» » Про затвердження Програми «Нагородження відзнаками Сновської міської ради» на 2022-2026 роки

Про затвердження Програми «Нагородження відзнаками Сновської міської ради» на 2022-2026 роки

-> сесія | 0

УКРАЇНА

СНОВСЬКА МІСЬКА РАДА

КОРЮКІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ 

Одинадцята сесія восьмого скликання

РІШЕННЯ 

28 жовтня 2021 року                                 м. Сновськ                                                 № 1­­­-11/VIІI

 

Про затвердження Програми «Нагородження відзнаками Сновської міської ради» на 2022-2026 роки

З метою забезпечення привітання з державними, професійними святами та ювілеями, заохочення кращих трудових колективів, працівників виробничої та бюджетної сфери громади; керуючись п. 22 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»; за рекомендаціями постійних комісій міської ради: з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку, з питань законності, освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення, молоді, спорту, депутатської діяльності та етики

міська рада вирішила:

 

 1. Затвердити Програму «Нагородження відзнаками Сновської міської ради» на 2022-2026 роки (додається).
 1. При формуванні бюджету Сновської міської територіальної громади на 2022-2026 роки та внесенні змін до бюджету передбачити фінансування видатків на виконання заходів Програми в межах реальних фінансових можливостей бюджету.
 1. Головним розпорядником коштів визначити Сновську міську раду.
 1. Вважати такими, що з 01 січня 2022 року втратили чинність Положення про Почесну грамоту та Подяку Сновської міської ради (затверджене рішенням шостої сесії міської ради восьмого скликання від 27.04.2017 року № 4-6/VІІІ) та Положення про звання «Почесний громадянин Сновської об’єднаної територіальної громади» (затверджене рішенням 22 сесії міської ради від 19.06.2018 року № 2-22/VІІ).
 1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на секретаря міської ради Н.Самойлову та на постійну комісію міської ради з питань законності, освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення, молоді, спорту, депутатської діяльності та етики (голова В.Карпенко).

Міський голова                                                                  Олександр МЕДВЕДЬОВ

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення  Сновської міської ради

(11 сесія 8 скликання)

від 28 жовтня 2021 р. № 1-11/VІІІ

 

Програма

«Нагородження відзнаками Сновської міської ради» на 2022-2026 роки

 

 1. Паспорт Програми

 

1. Ініціатор розроблення Програми Сновська міська рада
2. Розробник Програми Сновська міська рада (секретар міської ради Н.Самойлова)
3. Відповідальний виконавець Програми Виконавчий апарат Сновської міської ради
4. Учасники Програми Сновська міська рада, трудові колективи громади, громадські об’єднання
5. Термін реалізації Програми  2022-2026 роки
6. Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми Бюджет Сновської міської територіальної громади (далі – МТГ)
7. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми 300 000 грн., в т.ч. по роках:

2022 р. – 50 000 грн.,

2023 р. – 55 000 грн.,

2024 р. – 60 000 грн.,

2025 р. – 65 000 грн.,

2026 р. – 70 000 грн.

 1. Мета Програми

Програма «Нагородження  відзнаками Сновської міської ради на 2022-2026 роки» (далі – Програма)  створена з метою:

 • забезпечення заохочення кращих трудових колективів, працівників виробничої та бюджетної сфери громади, представників громадських об’єднань, інших осіб та організацій за високі трудові досягнення, успіхи в реалізації програм економічного та соціального розвитку, активну громадську діяльність, особистий внесок у розвиток культури, освіти, охорони здоров’я, благодійну діяльність, забезпечення розвитку громадянського суспільства;
 • привітання з державними, професійними святами та ювілеями трудових колективів громади та їх працівників, жителів громади.
 1. Заходи Програми

Для досягнення мети передбачається здійснити наступні заходи:

 1. Сформувати перелік державних свят, пам’ятних дат, ювілеїв на календарний рік, визначити орієнтовну кількість пропозицій щодо нагородження відзнаками міської ради відповідно до сформованого переліку, орієнтовну кількість привітань з нагоди державних та професійних свят.

