» » Про затвердження Положення «Про порядок вилову безпритульних тварин (собак) на території Сновської міської ради»

Про затвердження Положення «Про порядок вилову безпритульних тварин (собак) на території Сновської міської ради»

Україна 

СНОВСЬКА МІСЬКА РАДА

СНОВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ 

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ 

РІШЕННЯ

03 липня 2020 року                      м.Сновськ                                                  № 56

 

Про затвердження Положення «Про порядок вилову безпритульних тварин (собак) на території Сновської міської ради»

Керуючись ст. 140, 146 Конституції України, ст. 38, 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження», рішенням Сновської  міської ради від 20 грудня 2019 року «Про затвердження Програми з благоустрою Сновської міської ради на 2020 рік»,  рішенням Сновської  міської ради від 27 березня 2020 року «Про затвердження Програми запобігання бездомного утримання та розмноження бродячих тварин (собак) на території Сновської міської ради на 2020-2022 роки», з метою зменшення кількості безпритульних тварин (собак)  на території  Сновської міської ради, на основі гуманного та відповідального ставлення до них, вжиття заходів щодо охорони тваринного світу і створення більш комфортних умов для життя людей, недопущення погіршення епізоотичного та епідеміологічного стану міста, виконавчий комітет Сновської міської       ради в и р і ш и в:

  1. Затвердити Положення про порядок вилову безпритульних тварин (собак) на території Сновської міської ради з додатками (Додаток до рішення, Додаток до Договору).

 

  1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови Силенка Сергія Вадимовича.

Міський голова                                                                                 О.МЕДВЕДЬОВ

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення виконавчого комітету Сновської міської ради

 03 липня 2020 року № 56

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок вилову безпритульних тварин (собак) на території Сновської міської ради

  1. Загальні положення
    • Положення про порядок вилову безпритульних тварин (собак) на території Сновської міської ради (далі – Положення) розроблене для визначення порядку вилову безпритульних тварин (собак), створення ефективного механізму взаємодії виконавчих органів Сновської міської ради та відповідних служб, установ, громадських організацій та фізичних осіб щодо регулювання кількості безпритульних тварин  на основі гуманного поводження та відповідального ставлення до них.

Положення грунтується на принципах гуманного ставлення до безпритульних тварин і запобігання жорстокому поводженню з ними.

Положення регламентує порядок вилову та транспортування тварин (собак) до ліцензованих установ ветеринарної медицини різної форми власності або притулку, у разі його створення, та повернення тварин на місце попереднього перебування після проведення необхідних ветеринарних або санітарно – епідеміологічних заходів.

  • Це Положення розроблено відповідно до законів України «Про

захист тварин від жорстокого поводження», «Про ветеринарну медицину», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб» наказу Міністерства охорони навколишнього середовища України від 28 вересня 2010 року № 425 «Про затвердження Порядку проведення заходів, необхідних для скорочення чисельності тварин, які становлять небезпеку», рішення Сновської  міської ради від 20 грудня 2019 року «Про затвердження Програми з благоустрою Сновської міської ради на 2020 рік»,  рішення Сновської  міської ради від 27 березня 2020 року «Про затвердження Програми запобігання бездомного утримання та розмноження бродячих тварин (собак)  на території Сновської міської ради на 2020-2022 роки».

  • Положення базується на наступних принципах:

гуманного ставлення до тварин;

регулювання чисельності тварин гуманними методами;

забезпечення епізоотичного та ветеринарно-санітарного благополуччя на території Сновської міської ради.

захист населення від сказу, а також хвороб, спільних для тварин і людини;

соціальна та економічна доцільність для міста в цілому.

 

  • Визначення термінів

У цьому Положенні терміни вживаються в такому значенні: безпритульні тварини – домашні тварини, що залишилися без догляду людини або утворили напіввільні угруповання, здатні розмножуватися поза контролем людини;

бездоглядні тварини (собаки) – домашні тварини, незалежно від породи та призначення, які знаходяться без власника та не прив’язані на вулицях, ринках, парках, пляжах та інших громадських місцях;

гуманне ставлення до тварин – дії, що відповідають вимогам захисту тварин від жорстокого поводження і передбачають доброзичливе ставлення до тварин, сприяння їх благу, покращення якості їх життя тощо;

біостерилізація – позбавлення тварини хірургічним шляхом здатності до відтворення потомства (репродуктивної здатності);

 

  1. Вилов безпритульних тварин
    • Право вилову безпритульних тварин (собак) мають заклади ветеринарної медицини, волонтери та громадські організації у відповідності до рішення Сновської  міської ради від 27 березня 2020 року «Про затвердження Програми запобігання бездомного утримання та розмноження бродячих тварин на території Сновської міської ради на 2020-2022 роки» та рішення Сновської  міської ради від 20 грудня 2019 року «Про затвердження Програми з благоустрою Сновської міської ради на 2020 рік»,
    • Інші організації будь-якої форми власності, окрім спеціально уповноважених, не мають права самостійно регулювати чисельність тварин, які знаходяться на їх та/або прилеглій до них території.
    • Вилову підлягають бездоглядні та безпритульні тварини без ознак, що засвідчують перебування її під опікою фізичної особи.
    • Виловлені безпритульні тварини транспортуються до ліцензованих установ ветеринарної медицини різної форми власності або до притулку, у разі його створення, для проведення стерилізації.

Вилов тварин здійснюється на безоплатній основі на підставі повідомлення (усного чи письмового) після складання комісією з благоустрою населених пунктів Сновської ОТГ відповідного акта (додається) та  за умови укладення договору про співпрацю з волонтерами або громадськими організаціями та договору з юридичними особами, які надають послуги із стерилізації безпритульних тварин. При складанні акту сторонами поводиться фотофіксація тварини.

  • Також за замовленням державних закладів охорони здоров’я, дитячих дошкільних та середніх учбових закладів, фізичних осіб (у випадку, якщо існує реальна загроза завдання шкоди безпритульними тваринами фізичним особам, їх майну чи іншим тваринам – прояв агресії, вчинення покусу тощо) здійснюється безкоштовний вилов тварин.
  • Виловлених тварин забороняється продавати або передавати фізичним чи юридичним особам для проведення експериментів, дослідів, а також для здійснення над ними насильства.
  • Забороняється на місці вилову спричиняти навмисну смерть тварині, завдавати їй тілесних ушкоджень або транспортувати її не до місць, вказаних у цьому Положенні.

 

  1. Здійснення робіт по вилову тварин
    • Безкоштовний вилов тварин здійснюється за зверненнями громадян, закладів освіти, культури, медицини у разі існування реальної небезпеки для людей, громадського порядку, у разі постійних агресивних проявів з боку конкретних тварин та їх зграй, загрози сказу та розповсюдження небезпечних захворювань за замовленням органів місцевого самоврядування.
    • Роботи по вилову тварин включають:

виїзд  на територію заявника;

вилов тварин;

транспортування до ліцензованої ветеринарної установи або притулку (відповідно до укладеного договору).

  • Вилов тварин може здійснюватись одним із незаборонених методів з додержанням принципів моралі та гуманності, виключаючи жорстоке поводження з тваринами, а саме:

медикаментозний – введення в організм тварини спеціальних лікарських засобів                                       (снодійні, міорелаксанти, транквілізатори), що забезпечують знерухомлення тварини. Для цієї мети використовують приманки, шприци спеціальної конструкції, духові трубки або рушниці;

механічний – вилов тварин за допомогою спеціальних механічних пристроїв (петлі, сачки, сітки) або руками (тільки тварин, які визнані потенційно безпечними);

комбінований – з застосуванням медикаментозного та механічного способів вилову.

  • Тварини мають відловлюватись тільки живими, непошкодженими.
  • Особи,які здійснюють вилов зобов’язані дотримуватись норм гуманності при вилові і транспортуванні тварин та доставляти їх до ліцензованих установ ветеринарної медицини або до притулку в день вилову.
  • До роботи з вилову безпритульних тварин допускаються особи, які досягли 21-річного віку, не перебувають на обліку з приводу психічного захворювання, алкоголізму або наркоманії і які не притягувалися до кримінальної, адміністративної або дисциплінарної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами.

Вилов безпритульних тварин окремими громадянами забороняється, крім випадків, коли ці тварини є небезпечними для оточуючих та проявляють агресивність, створюючи загрозу безпеці людей.

При здійсненні вилову забороняється перебування на місці вилову дітей, сторонніх людей або інших домашніх тварин задля запобігання травматизму, нещасних випадків, покусів та спричинення психологічних травм, виникненню конфліктних ситуацій. Режим конфіденційності забезпечується   замовником вилову та, при потребі, за допомогою

працівників підприємства.

 

  • При вилові тварин категорично забороняється:

виловлювати тварин, не вказаних в повідомлені;

виловлювати більшу кількість тварин, ніж вказано в повідомлені;

присвоювати собі виловлених тварин, продавати чи передавати їх приватним особам або іншим організаціям;

вилучати тварин із квартир та територій приватних домоволодінь без відповідного рішення суду чи письмової згоди господаря;

 

Особи, які здійснюють вилов тварин повинні бути укомплектовані такими засобами:

петля для вилову;

сітка для вилову;

пристрій для захвату тварини;

клітка для тварини.

  • Засоби, які використовуються для вилову тварин, мають відповідати умовам стандартів та іншій технічній документації.
  • При вилові не допускається використання засобів, що можуть спричинити травмування тварини.
  • Виловлені тварини у клітках транспортуються до установ ветеринарної медицини, притулку або юридичних осіб з якими укладається договір про надання послуг з стерилізації безпритульних тварин, у спеціально обладнаних автомобілях.

