» » Про встановлення транспортного податку на території Сновської міської ради на 2021 рік

Про встановлення транспортного податку на території Сновської міської ради на 2021 рік

-> сесія | 0

УКРАЇНА

СНОВСЬКА МІСЬКА РАДА

СНОВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

­­­­ Сорок восьма сесія сьомого скликання

РІШЕННЯ

 

­­­­­23 червня 2020 року                     м. Сновськ                                    № ­­­3-48/VII

 

Про встановлення транспортного податку на території Сновської міської ради на 2021 рік

Відповідно до статті 7, пункту 10.2 статті 10, пункту 12.3 статті 12, статті 267 Податкового кодексу України, пункту 24 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»; за рекомендаціями постійних комісій міської ради

міська рада вирішила:

 

 1. Встановити на території Сновської міської ради транспортний податок на 2021 рік, а саме: встановити ставку для платників транспортного податку з 01.01.2021 року в розмірі 25 000 гривень на календарний рік за кожен легковий автомобіль, з року випуску якого минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість якого становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

 

 1. Затвердити Положення про   порядок   обчислення   та  сплати   транспортного   податку  на території Сновської міської ради згідно з додатком.

 

 1. Нараховані суми транспортного податку платниками у повному обсязі  перераховуються  до бюджету Сновської міської об’єднаної територіальної громади та зараховуються відповідно до норм Бюджетного кодексу України.

 

 1. Дане рішення чинне з 01 січня 2021 року.

 

 1. Оприлюднити рішення в засобах масової інформації або в інший можливий спосіб.

 

 1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника міського голови І.Орду та на постійну комісію міської ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку (голова О.Кирилюк).

 

 

Міський голова                                                                            О.МЕДВЕДЬОВ

 

Додаток

 

                   ЗАТВЕРДЖЕНО

   Рішення  Сновської міської ради

          (48 сесія 7 скликання)

    від 23 червня 2020 р. № 3-48/VІІ

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок обчислення та сплати транспортного податку на території

Сновської міської ради

 

 1. Загальні положення

 

1.1. Положення про порядок обчислення та сплати транспортного податку (далі у тексті – Положення) визначає правові засади його справляння та обов’язкові елементи податку у відповідності до Податкового кодексу України.

 

1.2. Транспортний податок входить до складу податку на майно, який належить до місцевих податків.

 

1.3. Терміни, наведені у цьому Положенні вживаються у значеннях, визначених у Податковому кодексі України.

 

1.4. Норми цього Положення є обов’язковими для дотримання фізичними та юридичними особами-платниками транспортного податку, та контролюючими органами.

 

 1. Платники податку

 

2.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об’єктами оподаткування.

 

 1. Об’єкти оподаткування

 

3.1. Об’єктами оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року1.

 1. База оподаткування

 

4.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 3.1. цього Положення.

 

 1. Ставка податку та податковий період

 

5.1. Ставка податку становить 25 000 гривень на календарний рік за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 3.1. цього Положення.

 

5.2. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 

__________________

1 Така вартість визначається Міністерством економічного розвитку і торгівлі України за методикою, затвердженою постановою КМУ від 18.02.2016 № 66 (http://www.me.gov.ua/Vehicles/CalculatePrice?lang=uk-UA)

 1. Порядок обчислення та сплати податку

 

6.1. Обчислення суми податку з об’єкта (об’єктів) оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку. Податкове  повідомлення-рішення про сплату суми (сум) податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

 

6.2. Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за встановленою формою1.

 

6.3. У відповідності до підпункту 267.7.1. пункту 267.7. статті 267 Податкового кодексу України транспортний податок сплачується за об’єкти оподаткування, які зареєстровані на території Сновської міської ради і зараховується до міського бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

 

 1. Строки сплати податку

 

7.1. Транспортний податок сплачується:

– фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

– юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що

наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

 1. Контроль та відповідальність за порушення податкового законодавства

 

8.1. Контроль за дотриманням вимог податкового законодавства України щодо справляння транспортного податку на території Сновської міської ради здійснюють відповідні контролюючі органи.

 

8.2. За порушення податкового та іншого законодавства України при обчисленні та сплаті транспортного податку платники податку несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства України.

 

Заступник начальника відділу

економічного розвитку та інвестицій                                                 І.МУНДУРС