» » Про внесення змін до Програми організації та проведення громадських робіт на 2021 рік

Про внесення змін до Програми організації та проведення громадських робіт на 2021 рік

-> сесія | 0

 УКРАЇНА

СНОВСЬКА МІСЬКА РАДА

КОРЮКІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Четверта сесія восьмого скликання

РІШЕННЯ

25 лютого 2021 року                   м. Сновськ                                     № 7-4/VIII

 

Про внесення змін до Програми організації та проведення громадських робіт на 2021 рік

 

Розглянувши звернення Сновської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості; керуючись п. 22 частини 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 31 Закону України «Про зайнятість населення»; з метою максимального залучення безробітних та інших категорій осіб Сновської міської територіальної громади до участі в громадських роботах; за рекомендацією постійної комісії міської ради з питань освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення, молоді, фізкультури та спорту

міська рада вирішила:

 1. Внести зміни до Програми організації та проведення громадських робіт на 2021 рік, затвердженої рішенням 2 сесії міської ради 8 скликання від 24.12.2020 р. № 19-2/VІІІ, а саме:

1.1. Затвердити новий перелік видів громадських робіт, до яких можуть залучатись безробітні, відповідно до чого викласти розділи ІV та VІІ Програми в новій редакції, згідно додатку.

 1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови С.Силенка та на постійну комісію міської ради з питань освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення, молоді, фізкультури та спорту (голова В.Карпенко).

Секретар міської ради                                                        Н.САМОЙЛОВА

               Додаток

                                                                    ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                                   Рішення  Сновської міської ради

                                                                                      (4 сесія 8 скликання)

                                                                               від 25 лютого 2021 р. № 7-4/VІІІ

ІV. ПЕРЕЛІК ВИДІВ ГРОМАДСЬКИХ РОБІТ,

ЩО МАЮТЬ ЕКОНОМІЧНУ, СОЦІАЛЬНУ ТА ЕКОЛОГІЧНУ КОРИСТЬ ТА ВІДПОВІДАЮТЬ ПОТРЕБАМ ГРОМАДИ НА 2021 РІК

Програмою організації та проведення громадських робіт у 2021 році види громадських визначені за такими критеріями:

 • мають тимчасовий характер і для їх організації не можуть бути використані постійні робочі місця та вакансії;
 • можуть виконуватися на умовах неповного робочого дня;
 • мають економічну, соціальну та екологічну користь;
 • надають можливість тимчасового працевлаштування безробітних на роботи, що не потребують додаткової спеціальної, освітньої та кваліфікаційної підготовки.

Перелік видів громадських робіт, до яких можуть залучатись безробітні:

 1. Упорядження меморіалів, пам’ятників, братських могил та інших місць поховання загиблих захисників Вітчизни та учасників антитерористичної операції, утримання у належному стані цвинтарів.
 2. Благоустрій та озеленення територій населених пунктів, об’єктів соціальної сфери, зон відпочинку і туризму. Ліквідація сміттєзвалищ та снігових заметів у населених пунктах.
 3. Роботи з відновлення, ремонту та догляду пам’яток архітектури, історії та культури, заповідників.
 4. Прибирання та утримання в належному стані придорожніх смуг, вирубка чагарників вздовж доріг.
 5. Відновлення та благоустрій природних джерел та водоймищ, русел річок.
 6. Упорядкування територій населених пунктів з метою ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, визнаних у встановленому порядку відповідно до діючого законодавства.
 7. Роботи на будівництві або ремонті об’єктів соціальної сфери: шкіл, навчально-виховних комплексів, дитячих дошкільних закладів, спортивних майданчиків, закладів культури і охорони здоров’я, дитячих оздоровчих таборів, стаціонарного відділення територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та інших об’єктів соціальної сфери.
 8. Роботи, пов’язані з ремонтом приватних житлових будинків одиноких осіб, ветеранів війни, інвалідів, що проводяться за рішеннями органів місцевого самоврядування.
 9. Робота в бібліотеках з відновлення бібліотечного фонду, в музеях, роботи з документацією в архівах державних установ.
 10. Робота з документацією у військкоматах у період підготовки та проведення призовної кампанії.
 11. Інформування населення про порядок отримання житлових субсидій та робота з документацією.
 12. Участь у соціологічних опитуваннях, статистичних обстеженнях, тимчасових масових дослідженнях та анкетуваннях населення.
 13. Супровід осіб з інвалідністю по зору, догляду за громадянами в закладах соціальної сфери.
 14. Надання допомоги особам з інвалідністю та людям похилого віку.
 15. Проведення заходів із інформування, профілактики та запобігання порушень громадського порядку, безпеки життєдіяльності населення.
 16. Догляд, обслуговування, соціально-медичний патронаж осіб похилого віку, інвалідів, дітей-сиріт, та тимчасово непрацездатних осіб.
 17. Кур’єрська доставка товарів першої необхідності людям похилого віку.
 18. Роботи з виготовлення засобів індивідуального захисту від інфекційних захворювань.
 19. Екологічний захист навколишнього середовища, а саме: роботи пов`язані з ремонтом водопостачання на території населених пунктів, з благоустроєм криниць, укріпленням дамб, мостових споруд, прибирання та збір вторинної сировини (макулатура, поліетилен, поліетиленові пляшки, відходи пінопласту) на території населених пунктів.
 20. Надання допомоги сім’ям, члени яких загинули, постраждали чи є учасниками АТО (ООС) та зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту.
 21. Інші загальнодоступні види трудової діяльності, які мають економічну, соціальну та екологічну користь для певної адміністративно-територіальної одиниці та сприяють її соціальному розвитку, мають тимчасовий характер та можуть виконуватись на умовах неповного робочого дня.

VІІ. ФІНАНСОВЕ ТА МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

Програмою передбачається фінансування громадських робіт за рахунок коштів бюджету Сновської міської територіальної громади (далі – ТГ) та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі ФЗДССУ), а також коштів підприємств, організацій та установ, які організовують у себе громадські роботи або виступають у якості спонсорів таких робіт.

У разі залучення зареєстрованих безробітних до громадських робіт фінансування організації таких робіт здійснюється  пропорційно, а саме:

№ з/п Пункти переліку видів громадських робіт, які мають економічну, соціальну та екологічну користь і відповідають потребам Сновської міської територіальної громади на 2021 рік Пропорція фінансування громадських робіт за рахунок коштів міського бюджету та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, %
1 2,4 ФЗДССУ 20
Бюджет міської ТГ 80
2 1,3,5,6,7,8,9,10,11,12,

13,14,15,16,17,18, 19,20, 21

ФЗДССУ 40
Бюджет міської ТГ 60

В окремих випадках, таких як епідемія, післяепідемічний час, тощо фінансування організації громадських робіт може здійснюватись за рахунок коштів бюджету міської ТГ у розмірі 100 відсотків.

Для проведення громадських робіт виділяється 250 000 грн. з бюджету міської ТГ та 150 000грн. ФЗДССУ*для оплати праці безробітних громадян для оплати праці безробітних громадян, в тому числі:

№ з/п Найменування роботодавця Джерела фінансування Обсяг фінансування, грн.
1 КП «Сновська ЖЕД» ФЗДССУ 57 000*
Бюджет міської ТГ 95 000
2 Сновська міська рада ФЗДССУ 93 000*
Бюджет міської ТГ 155 000

Оплата праці залучених до робіт осіб здійснюється за фактично виконану роботу в розмірі, що не може бути меншим, ніж мінімальний розмір заробітної плати, та відповідно до положень договорів (угод).

Необхідні матеріально-технічні ресурси, витратні матеріали, що використовуються в ході проведення громадських робіт, забезпечують замовники робіт відповідно до визначених обсягів.

Заступник міського голови                                                              С.СИЛЕНОК