» » Розпочався новий навчальний рік

Розпочався новий навчальний рік

Всі освітні заклади Сновщини першого вересня відкрили свої двері, навчанням охоплені 2049 учнів. За словами начальника управління освіти, сім`ї, молоді та спорту міської ради Олени Коваленко, у громаді на даний час функціонує 12 закладів загальної середньої освіти. У цьому році за парти сіло 170 першокласників (в минулому – 188). У Новоборовицькому НВК розпочала свій трудовий педагогічний шлях  молода вчителька – Владислава Биховець.

Освітні заклади громади з кожним роком стають сучаснішими, комфортнішими, яскравішими, оснащуються новими меблями, технікою. Мережа закладів оптимізована з наповнюваністю не менше 45 учнів у школі. Вартість утримання одного здобувача освіти за 2020-2021 навчальний рік  склала від 19 до 49 тис. грн (по Чернігівщині є і до 70 тис. грн).

Четвертий рік поспіль у громаді впроваджується новий стандарт початкової освіти «Нова українська школа», на яку держава виділяє кошти для покращення матеріально-технічної бази закладів. У цьому році громаді виділено на НУШ 607 146 грн, з міського бюджету до фінансовано 67 460 грн. Нажаль, через необхідність проведення тендерів та розтягнуте в часі надходження коштів новенькі парти для першокласників та оргатехніка надійдуть орієнтовно до 1 жовтня.

Вже третій навчальний рік поспіль заняття проходитимуть у період пандемії коронавірусу. Нині по всій Україні «зелена» зона і діти мають змогу відвідувати уроки у класах, а не онлайн, що дуже добре. Бо як показала практика, якісна освіта  можлива тільки за умови стаціонарного навчання та безпосереднього спілкування вчителів і учнів.

Але у разі переходу області до жовтого, помаранчевого чи червоного карантинного рівня епідемічної безпеки, за вимогою Міністерства охорони здоров’я для роботи освітнього закладу потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу. Тож розпочинаючи новий навчальний рік начальник управління освіти, сім`ї, молоді та спорту міської ради Олени Коваленко наголосила на необхідності щеплення від коронавірусу.

Сподіваємося, що рік буде сприятливим, діти пізнають у школі багато нового і цікавого та не будуть змушені сидіти вдома через карантин.

Бажаємо всім – і учням, і вчителям, і батькам успішного навчального року, здоров’я, добробуту і здійснення всіх задумів! У добру путь!

Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю