55 чоловік із 354 проживаючих в с.Гірськ (всього Гірський старостинський округ налічує 431 чол.) прийшли до сільського будинку культури заслухати звіт в.о.старости, поспілкуватися з керівництвом громади та отримати роз’яснення на найболючіші питання.
Розпочала збори в.о.старости Світлана Пищур. Вона поінформувала, що протягом року щоденно здійснювався прийом громадян, було видано 360 довідок, здійснювались нотаріальні дії, надавалися рекомендації та консультації тощо. Проводились роботи з благоустрою. Утримувалися в належному стані пам’ятники та кладовище, до громадських робіт долучалися безробітні, які стоять на обліку в центрі зайнятості. За кошти міської ради огороджено водонапірну вежу та свердловину, придбано дитячий майданчик, який навесні вже буде встановлено.
Приємно, що в селі з’явилось вуличне освітлення. Ці роботи були розпочаті ще 2018 році, у 2019 році – продовжені і з грудня минулого року в селі світять вже 35 ліхтарів, маємо надію, що в цьому році відновлення вуличного освітлення триватиме й надалі.
В селі працюють НВК, фельдшерський пункт, будинок культури, бібліотека, магазини, поштове відділення. Турбує лише зменшення ставки листоноші, звертались, навіть, з листом до Чернігівської дирекції АТ «Укрпошта», але отримали негативну відповідь.
Світлана Пищур висловила вдячність Нижнику Ю.М., Вороб’ю В.К. та Ребенку В.П. за надану спонсорську допомогу у проведенні свят.
Про свою діяльність прозвітувала депутат міської ради Тетяна Клименко. Депутатські кошти використала на прохання своїх виборців: придбаний євроруберойд для ремонту даху Гірського будинку культури, полагодження дитяча гірка у Гірському НВК, закуплені іграшки, праска та передано 1 тис.грн. на потреби Клюсівського старостинського округу. Також довела до відома громадян, що згідно нововведень у медичній реформі фельдшерський пункт має існувати лише при наявності 500 чоловік і більше. У зв’язку з цим депутатами міської ради була прийнята програма, завдяки якій з міського бюджету додатково будуть виділені кошти на фінансування цих закладів.
Та більш за все селян турбували земельні питання: «Як, хто і де може отримати земельну ділянку розміром 2 га?», «Чи не заберуть у жителів села земельні ділянки в межах населеного пункту, надані ще рішенням сільської ради, які використовуються для ведення особистого селянського господарства?».
На ці питання надала роз’яснення Валентина Недвіга, начальник відділу земельних відносин та агропромислового розвитку міської ради.
Згідно з чинним законодавством, земельну ділянку розміром не більше 2 га для ведення особистого селянського господарства може отримати кожен громадян України. Бажаючий повинен звернутися до відповідної міської ради та вказати чітке місце розташування вільної земельної ділянки. Крім того, є землі природно-заповітного, лісогосподарського фонду та історико-культурного призначення, які взагалі не надаються в користування. Для пошуку вільних земельних ділянок використовується Публічна кадастрова карта України, яка містить величезний об’єм інформації: цифрова карта України, кордон України, межі областей, межі районів, межі населених пунктів, індексно-кадастрові карти, земельні ділянки та їх межі, кадастровий номер ділянки, форма власності, цільове призначення, площа, а також карта ґрунтів України.
Отримання відомості про власників та користувачів земельних ділянок здійснюється у формі Витягу через Публічну кадастрову карту, яка розміщена на офіційному сайті Держгеокадастру. Для отримання інформації потрібно пройти електронну ідентифікацію та оформити запит. Система автоматично надає відомості про права власності на землю та дату їх набуття.
З рішеннями сесій щодо земельних питань, а також відеозаписами можна ознайомитися на сайті Сновської міської ради або на офіційній сторінці Facebook.
Перед присутніми виступив Володимир Білашко, начальник Сновського районного управління Держпродспоживслужби та відповів на запитання селян.
Підбив підсумки та надав роз’яснення на всі озвучені питання міський голова Олександр Медведьов. Наталія Самойлова, секретар міської ради, коротко презентувала відеоматеріали про громаду в цілому та окремо про Гірський старостинський округ.
Наприкінці зібрання міський голова подякував всім за активну громадську позицію та запевнив, що всі питання, озвучені на сході, будуть взяті на контроль.
Участь у загальних зборах громадян у Гірську взяли провідний спеціаліст відділу організаційно-кадрової та інформаційної роботи Олена Батюк та кореспондент районної газети «Промінь» Тетяна Литвин.
В цей день керівники громади вшанували пам’ять загиблого учасника ООС Максима Авдієнка, поклавши квіти на його могилу в с.Гірськ.
Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи Сновської міської ради