» » ПРО ТАРИФИ НА ВОДУ…

ПРО ТАРИФИ НА ВОДУ…

Ще наприкінці минулого року директор ПрАТ «Комунальник» Анатолій Дуля виніс на розгляд членів виконавчого комітету проект рішення щодо коригування тарифів на водопостачання та водовідведення. Надав всі підтверджуючи документи та повідомив, що підвищення тарифів цілком обґрунтовано (адже підвищилися ціни на пальне, енергоносії, мінімальна заробітна плата), і підприємство вимушено підняти ціни для забезпечення безперебійного надання цих послуг.
Звісно, це питання болісне для населення (особливо для мешканців багатоповерхівок). Тому всі документи, були ретельно вивчені, проведена незалежна перевірка відповідності коригування тарифів на водопостачання та водовідведення ТОВ «Аудиторсько-консалтингова компанія «Ніл». Висновок незалежного аудитора наступний: загальний скоригований тариф для населення, бюджетних організацій та інших споживачів м.Сновськ по водопостачанню 20,33 грн./куб.м та водовідведенню 45,76 грн./куб.м економічно обгрунтувано.
Окремо слід зазначити, що відповідно до статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» органи місцевого самоврядування встановлюють тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі не нижче економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво (надання). У разі встановлення тарифів на нижчому рівні міська рада зобов’язана відшкодувати з місцевого бюджету виконавцю різницю між встановленим розміром цін/тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво цих послуг, тобто компенсувати постачальнику послуг (в даному випадку ПрАТ «Комунальник») недоотриману суму.
25 січня на засіданні виконкому було прийнято рішення щодо встановлення скоригованих тарифів, яке набрало чинності в середині лютого. Відповідно до цього рішення тарифи підвищилися для юридичних осіб та комерційних організацій. Для населення тарифи залишено без змін, а різницю було запропоновано відшкодовувати з міського бюджету. На сесії міської ради була прийнята Програма з відшкодування різниці в тарифах на житлово-комунальні послуги ПрАТ «Комунальник». Станом на 03.07.2019р. підприємству з міського бюджету було виплачено 171330,33 грн. компенсації за надані послуги. Враховуючи те, що значна частина населення отримує субсидію на оплату комунальних послуг з державного бюджету, надалі недоцільно компенсувати самостійно зазначені витрати з міського бюджету. Тому в липні, на черговому засіданні виконавчого комітету, вирішено ввести в дію економічно обґрунтовані тарифи на послуги ПрАТ «Комунальник» для населення міста по водопостачанню 20,33 грн./куб.м та водовідведенню 45,76 грн./куб.м.
До відома громадян: найменші тарифи діють в м. Чернігів, Ніжин, Прилуки (від 8 до 9 грн. за 1 куб.м). Насамперед, ціноутворення залежить від кількості споживачів: більше споживачів – менша ціна. Наближені тарифи до наших діють у містах: Мена (20,22), Ріпки (22,35), Семенівка (19,20), Сосниця (19,30).

Leave a Reply