» » Розвиток наставництва над дитиною – один зі шляхів реального поліпшення життя вже сьогодні

Розвиток наставництва над дитиною – один зі шляхів реального поліпшення життя вже сьогодні

3 березня 2021 року в Сновській громаді відбувся навчальний семінар на виконання обласної програми попередження дитячої безпритульності та бездоглядності, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2017-2021 роки та з метою розвитку в області наставництва над дитиною. З Чернігова до нас завітали директор обласного Центру соціальних служб Алла Кот, заступник начальника обласної служби у справах дітейначальник віділу захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання Станіслав Железний, а також із обласного Центру соціальних служб методист Марія Голік та фахівець із соціальної роботи І категорії Світлана Лукашенко.

Від Сновської громади були представлені начальник Управлінння освіти, сім’ї, молоді та спорту Олена Коваленко, начальник служби у справах дітей Світлана Лихошерст, директор Центру соціальних служб Тетяна Матейкович, директор комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради Яна Тютюнник, фахівці із соціальної роботи та психолог Центру соціальних  служб. Прибула на захід  і представниці сусідньої  Березнянської територіальної громади.

Таке поважне  представництво було обумовлене важливістю теми, що стосується не лише одного з найважливіших аспектів житття громад – долі дітей, чиї батьки повністю або частково не в змозі виконувати свої батьківські обов’язки. Значна кількість таких дітей – не  лише наш тяжкий біль, а ще й перепона на шляху України до Європи. Недарма темою розвитку наставництва переймаються провідні особи країни та області.

На початку заходу присутнім був представленй відеоматеріал про наставництво як частину життя Прес-секретаря Президента України Юлії Мендель, багатьох інших успішних та поважних людей. Надалі методист Марія Голік грунтовно показала весь шлях людини, яка прагне допомогти знедоленим дітям, до наставництва. Функції Служби у справах дітей у цій справі висвітлив Станіслав Железний. Про конкретні кроки закладів для дітей висловилась Яна Тютюнник. Алла Кот поінформувала про іншу форму допомоги дітям – патронатні сім’ї, важливі аспекти роботи з сім’ями та дітьми у складних життєвих обставинах. Цю тему розвинула Світлана Лукашенко, грунтовні пояснення надав і Станіслав Железний.

Фахівці зацікавлено взяли участь в обговоренні цього важливого питання. Розвиток наставництва – один зі шляхів реального поліпшення життя вже сьогодні, до якого може долучитися кожен мешканець громади, який має позитивні надбання, необхідні дітям. Адже діти прагнуть не лише цукерок, якими вони і так не надто обділені. Особливо це стосується старших дітей, що мають вже обрати свій шлях у житті. Навчання розумному, розширення життєвих обрисів, визначення здібностей дитини та правильних способів їх застосування для таких дітей важливіше, ніж навіть дорогий подарунок. І тоді сама дитина може стати дарунком для того, хто не пошкодує на неї свого часу і сил. Наставницька діяльність  не оплачується, навпаки, вона вимагає певних витрат від тих, хто буде нею займатися. І на семінарі це навіть підкреслювали. Адже недарма перші особи країни переймаються цією діяльністю. Саме людина, яка саме є успішною, має чим поділитися зі знедоленою дитиною. Водночас вона отримує  і від дитини відчуття власної спроможності, якого не купиш за будь-які гроші. Тому час перестати скаржитится, як нам погано, коли поруч є діти, яким значно гірше, але вони теж заслуговують на щастя. І той, хто допоможе такій дитині, зрозуміє, що в житті є речі значно дорожчі, ніж гроші. А для початку треба зробити зовсім небагато – зайти до Центру соціальних служб, по вулиці Некрасова, 8, та отримати докладнішу інформацію  про те, як стати наставником.

 

Центр соціальних служб Управління освіти, сім’ї, молоді та спорту