3.11 Після стерилізації та вакцинації до тварини прикріплюється чіп і вони повертаються волонтерами на місце вилову.

 

Заступник міського голови                                                         С.СИЛЕНОК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

до рішення виконавчого комітету Сновської міської ради

03 липня 2020 року № 56

 

ПРОЕКТ ДОГОВОРУ

Про співпрацю

м. Сновськ                                                                                                      2020 р.

Сновська міська рада в особі міського голови Медведьова Олександра Олександровича з одного боку, та громадянин , паспорт серія № , виданий «       » р., (далі — Волонтер) з другого боку (далі — Сторони), уклали цей договір (далі — Договір) про таке:

  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Співпраця Волонтера та Сновської міської ради за цим Договором проходить відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про волонтерську діяльність», «Про благодійну діяльність та благодійні організації», «Про захист тварин від жорстокого поводження»,  Програми з благоустрою Сновської міської ради на 2020 рік, Програми запобігання бездомного утримання та розмноження бродячих тварин на території Сновської міської ради на 2020-2022 роки.

1.2. Волонтером за цим Договором може бути особа, яка досягла 21-річного віку;

1.2.2. здійснює волонтерську діяльність  на добровільній та безоплатній основі;

1.2.3. активно підтримує діяльність, цілі та завдання , з якими вона обізнана;

  1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

2.1. Цей договір укладається з метою залучення добровільних помічників (волонтерів) для надання волонтерської допомоги (виконання робіт, надання послуг та іншої підтримки) з метою зменшення кількості безпритульних тварин та для забезпечення порядку вилову безпритульних тварин відповідно до Положення «Про порядок вилову безпритульних тварин на території Сновської міської ради».

2.2.Діяльність Волонтера передбачає  функції по виявленню, вилову та транспортуванню безпритульних тварин з метою їх стерилізації та вакцинації   ліцензованими установами ветеринарної медицини, то про що складається окремий  акт (Додаток) з  до цього Договору, що є його невід’ємною частиною.

2.3.При складанні акту сторонами поводиться фотофіксація тварини.

  1. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ СТОРІН

3.1. Волонтер має право на:

3.1.1. належні умови здійснення волонтерської діяльності, зокрема, отримання повної та достовірної інформації про порядок та умови волонтерської діяльності,

3.1.2. отримання повної та достовірної інформації про порядок та умови здійснення волонтерської допомоги;

3.1.3. припинення своєї діяльності у встановленому порядку.

 

3.2. Волонтер зобов’язаний:

3.2.1. знати місію, завдання і принципи діяльності  та дотримуватися їх;

3.2.2. здійснювати волонтерську діяльність винятково за наявністю такої потреби;

3.2.3. сумлінно та своєчасно виконувати обов’язки, передбачені цим Договором;

 

3.3.Сновська міська рада має право:

3.3.2. відмовитися від послуг Волонтера, якщо він не виконує свої зобов’язання;

3.3.3. вимагати від Волонтера належного виконання своїх функцій, визначених цим Договором;

3.3.4. вимагати від Волонтера звітувати про виконану роботу;

 

3.4. Сновська міська рада зобов’язана:

3.4.1. роз’яснювати Волонтеру його права та обов’язки;

3.4.2. створювати Волонтеру необхідні умови для виконання взятих ним зобов’язань;

3.4.3. надавати Волонтерові повну та достовірну інформацію, необхідну для виконання волонтерської допомоги;

3.4.4. здійснювати контроль за виконанням робіт Волонтером.

  1. СТРОК ДІЇ ДОГОВОРУ ТА ІНШІ УМОВИ

4.1. Цей Договору діє з моменту його підписання Сторонами до офіційного припинення його сторонами.

4.2. Договір про надання волонтерської допомоги може бути розірвано у випадках, коли:

4.2.1. Волонтер відмовився надавати волонтерську допомогу, про що повідомив за два тижні;

4.2.2. Сновська міська рада відмовилася від отримання волонтерської допомоги через невиконання своїх зобов’язань Волонтером.

4.3. Усі спори, пов’язані з цим Договором, вирішуються шляхом переговорів між Сторонами.

4.4. Цей Договір укладено у двох оригінальних примірниках — по одному для кожної зі Сторін.

4.5. У випадках, не передбачених цим Договором, Сторони керуються нормами чинного законодавства.

5.ФОРС-МАЖОРНІ ОБСТАВИНИ (ОБСТАВИНИ НЕПЕРЕБОРНОЇ СИЛИ)

 

5.1. Сторони погодились, що у випадку виникнення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) Сторони звільняються від виконання своїх зобов’язань на час дії вказаних обставин.

5.2. Сторона, що не виконує свого зобов’язання внаслідок дії форс-мажорних обставин, повинна письмово повістити іншу Сторону про перешкоду та її вплив на виконання зобов’язань за даним Договором в строк до 3 (трьох) календарних днів з моменту виникнення певної перешкоди.

 

6.РЕКВІЗИТИ СТОРІН