій Дудко проаналізував виконання місцевих бюджетів Чернігівської області за січень-травень 2022 року. Це необхідно, аби визначити пріоритети у бюджетному процесі в умовах обмеженого фінансового ресурсу.

Наразі досягнуто домовленості, що ПДФО від діяльності військових залишатиметься за місцем їх дислокації. А це значні надходження до місцевої скарбниці.

Наступне питання – основні завдання у сфері цивільного захисту населення в умовах воєнн

ого стану. Чимало завдань покладено на місцеве самоврядування, але за допомоги та координації військових адміністрацій. Наразі маємо підготувати укриття та бомбосховища, а також план евакуації населення.

«Ми не знаємо чи піде ворог знову, як він йтиме, і яку зброю застосовуватиме. Тому чим більше альтернативних варіантів евакуації населення, тим краще. А головне, щоб цей план був комплексний. Тому укриття та бомбосховища мають  бути готові постійно», — наголосив начальник ОВА.

У стані відносної безпеки область має розпочинати відновлення. Перший крок до цього — правильна фіксація збитків. Про порядок роботи з цього питання поінформувала директор Департаменту економічного розвитку ОВА Олександра Хомик.

Війна не відміняє зиму. Тому варто вже зараз думати, як входити в опалювальний сезон. І саме це питання виявилося найбільш дискусійним. Йшлося про облаштування приладів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних в бюджетних закладах. Виконання умов договорів з постачання природного газу, укладених між бюджетними установами та ТОВ ГК «Нафтогаз Трейдинг», в частині розрахунків за використаний природний газ.

Також керівник профільного департаменту ОВА Володимир Кривенко розповів про механізм забезпечення населення скрапленим газом для побутового використання.

Гостро стоїть питання інформбезпеки. Подекуди на півночі Чернігівського, Корюківського, Новгород-Сіверського районів місцева газета залишається єдиним доступним українським ЗМІ. Водночас війна додала цим редакціям чимало проблем: зруйновані приміщення, дефіцит паперу, зменшення доходів, ускладнена логістика.

Тож ОВА шукає варіанти надання підтримки місцевій пресі.

Украй важливо, щоб і з боку громад редакції також мали підтримку та співпрацю. Мова йде як про допомогу у взаємодії з Укрпоштою, так і про фінансові питання.

Принагідно громадам передали комп’ютерне обладнання, сонячні панелі та два авто для медиків, придбані за кошти партнерів.

За інфоормацією Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації