» » Про роботу відділу економічного розвитку та інвестицій Сновської міської ради у 2020 році

Про роботу відділу економічного розвитку та інвестицій Сновської міської ради у 2020 році

У відділі економічного розвитку та інвестицій Сновської міської ради працюють:

Гукун Ганна Мар’янівна – начальник відділу

Мундурс Ірина Миколаївна  – заступник начальника відділу

Матчана Світлана Михайлівна – головний спеціаліст відділу

Близнюк Наталія Юріївна – головний спеціаліст (з 9 лютого 2021 року)

Орда Світлана Сергіївна (до 8 лютого 2021 року)

Роботу відділу координує перший заступник міського голови Павло Леонідович Мірошниченко.

      Відділ економічного розвитку та інвестицій взяв активну участь в конкурсному відборі ДФРР.  Було належним чином підготовлено та направлено на розгляд конкурсної комісії 11 проектів від нашої громади:

«Реконструкція очисних споруд в місті Сновськ Чернігівської області» (44,09 бали)

«Будівництво спортивного залу Сновської гімназії» (39,3 бала)

«Придбання  комп`ютерного томографу для  КНП «Сновська ЦРЛ» (43,08 бала)

«Капітальний ремонт спеціалізованої  гімнастичної спортивної зали та допоміжних приміщень, будівель та споруд за адресою: Чернігівська обл., м. Сновськ, вул. Залізнична, 41» (51,33 бала)

«Облаштування зон відпочинку Сновського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Дружба» шляхом капітального ремонту відкритого басейну, придбання спортивного майданчика та сцени з подіумом» (44,29 бала)

«Теплореновація будівлі Новоборовицького НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. – ДНЗ» шляхом проведення капітального ремонту з виділенням черговості: І черга – заміна та утеплення даху будівлі; ІІ черга – заміна віконних та дверних блоків; ІІІ черга – утеплення фасаду будівлі» (38,93 бала)

«Теплореновація будівлі Петрівського  НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. – ДНЗ» шляхом  капітального ремонту фасаду, покрівлі та  заміни віконних та дверних блоків» (40,71 бала)

«ART простір» (Капітальний ремонт Будинку культури з впровадженням заходів з теплореновації з виділенням черговості) (42,5 бала).

«Мистецький десант» (Створення умов для надання якісних культурно-мистецьких послуг у віддалених населених пунктах громади шляхом придбання автобусу з підйомником) (43,93 бала)

«Капітальний ремонт Будинку культури в с.Нові Боровичі Сновського району Чернігівської області з виділенням черговості: І черга – капітальний ремонт даху; 2 черга – підсилення стін, влаштування ганків, вимощення, тепломодернізація (утеплення фасаду та перекриття); 3 черга – капітальний ремонт внутрішніх приміщень, зовнішні мережі теплопостачання» (45,5 бала)

«Будівництво водопровідної мережі по вулицям Юрія Костюченка, Шевченка, Калініна та насосної станції над існуючою свердловиною в м. Сновськ Чернігівської області» (недопущений до фінансування через відсутність експертного звіту).

Продовжувалась робота по розробці генерального плану міста Сновськ. Були укладені договори та надавались необхідні дані на проведення плану зонування території, стратегічної екологічної оцінки, організовано проведення обговорення та громадських слухань генплану міста та звіту про СЕО. Вся інформація оприлюднювалась на офіційному сайті, повідомлення та звіт про СЕО публікувалися у двох місцевих газетах («Промінь» та «Деснянська правда»), звіти направлено до Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, управлінню охорони здоров’я ОДА, Міністрерству охорону здоров’я України, Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України.

Проведена значна робота по впровадженню у 2020 році проєктів  Бюджету участі. Була проведена широка роз’яснювальна робота серед населення щодо участі в розподілі частини міського бюджету, зібрано, перевірено та узагальнено подані проєкти громадського бюджету, організовано голосування жителів за вибрані проєкти. Як результат, в голосуванні прийняло участь 2833 людини віком від 14 років, що складає близько 16% від загальної кількості жителів ОТГ, які мали право голосувати. До речі, в попередньому році в голосуванні взяло участь лише 374 жителі. З 14 проєктів найбільшу кількість голосів (672 голоси) набрав проєкт №0013 «Релакс Хаб для здобувачів освіти Сновської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1», авторами якого є Алла Єрмоленко та Ольга Гаврилець. Вартість проєкту – 334 804 грн. Проєкт передбачав створення зони відпочинку для дітей та вчителів із тематичним оформленням кожної її частини.

У березні 2020 р. Чернігівська ОДА вперше оголосила конкурс проєктів від громад та районів області в рамках «Всеукраїнського громадського бюджету». Відділом була підготовлена і подана проектна заявка від Сновської ОТГ «Мистецький десант» (придбання автобусу з підйомником для відділу культури і туризму Сновської ОТГ). Було організовано роз’яснювальну та агітаційну роботу по визначенню переможця, надавалась допомога в голосуванні.

Вівся щотижневий моніторинг освоєння субвенції державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій на 2020 рік та залишків 2019 року. Двічі за місць звітували з цього питання перед обласною державною адміністрацією. За кошти цієї субвенції було закуплено цифровий рентгенапарат, завершені роботи по капітальному ремонту РЦДЮТ, Сновської ЗОШ №2, ДЮСШ.