Відповідальні: відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю.

Термін: до 01січня щороку.

 1. Підготовка та подання на ім’я міського голови пропозицій щодо відзначення кращих працівників, поздоровлення ювілярів.

Відповідальні: керівники підприємств, установ, організацій, управлінь, відділів, служб громади, комісії міської ради, виконавчий комітет міської ради, громадські об’єднання.

Термін: не пізніше ніж за 10 днів до передбачуваного дня проведення нагородження.

 1. Розгляд пропозицій на засіданні комісії Сновської міської ради з питань нагородження, прийняття рішень про нагородження відзнаками, видача відповідних розпорядчих документів.

Відповідальні: голова комісії Сновської міської ради з питань нагородження.

Термін: місяць з дня надходження подання про нагородження, але не пізніше ніж за  день до передбачуваного дня проведення нагородження.

 1. Придбання та виготовлення почесних відзнак, листівок, квітів, подарунків, сувенірної продукції з нагоди державних і професійних свят, ювілеїв.

Відповідальні: відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю.

Термін: невідкладно, після прийняття рішення про нагородження або привітання.

 1. Проведення нагородження відзнаками міської ради, надсилання вітальних листівок.

Відповідальні: відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю.

Термін: у погоджені терміни проведення урочистих заходів.

 1. Висвітлення інформації про нагородження на офіційному сайті міської ради та/або в засобах масової інформації.

Відповідальні: відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю.

Термін: в п’ятиденний термін з дня нагородження.

Нагородження відзнаками Сновської міської ради відбувається відповідно до Положення про Почесну грамоту та Подяку Сновської міської ради (додаток 1 до Програми) та Положення про звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади» (додаток 2 до Програми).

 1. Строки виконання Програми, напрями, обсяги та джерела фінансування

Витрати, пов’язані з виконанням Програми, фінансуються за рахунок коштів бюджету МТГ. Всього на реалізацію Програми передбачається витратити: 2022 р. – 50 000 грн., 2023р. – 55 000 грн., 2024 р. – 60 000 грн., 2025 р. – 65 000 грн., 2026 р. – 70 000 грн.

Напрями використання бюджетних коштів:

 • придбання бланків відзнак Сновської міської ради;
 • придбання вітальних листівок,квітів, подарунків, сувенірної продукції з нагоди державних, професійних свят та ювілеїв;
 • надання матеріальної допомоги (грошової винагороди) нагородженим відзнаками Сновської міської ради;
 • придбання пам’ятних медалей, орденів, нагород та знаків до пам’ятних та ювілейних дат.

Контроль за виконанням Програми покладається на міську раду в особі секретаря міської ради (відповідно до розподілу функціональних обов’язків) та на постійну комісію міської ради з питань законності, освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення, молоді, спорту, депутатської діяльності та етики.

Секретар міської ради                                                                   Наталія  САМОЙЛОВА

Додаток 1

до Програми «Нагородження відзнаками Сновської міської ради»

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення  Сновської міської ради

(11 сесія 8 скликання)

від 28 жовтня 2021 р. № 1-11/VІІІ

 

ПОЛОЖЕННЯ

про Почесну грамоту Сновської міської ради та Подяку Сновської міської ради

Цим положенням встановлюється порядок представлення і нагородження Почесною грамотою Сновської міської ради та оголошення Подяки Сновської міської ради.

 

 1. Загальні положення

1.1. Почесна грамота Сновської міської ради, Подяка Сновської міської ради є відзнакою Сновської міської ради за вагомий внесок у будь-яку сферу життєдіяльності Сновської міської територіальної громади, за вагомий внесок у забезпечення соціально-економічного, науково-технічного, соціально-культурного розвитку громади, за сприяння у становленні законності та правопорядку в громаді, активну громадсько-політичну діяльність, заслуги у сприянні становленню та зміцненню України, як демократичної, соціальної, правової держави, за бездоганну службу, сумлінну працю, вагомі трудові і професійні досягнення, благодійну роботу, виховання та навчання молоді та у зв’язку з професійними святами та ювілейними датами.

