» » Рішення про зміну канонічного підпорядкування можуть прийняти лише самі парафіяни

Рішення про зміну канонічного підпорядкування можуть прийняти лише самі парафіяни

Останнім часом у нашій громаді знову жваво ведеться релігійна дискусія.

Нагадуємо, що питання про перехід церков громади до Православної церкви України (УПЦ) можуть вирішити лише самі прихожани, бо церква і релігійні організації за Конституцією України (ст.35 ) відокремлені від держави. Тож юридичної сили жодні рішення місцевого самоврядування мати  не будуть. Міська рада за згодою рідних на поховання воїнів запрошує о. Андрія настоятеля цього  храму.

У Сновську діє храм Преображення Господнього ПЦУ. Міська рада за згодою рідних на поховання воїнів запрошує о. Андрія, настоятеля цього храму.

Як релігійна громада може здійснити перехід:

  • Парафія має провести загальні збори. Рішення про перехід має ухвалити не менш як дві третини від кількості членів релігійної громади.
  • Рішення мають засвідчити підписами.
  • Аби зареєструвати релігійну громаду, її члени повинні подати статут нової громади, копію рішення про її утворення, протокол загальних зборів з підписами. Також надати список не менше десяти засновників релігійної громади.
  • Має бути документ з правом власності чи користування приміщенням або письмова згода його власника, що він дозволяє громаді користуватися приміщенням.
  • Документи передають до місцевої адміністрації з заявою на ім’я голови ОВА.
  • Після переходу громади не втрачають прав на майно та культову споруду.
  • Частина громади, що виступила проти переходу, може зареєструвати власний статут та укласти договір про порядок користування культовою спорудою.

Ще раз наголошуємо, що лише на зборах прихожан може бути порушено питання про зміну канонічного підпорядкування та перехід до Православної церкви України, яка молиться за українських захисників та за нашу Перемогу. Тож вибір, шановні жителі Сновської громади, за вами. Сподіваємося на вашу свідомість.