12 березня відбулися загальні збори громадян у Нових Боровичах за участі міського голови Олександра Медведьова та секретаря міської ради Наталії Самойлової. Проходили вони у сільському будинку культури. На сход прийшла рекордна кількість учасників для сільських сходів – 102 чоловіки, навіть не зважаючи на те, що у приміщенні СБК не було ні опалення, ні освітлення, як і по всьому селі після нічного буревію.
Перед присутніми про свою роботу за 2019 рік звітував в.о. старости Анатолій Сірий. Приємно, що в селі, де нині проживає 927 жителів, народилося 8 дітей, працюють школа і садочок, спиртозавод, ПСП ім.Ватутіна, лісництво, пилорама, магазини та кафе, є листоноша, підключено швидкісний Інтернет. За рік проводилися роботи з благоустрою: фарбування зупинок, обкіс, видалено 2 аварійні дерева, відремонтовано паркан біля місця відпочинку, впорядковували сільські полігони твердих побутових відходів тощо. За зібрані людьми кошти відремонтовано громадський колодязь, ці роботи будуть продовжені. Закуплено тротуарну плитку для облаштування доріжки за кошти, які були надані Новим Боровичам міською радою із залишків Громадського бюджету, як учасникам бюджету участі. Анатолій Сірий подякував за співпрацю і розуміння міській раді, всім керівникам цих закладів і установ, що працюють на території Нових Борович, а також приватним підприємцям О.Басович, В.Воробей, С.Тройна, О.Биховець, всім активним жителям громади.
В.о. старости висловив пропозицію міській раді: ввести принцип розподілу коштів з місцевого бюджету на благоустрій у відповідності до кількості населення, щоб гроші розподілялися більш рівномірно і старостати більш ефективно могли планувати свою роботу.
Він озвучив і проблемні питання, які треба вирішити:
- розчищення ставків,
- заміна вікон, даху та утеплення стін приміщення НВК,
- ремонт будинку культури, мосту через річку Снов, пам’ятника у Загребельній Слободі,
- ремонт доріг по сільських вулицях та центральної трасі державного значення, яка проходить через село
- видалення аварійних дерев
- встановлення нової автобусної зупинки в центрі
- придбання дитячого майданчика.
Село також турбує відсутність лікаря у лікарській амбулаторії, два рази на місяць туди приїжджає сімейний лікар, а хотілося б щоб він працював постійно. Олександр Медведьов закликав селян пропонувати знайомим лікарям чи інтернам приїхати в село, а міська рада забезпечить медика житлом і доплатою до заробітної плати.
Але найбільш болючим питанням для людей цього року стало питання про вивіз відходів від виробництва спирту (барди) на поля. Добре, що працює завод, що є понад 90 робочих місць, але люди переймаються навколишнім середовищем, адже барда може потрапити в річку та ще й влітку стоїть сморід.
На запитання жителів, влади та телебачення відповів заступник директора Новоборовицького МПД ДП «Укрспирт» Віктор Авдієвський, який прояснив ситуацію з цього питання. Він зазначив, що зараз завод цілодобово працює на повну потужність. Ставки-відстійники наразі переповнені, а барду виливають тепер не на чиїсь паї чи городи, як дехто говорить. Віктор Авдієвський запевнив, що барда не потрапляє і не потрапить у річку. У планах керівництва спиртозаводу – передискувати ці поля. Наразі вже оформлюють нові ділянки землі в оренду, щоб їх у подальшому використовувати для вивозу відходів.
Олександр Медведьов зазначив, що до міської ради від в.о. старости та жителів села 22 січня надійшло звернення щодо вжиття заходів із припинення можливого забруднення річки та полів Новоборовицьким МПД ДП «Укрспирт». Відповідне звернення було направлене міською радою до Державної екологічної інспекції в Чернігівській області. 25 лютого було отримано відповідь, що обласна інспекція після отримання погодження з інспекцією України проведе позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства Новоборовицьким МПД ДП «Укрспирт». Це питання міська рада триматиме на контролі.
На зібранні виступила директор НВК Лідія Логвиненко, зазначивши що заклад посів почесне 42 місце з 253 шкіл в області за результатами олімпіад. У школі навчається 144 учні, дитсадок відвідують 28 дошкільнят. Так сталося, що саме у день сходів було оголошено карантин у закладах освіти через пандемію коронавірусу. Матеріально-технічна база освітнього закладу у минулому році значно покращилася, було замінено огорожу навколо школи, закуплено оргтехніку, меблі для НУШ, туристичне спорядження тощо. Лідія Григорівна подякувала за підтримку міській раді, в.о. старості, керівникам підприємств села, які опікуються школою, батькам дітей. Також зазначила що гострою необхідністю є ремонт даху закладу та заміна в ньому вікон.
Директор СБК Наталія Трач поінформувала присутніх про діяльність закладу, зазначивши, що результат роботи працівників культури і самодіяльних артистів – на сцені. Вона прозвітувала, що за кошти, отримані від продажу білетів на концерт, придбано нові карнизи, занавіски та килимове покриття для СБК, а відділом культури і туризму міської ради куплено для роботи ноутбук.
На зборах виступили також:
директор ПСП ім.Ватутіна Алла Лобур, яка розповіла про те, що сіється підприємством, і які послуги надаються населенню (оранка, дискування, послуги млина) та необхідність людям у цьому році переоформити договори оренди з ПСП;
представник ПСП «Гетьманське», який закликав здавати в оренду паї саме їм під ставку 7% від нормативної оцінки землі;
заступник начальника управління соцзахисту наслення РДА Олена Луц, яка розповіла про монетизацію пільг та субсидія, надання соціальної допомоги та відповіла на запитання учасників сходу;
заступник начальника Сновського управління Держпродспоживслужби Валентин Шишко поінформував про необхідність реєструвати пасіки.
У процесі зборів керівництво громади та присутні спеціалісти відповідали на запитання жителів села, а найбільше їх під час зібрання поставила всім юрист ПСП ім.Ватутіна.
Підвів підсумки загальних зборів громадян Олександр Медведьов. Він намагався відповісти на кожне проблемне запитання жителів та озвучив плани на майбутнє. Зокрема, поінформував про те, що реконструкція вуличного освітлення та видалення аварійних дерев по селу буде продовжено, замовлено проект капітального ремонту сільського будинку культури, пожежну водойму теж можна розчистити, використавши частково кошти з міського бюджету, депутатські кошти та благодійні внески селян, буде вирішуватися питання і ремонту мосту через річку Снов та ремонту школи.
На запитання, чому міська рада не запустить автобусний рейс до Корюківської лікарні, міський голова відповів: «У пріоритеті нашої роботи – збереження Сновської центральної райлікарні, якій ми постійно допомагаємо, а не купівля автобуса для підвозу людей до іншого медзакладу».
Представники спиртозаводу, присутні на сході, запевнили, що 30 % від озвучених проблем села вони готові взяти на себе і допомогти їх вирішити, наприклад, надавши техніку тощо.
Приємно було поспілкуватися і почути від усіх молодих енергійних керівників організацій і підприємств села, що вони хочуть бачити Нові Боровичі розвиненим і впорядкованим селом. Вони готові сприяти наводити періодично лад на сміттєзвалищах своєю технікою, вивозити за графіком сміття від домогосподарств, бачать село без бур’янів і хащів, які треба видалити всім разом.
Якщо є така підтримка – в.о. старості буде легко і просто працювати. І це позитив, і так має бути. Тільки разом і дружно можна подолати будь-які проблеми заради добробуту жителів громади.
Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи міської ради