1.2.  Почесною грамотою Сновської міської ради (далі – Почесна грамота) нагороджуються та/або Подяка Сновської міської ради оголошується (далі – Подяка) депутатам, працівникам галузей господарського комплексу, соціально-культурної сфери, установ, організацій, закладів і військових частин усіх форм власності, органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, членам громадських організацій і об’єднань, творчих та інших спілок громади, окремим громадянам, які зробили значний особистий внесок у сферах діяльності, зазначених у пункті 1.1 цього Положення.

1.3. Почесною грамотою та/або  Подякою можуть відзначатися трудові колективи підприємств, установ і організацій, які зробили значний колективний внесок у зміцнення економічного, наукового та виробничого потенціалу громади, розвиток соціальної і гуманітарної сфер.

1.4. Почесною грамотою та/або  Подякою можуть відзначатися як жителі громади, так і громадяни інших регіонів України та зарубіжних країн.

 

 1. Порядок представлення до відзначення

2.1. Клопотання про відзначення Почесною грамотою та/або Подякою подаються на ім’я міського голови стосовно:

2.1.1. депутатів ради – депутатськими фракціями/групами міської ради; головою, секретарем ради;

2.1.2. працівників ради – керуючим справами (секретарем) виконавчого комітету міської ради за погодженням з начальниками відповідних відділів ради, відзначення міського голови  – секретарем міської ради;

2.1.3. працівників підприємств, установ, організацій – їх керівниками, керівників – їх заступниками;

2.1.4. працівників органів виконавчої влади, військовослужбовців, працівників Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, працівників Служби безпеки України, органів внутрішніх справ, органів прокуратури, митної служби, податкової міліції  – керівниками цих органів, відзначення керівників – їх заступниками;

2.1.5. членів громадських організацій, творчих та інших спілок громади – відповідними громадськими організаціями, творчими та іншими спілками громадян;

2.1.6. громадян – комісіями міської ради, виконавчим комітетом міської ради, керівництвом міської ради, старостою, громадськими, творчими об’єднаннями, спілками.

2.2. До подання про відзначення Почесною грамотою  та/або Подякою подаються такі документи:

2.2.1 На особу – характеристика, в якій вказується прізвище, ім’я по батькові в називному відмінку, дата, місяць, рік народження, посада і місце роботи, номер телефону особи, місце проживання (реєстрації), стисло викладаються досягнення у службовій, науковій, виробничій чи іншій сфері діяльності, відомості про терміни роботи громадянина в трудовому колективі підприємства, установи або організації, наявні відзнаки та нагороди тощо;

– копія першої, другої сторінки паспорта особи;

 • копія ідентифікаційного коду.

На відзначення Подякою копії документів не додаються.

2.2.2. На трудовий колектив – характеристика, яка містить відомості про повну назву підприємства, установи, організації, кількість працюючих та інформацію про виробничі чи інші досягнення трудового колективу підприємства, установи, організації, закладу, що стали підставою для порушення клопотання, за підписом керівника відповідного органу та скріплені печаткою;

– копія Витягу або Виписки про юридичну особу;

– копія паспорта керівника підприємства, установи, організації (1 сторінка).

2.3. Відзначення Почесною грамотою та/або Подякою з нагоди пам’ятних дат, історичних подій, ювілеїв підприємств, установ і організацій може відбуватися у 5-ту річницю, ювілеї та вшанування громадян – у день п’ятдесятиріччя з дня народження. Наступні відзначення для підприємств, установ, організацій, громадян – не раніше як через 5 років. Не вважаються обґрунтованими пропозиції про відзначення осіб, колективів та ін., які не мають конкретних і вагомих заслуг та приурочені до малозначущих дат і подій. Ювілей сам по собі не завжди є підставою для нагородження.

2.4. Клопотання про відзначення Почесною грамотою та/або Подякою подаються не пізніше як за 10 днів до ювілею, професійного свята чи знаменної події.

 1. 3. Організація роботи комісії з питань нагородження

3.1. Подання для відзначення Грамотою та/або Подякою міської ради розглядається комісією з питань нагородження Почесною грамотою та/або Подякою Сновської міської ради (далі – Комісія).

3.2. Кількісний та персональний склад Комісії затверджується розпорядженням міського голови.

3.3. Комісія розглядає питання про нагородження Почесною грамотою або Подякою завчасно до дня нагородження. Документи, подані з порушенням вимог цього Положення, повертаються на доопрацювання або взагалі можуть не розглядатися, про що повідомляється посадова особа або орган, що їх надіслав.

3.4. Голова Комісії здійснює керівництво роботою комісії і несе персональну відповідальність за організацію її роботи. Голова Комісії у межах своєї компетенції:

– скликає засідання комісії;

– головує на засіданнях комісії;

– організовує підготовку матеріалів на розгляд комісії.

У разі відсутності голови комісії його обов’язки виконує заступник голови комісії або секретар комісії.

3.5. Секретар комісії:

– готує питання на розгляд комісії;

– зберігає матеріали, протоколи засідань комісії.

3.6. Формою роботи Комісії є засідання. Засідання Комісії відбувається за потребою. Рішення про місце й час проведення засідання Комісії приймає її голова. Рішення щодо проведення засідання доводиться до відома секретаря Комісії, який завчасно повідомляє членів Комісії про місце й час проведення засідання комісії.

3.7. Засідання Комісії вважається правомочним, якщо участь у ньому беруть не менше половини  від загального складу Комісії.

3.8. Рішення Комісії приймаються шляхом відкритого голосування більшістю голосів від присутніх членів Комісії, кожен член Комісії має один голос, у разі рівного розподілу голосів членів Комісії голос голови Комісії є вирішальним.

3.9. Рішення Комісії оформлюються протоколом, який підписує голова комісії та секретар.

3.10. Рішення про відзначення Почесною грамотою та/або Подякою (на основі протоколу засідання комісії) оформлюється розпорядженням міського голови.

 

 1. Порядок вручення Почесної грамоти та/або Подяки

4.1. Підготовка тексту Почесної грамоти та/або Подяки, проєкту розпорядження, а також облік відзначених осіб здійснюється відділом організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю.

4.2. Підпис міського голови або особи, що його заміщує, на Почесній грамоті та/або Подяці скріплюється гербовою печаткою Сновської міської ради.

4.3. Вручення Почесної грамоти та/або Подяки проводиться в урочистій обстановці міським головою, секретарем міської ради, першим заступником міського голови, заступником міського голови, керуючим справами (секретарем) виконавчого комітету або за дорученням міського голови старостою відповідного населеного пункту, керівниками установ та організацій. За рішенням міського голови вручення Почесної грамоти та/або Подяки може проводитися в іншому порядку.

Перед врученням оголошується розпорядження міського голови про нагородження Почесною грамотою чи про оголошення Подяки.

4.4. Вручення Почесної грамоти та/або Подяки приурочується до загальнодержавних свят, галузевих професійних свят, ювілейних дат громадян, підприємств, установ, організацій тощо.

4.5. Особам, нагородженим Почесною грамотою, виплачується грошова винагорода в розмірі 372 грн. 68 коп. з врахуванням сум податку з доходів фізичних осіб, військового збору  (300 грн. до вручення).

Кошти на зазначені цілі передбачаються в бюджеті Сновської МТГ. Здійснення виплат коштів проводиться відділом бухгалтерського обліку та звітності міської ради.

Колективам підприємств, установ та організацій, нагородженим Почесною грамотою, грошова винагорода не виплачується.

 

 1. Прикінцеві положення

5.1.  Запис про відзначення Почесною грамотою та/або Подякою вноситься до трудової книжки, облікових документів військовослужбовців.

5.2. З метою забезпечення контролю за врученням Почесної грамоти та/або Подяки відділом організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю ведеться облік вручених Почесних грамот та Подяк.

5.3. У разі втрати (псування) Почесної грамоти та/або Подяки їх дублікат не видається.

Секретар міської ради                                                                   Наталія  САМОЙЛОВА

Додаток 2

 до Програми «Нагородження відзнаками Сновської міської ради»

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення  Сновської міської ради

(11 сесія 8 скликання)

від 28 жовтня 2021 р. № 1-11/VІІІ

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ПРИСВОЄННЯ ЗВАННЯ «ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН СНОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ»

 

 1. Загальні положення

1.1. Звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади» є найвищою відзнакою Сновської міської ради (територіальної громади), яке присвоюється громадянам України та інших держав, які своєю професійною та громадською діяльністю зробили вагомий внесок у розвиток Сновської міської територіальної громади (далі – МТГ), що сприяло піднесенню її авторитету як на державному, так і на міжнародному рівні.

1.2. Право присвоєння звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади» належить виключно Сновській міській раді. Присвоєння звання приурочується до загальнодержавного свята, до Дня міста та/або громади чи іншої святкової дати. Звання присвоюється не більше ніж двом особам на рік.

1.3. Звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади» присвоюється лише один раз за життя і є довічним. Зазначене звання може присвоюватись посмертно.

1.4. Підставами для присвоєння звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади» є:

– видатні заслуги в галузі науки, техніки, культури, мистецтва, фізичної культури та спорту, виховання та освіти, охорони здоров’я, охорони навколишнього середовища та забезпечення екологічної безпеки, зміцнення миру та міжнародного співробітництва, розвитку економіки та виробництва, містобудування та архітектури, охорони правопорядку та громадської безпеки, укріплення демократії та захисту прав людини і громадянина;

– особиста мужність та героїзм, проявлені під час виконання службового та громадянського обов’язку на благо Сновської МТГ та України;

– творча діяльність, що сприяє розвитку Сновської МТГ, просуванню її позитивного іміджу в Україні та за кордоном.

Званням можуть бути відзначені громадяни України та іноземці з метою морального стимулювання їх діяльності і засвідчення видатних особистих досягнень.

1.5. Рішення  міської ради «Про присвоєння звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади» набуває чинності з моменту його прийняття.

1.6. Особам, яким присвоюється звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади», вручається Диплом Почесного громадянина Сновської міської територіальної громади (додаток 1), посвідчення «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади» (додаток 2), та нагрудний знак «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади».

1.7. Диплом Почесного громадянина Сновської міської територіальної громади, посвідчення «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади» та нагрудний знак вручаються міським головою, чи, за його дорученням, секретарем міської ради або одним із заступників міського голови.

1.8. Особам, які удостоєні звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади», надається одноразова грошова винагорода у розмірі 0,5 мінімальної заробітної плати (закругленої до цілих десятків), встановлених нормативно-правовими актами станом на 1 січня року, в якому присвоєно звання, з урахуванням податків та зборів.

1.9. У разі посмертного присвоєння звання одноразова грошова винагорода надається спадкоємцям пропорційно згідно встановленої законом черговості.

1.10. Почесних громадян Сновської міської територіальної громади записують до «Книги почесних громадян Сновської МТГ» в хронологічному порядку, яка ведеться в одному екземплярі та зберігається в міській раді.

1.11. Повідомлення про присвоєння Звання розміщується в засобах масової інформації та на офіційному сайті міської ради.

 1. Порядок висування кандидатур на звання

«Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади»

 та присвоєння цього звання

2.1. Право висування кандидатур претендентів на звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади» належить:

 • Сновському міському голові;
 • постійним комісіям міської ради;
 • депутатським фракціям та групам Сновської міської ради;
 • трудовим колективам підприємств, установ, організацій Сновської МТГ, їх профспілковим комітетам, зборам громадян (відповідно до протоколу зборів);
 • юридичним особам, що знаходяться за межами України, які здійснюють свою діяльність у сферах визначених у п. 1.4 даного Положення.

2.2. Самовисування на звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади» не розглядаються.

2.3. Для розгляду питання про присвоєння звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади» на розгляд Комісії з питань присвоєння звання та сесії подаються такі документи:

– подання Сновській міській раді;

– інформаційна довідка із зазначенням заслуг, біографії та короткої характеристики претендента на звання;

– протокол засідання постійної комісії міської ради, або депутатської фракції/групи (якщо пропозиція надходить від них);

– протокол зборів (якщо пропозиція надходить від організації та/або трудового колективу).