В 2020 році через пандемію  були скасовані деякі державні програми підтримки ОТГ. Тому питання залучення фінансів з різних джерел на розвиток громади стає вкрай необхідним.

Сновська  ОТГ прийняла участь у конкурсному відборі Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) і була відібрана у півфінал (із 96 громад з трьох областей).

На І етапі відбору була підготовлена заявка на конкурс, яка включала повну інформацію про громаду, про діяльність і проблеми.

В рамках другого етапу конкурсного відбору 13 серпня відбулась онлайн-співбесіда ключових спеціалістів громади з представниками Програми DOBRE. З боку нашої громади в ній взяли участь керівництво громади, керівники структурних підрозділів міської ради, депутати міської ради, представники молоді та громадськості.

Третім етапом відбору стало виконання практичного завдання, яке полягало у спроможності громади залучити мешканців до випрацювання бачення розвитку громади, дізнатися у них, які зміни треба зробити в громаді в першу чергу, і до вирішення яких питань люди готові долучитися особисто.

Для цього протягом двох тижнів було проведено опитування думки громадян, в якому взяло  участь 1192 особи, в тому числі он-лайн – 262 людини. До опитування були залучені всі вікові групи населення міста та всіх старостинських округів.

За результатами конкурсного відбору Сновська ОТГ відібрана для участі в Програмі DOBRE, що дозволить нашій громаді протягом двох років отримувати технічну та фінансову допомогу, зокрема створювати умови для громади краще управляти ресурсами, підвищити якість комунальних послуг, стимулювати місцеву економіку та підвищити залученість громадян.

Крім того, Сновською міською радою було поданий і відібраний як переможець проєкт «Створення простору для відпочинку та підтримки здорового способу життя для соціально-вразливих груп населення Сновської ОТГ (людей похилого віку, осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, осіб, що потрапили в складні побутові умови тощо)»  на конкурсний відбір «Фонду малих проектів – Україна» Фонду міжнародної солідарності. Проєкт дозволив провести ремонт приміщень територіального центру, придбати та встановити тренажери, меблі, комп`ютерну техніку, мультимедійне обладнання, провести освітні заходи (2 тренінги для пенсіонерів та 1 для працівників тер центру).  Вартість проекту становила 550 тис.грн.

Також вже другий рік продовжувалася участь Сновської міської ради в реалізації проєкту «ДІЄМО» («Децентралізація приносить прозорість та ефективність в сфері освіти та медицини») за експертним супровідом Громадського партнерства “За прозорі місцеві бюджети!”. Було донесено громадою за експертної підтримки  координатора проекту Тетяни Романової  складну бюджетну інформацію доступною та зрозумілою мовою для широкого кола населення за допомогою «Бюджету для громадян». «Бюджет для громадян» – це новий для України формат пояснення складних бюджетних питань у зручних форматах: інфографіка, інтерактивні презентації, друковані видання з візуалізованими даними, які доносять інформацію про те, як і куди йдуть гроші громади.

Відділ економічного розвитку та інвестицій Сновської міської ради підготував проєктну заявку «Кімната успіху» (Реабілітаційно-ресурсна кімната для дітей з інвалідністю Сновської ОТГ), яка перемогла у конкурсному відборі проєкту «Створення соціальних центрів для посилення можливостей подолання труднощів та розвитку потенціалу самодопомоги постраждалих від конфлікту людей і громад в Україні» Благодійної організації «Благодійний фонд «Карітас-Київ». Проєкт “Кімната успіху” отримав фінансування в сумі – 29 429 грн., у т. ч. сума  мікрогранту  20 029 грн., внесок коштів міського бюджету громади – 9400 грн. В рамках проєкту створено 4 спеціальні зони реабілітаційно-ресурсної кімнати, створеної на базі Сновської  ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (навчальна, ігрова, сенсорна, фізично-реабілітаційна), придбано та наповнено зони кімнати відповідним спеціальним обладнанням.

В квітні 2020 року Сновська міська рада долучилась до Європейської Ініціативи «Мери за економічне зростання» шляхом підписання угоди про членство.

Розпочато розробку Плану (Програми) соціально-економічного розвитку Сновської міської територіальної громади на 2021-2023 роки. Було оголошено збір проектних ідей від старостинських округів та громадськості, розпочато процедуру стратегічної екологічної оцінки.

Розроблені і затверджені міською радою Програма підтримки малого і середнього підприємництва та Програма підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім». Забезпечено надання підприємцям відшкодування частини транспортних витрат, що забезпечують торгівельним обслуговуванням населення віддалених та малонаселених сіл, де відсутня стаціонарна торгівля (по 10 населеним пунктам). Надавалась підтримка населенню в отриманні пільгового кредиту на купівлю, ремонт житла, на ведення особистого селянського фермерського господарства. В 2020 році 3 сім’ї із с.Нові Боровичі та міста Сновськ отримали пільгові кредити на суму 225 тис.грн.

 

 

Начальник відділу економічного

розвитку та інвестицій                                                                            Г.ГУКУН