2.4. Одержані документи згідно резолюції скеровуються до заступника голови комісії з питань присвоєння звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади», який виносить їх на розгляд комісії.

 

 1. Організація роботи комісії з питань присвоєння звання

«Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади»

3.1. Для попереднього розгляду питань, пов’язаних з присвоєнням звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади», утворюється комісія з питань присвоєння звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади», персональний склад якої затверджується Розпорядженням міського голови відповідно до п. 3.2 цього Положення.

3.2. Комісія з питань присвоєння звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади» утворюється у складі:

 • голова комісії – міський голова;
 • заступник голови комісії – секретар міської ради;
 • секретар комісії – начальник відділу організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю;
 • члени комісії:
  • голови постійних депутатських комісій міської ради або представники цих комісій за письмовим поданням голів комісій;
  • голови депутатських фракцій та груп.

3.3. Комісія з питань присвоєння звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади»:

– розглядає пропозиції про присвоєння звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади»;

– приймає відповідне рішення щодо присвоєння звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади», на підставі якого міський голова вносить дане питання на розгляд пленарного засідання Сновської міської ради.

3.4. Голова комісії здійснює керівництво роботою комісії і несе персональну відповідальність за організацію її роботи. Голова комісії у межах своєї компетенції:

– скликає засідання комісії;

– головує на засіданнях комісії;

– організовує підготовку матеріалів на розгляд комісії.

У разі відсутності голови комісії його обов’язки виконує заступник голови комісії.

3.5. Секретар комісії:

– готує питання на розгляд комісії;

– замовляє у відділі господарського забезпечення міської ради дипломи та посвідчення з урахуванням необхідної їх кількості на момент вручення;

– зберігає матеріали, протоколи засідань комісії, на підставі яких порушується клопотання перед сесією міської ради про присвоєння звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади».

3.6. Формою роботи комісії є засідання. Засідання комісії відбувається за потребою. Рішення про місце й час проведення засідання комісії приймає її голова. Рішення щодо проведення засідання доводиться до відома секретаря комісії, який завчасно повідомляє членів комісії про місце й час проведення засідання комісії.

3.7. Засідання комісії вважається правомочним, якщо участь у ньому беруть не менше половини  від загального складу комісії.

3.8. Процедура голосування щодо визначення осіб, рекомендованих для присвоєння звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади»:

3.8.1. рішення комісії приймаються шляхом відкритого голосування більшістю голосів від загального складу;

3.8.2. кожен член комісії має один голос;

3.8.3. у разі рівного розподілу голосів членів комісії голос міського голови є вирішальним.

3.9. Рішення комісії оформлюються протоколом, який підписує голова комісії, його заступник, секретар і члени комісії.

3.10. Рішення комісії є підставою для розгляду міською радою на сесії питання про присвоєння звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади».

 1. Фінансове забезпечення

4.1. Фінансове забезпечення видатків, пов’язаних із присвоєнням звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади», здійснюється за рахунок коштів бюджету МТГ у межах затверджених видатків.

 1. Обмеження щодо присвоєння звання

«Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади»

5.1. Звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади» не може бути присвоєне тим громадянам, які були засуджені і судимість яких не погашена, або не знята в установленому законом порядку (крім жертв політичних репресій).

5.2. Питання щодо позбавлення звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади» вирішується на пленарному засіданні Сновської міської ради у разі вчинення особою кримінального правопорушення, за який особу засуджено, і вирок щодо якої набрав законної сили.

 1. Присвоєння звання

«Почесний громадянин міста Сновськ / села —-»

6.1. Рішенням сесії міської ради може присвоюватися звання «Почесний громадянин міста Сновськ/села ______». Дане звання присвоюється громадянам України та інших держав, які своєю професійною та громадською діяльністю зробили вагомий внесок у розвиток певного населеного пункту Сновської МТГ.

6.2. Звання може присвоюватися не більше, ніж двом представникам від Сновської МТГ на рік та приурочується до Дня села, Дня міста чи іншого державного або народного свята.

6.3. Звання «Почесний громадянин міста Сновськ/села ______» присвоюється лише один раз за життя і є довічним. Зазначене звання може присвоюватись посмертно.

6.4. Підставами для присвоєння звання «Почесний громадянин міста Сновськ/села ______» є:

– видатні заслуги в галузі науки, техніки, культури, мистецтва, фізичної культури та спорту, виховання та освіти, охорони здоров’я, охорони навколишнього середовища та забезпечення екологічної безпеки, зміцнення миру та міжнародного співробітництва, розвитку економіки та виробництва, містобудування та архітектури, охорони правопорядку та громадської безпеки, укріплення демократії та захисту прав людини і громадянина та в інших галузях;

– особиста мужність та героїзм, проявлені під час виконання службового та громадянського обов’язку на благо рідного краю;

– творча діяльність, що сприяє розвитку Сновської МТГ, просуванню її позитивного іміджу в Україні та за кордоном.

Званням можуть бути відзначені громадяни України та іноземці з метою морального стимулювання їх діяльності і засвідчення видатних особистих досягнень.

6.5. Рішення  міської ради «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Сновськ/села ______» набуває чинності з моменту його прийняття.

6.6. Особам, яким присвоюється звання «Почесний громадянин міста Сновськ/села ______», вручається «Диплом Почесного громадянина міста Сновськ/села ______» (додаток 3), посвідчення «Почесний громадянин міста Сновськ/села _____» (додаток 4) та нагрудний знак.

6.7. «Диплом Почесного громадянина міста Сновськ/села ______» та нагрудний знак вручаються міським головою, чи, за його дорученням, секретарем міської ради, старостою або одним із заступників міського голови.

6.8. Особам, які удостоєні звання «Почесний громадянин міста Сновськ/села ______» надається одноразова грошова винагорода у розмірі, що дорівнює 0,25 мінімальної заробітної плати (закругленої до цілих десятків), встановлених нормативно-правовими актами станом на 1 січня року, в якому присвоєно звання, з урахуванням податків та зборів. У разі посмертного присвоєння звання одноразова грошова винагорода не надається.

6.9. Почесних громадян населених пунктів Сновської МТГ записують до «Книги почесних громадян Сновської МТГ» в хронологічному порядку, яка ведеться в одному екземплярі та зберігається в міській раді.

6.10. Право висування кандидатур претендентів на звання «Почесний громадянин міста Сновськ/села ______» належить:

 • Сновському міському голові;
 • старостам населених пунктів;
 • постійним комісіям міської ради;
 • депутатським фракціям та групам Сновської міської ради;
 • трудовим колективам підприємств, установ, організацій Сновської МТГ, їх профспілковим комітетам, зборам громадян (відповідно до протоколу зборів).

6.11. Для розгляду питання про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Сновськ/села ______» подаються такі документи:

– подання Сновській міській раді;

– інформаційна довідка із зазначенням заслуг, біографії та короткої характеристики претендента на звання;

– протокол засідання постійної комісії міської ради, або депутатської фракції/групи (якщо пропозиція надходить від них);

– протокол загальних зборів громадян певного старостинського округу (якщо пропозиція надходить від старости);

– протокол зборів (якщо пропозиція надходить від організації та/або трудового колективу).

6.12. Подані документи розглядає комісія з питань присвоєння звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади», яка виносить рішення відповідно до розділу 3 даного Положення. На підставі рішення комісії міський голова вносить дане питання на розгляд пленарного засідання сесії Сновської міської ради.

 

 1. Заключні положення

7.1. Ім’ям Почесного громадянина згідно з установленим порядком можуть бути названі вулиці, учбові заклади та заклади культури Сновської МТГ. На фасаді будинку, де проживає або останній час проживав Почесний громадянин, може бути встановлена пам’ятна меморіальна дошка. Пам’ятна меморіальна дошка може бути також встановлена на об’єктах названих ім’ям Почесного громадянина (вулиця, заклади освіти та культури). Рішення про встановлення пам’ятної меморіальної дошки приймається на сесії міської ради більшістю голосів від загального складу ради.

7.2. Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади користується правом брати участь в роботі органів місцевого самоврядування (сесіях, засіданнях виконкому і т.і.) з правом дорадчого голосу.

7.3. Присвоєння звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади» зобов’язує громадян, які удостоєні цього звання, бути прикладом для всіх жителів Сновської МТГ і не допускати вчинків, що порочать честь Сновщини та його самого.

7.4. Особи, удостоєні звання «Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади», повинні дбайливо ставитися до вручених їм нагородних атрибутів. У випадку втрати диплому або посвідчення внаслідок стихійного лиха, протиправних дій інших осіб або з інших причин, що не залежать від удостоєного звання, Почесному громадянину Сновської міської територіальної громади за рішенням виконавчого комітету міської ради видаються їх дублікати.

Секретар міської ради                                                                   Наталія  САМОЙЛОВА

   Додаток 1

до Положення про присвоєння звання

«Почесний громадянин Сновської

міської територіальної громади»

 

Опис диплома

«Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади»

 

Диплом виготовляється з високоякісного крейдового паперу форматом А4.

Текст напису на Дипломі:

Сновська міська рада

Диплом

«Почесний громадянин

Сновської міської територіальної громади»

вручається

ПІП

( далі зазначається сфера професійної чи громадської діяльності)

Диплом підписується міським головою.

Внизу Диплома зазначається рік.

Додаток 2

до Положення про присвоєння звання

«Почесний громадянин Сновської

міської територіальної громади»

 

 

Опис посвідчення

«Почесний громадянин Сновської міської територіальної громади»

Бланк посвідчення представляє собою двосторінкову книжку, наклеєну на щільну основу, що складається навпіл і обтягнута шкірою. На обкладинці розташований герб України та напис «Посвідчення».

Внутрішня частина посвідчення складається з лівої та правої сторінок.

Лівий бік

Герб Сновської МТГ (в лівому верхньому куті)

Україна

Сновська міська рада

Чернігівської області

Посвідчення №___

Звання присвоєно рішенням Сновської міської ради №_____ від______

Правий бік:

Місце для фотографії (в лівому верхньому куті)

Прізвище , ім’я, по батькові

є «Почесним громадянином Сновської міської територіальної громади»

Міський голова   _________         ___________

(підпис)           (ім’я, прізвище)

Видано «____» ________20___р.

 

 

                                                                              Додаток 3

до Положення про присвоєння звання

«Почесний громадянин Сновської

міської територіальної громади»

 

Опис диплома

«Почесний громадянин міста Сновськ/села ______»

 

Диплом виготовляється з високоякісного крейдового паперу форматом А4.

Текст напису на Дипломі:

Сновська міська рада

Диплом

«Почесний громадянин

міста Сновськ/села_______»

вручається

ПІП

( далі зазначається сфера професійної чи громадської діяльності)

Диплом підписується міським головою.

Внизу Диплома зазначається рік.

Додаток 4    

до Положення про присвоєння звання

«Почесний громадянин Сновської

міської територіальної громади»

 

Опис посвідчення

«Почесний Почесний громадянин міста Сновськ/села ______»

Бланк посвідчення представляє собою двосторінкову книжку, наклеєну на щільну основу, що складається навпіл і обтягнута шкірою. На обкладинці розташований герб України та напис «Посвідчення».

Внутрішня частина посвідчення складається з лівої та правої сторінок.

Лівий бік

Герб Сновської МТГ (в лівому верхньому куті)

Україна

Сновська міська рада

Чернігівської області

Посвідчення №___

Звання присвоєно рішенням Сновської міської ради №_____ від______

Правий бік:

Місце для фотографії (в лівому верхньому куті)

Прізвище , ім’я, по батькові

є «Почесним громадянином міста Сновськ/села______»

Міський голова   _________         ___________

(підпис)           (ім’я, прізвище)

Видано «____» ________20___р.