» » Секретар міської ради Наталія Самойлова: «У травні фінансування галузей бюджету Сновської міської територіальної громади  склало маже 6,5 млн грн”

Секретар міської ради Наталія Самойлова: «У травні фінансування галузей бюджету Сновської міської територіальної громади  склало маже 6,5 млн грн”

За рахунок власних коштів бюджету Сновською міською радою було здійснено у травні  фінансування галузей бюджету на загальну суму 6,48 млн грн. Це соціальна сфера, медицина, освіта, культура, спорт, житлово-комунальне господарство, утримання автомобільних доріг, здійснення заходів із землеустрою. Зокрема, на охорону здоров’я витрачено 355,8 тис. грн, на освіту – 2,9 млн грн, на соцзахист та соціальне забезпечення жителів громади – 715,7 тис. грн, на заклади культури – 361,7 тис. грн, на спортивну галузь – 170,5 тис. грн.

Щодо питомої ваги власних доходів бюджету Сновської МТГ, то у процентному відношенні по загальному фонду 50,7 % складає податок і збір на доходи фізичних осіб, 21,6% – плата за землю, 18,2% – єдиний податок, 5,1% внутрішні податки на товари та послуги. По спеціальному фонду найбільший відсоток доходу – 50,8% – це власні доходи бюджетних установ, 30,2 % – цільові фонди та 18,1% – кошти, отримані від продажу землі.

Протягом місяця постійно проводилися роботи з благоустрою як праівниками старостату, так і комунального підприємства «Сновська ЖЕД. Комунальниками здійснювалося відновлення вуличного освітлення у м.Сновськ по вул. Козацька та Добруська, видалено 15 аварійних дерев на суму 6,6 тис. грн – 7 у Сновську та 15 у селах Гвоздиківка і Сновське. На утримання доріг у громаді у минулому місяці пішло 42,2 тис. грн, в т. на грейдерування та підсипку – 37,5 тис. грн. Загалом на житлово-комунальне господарство за місяць витрачено 589 тис. грн.  Зокрема, на прибирання вулиць у Сновську пішло 285 тис. грн, на утримання міського кладовища – 5,8 тис. грн, на обслуговування мереж вуличного освітлення громади – 46,4 тис. грн, на оплату електроенергії за вуличне освітлення – 84,6 тис. грн. З метою покращення виконання робіт з благоустрою на території Сновської громади (яка має площу 1283 км2 і до якої, окрім міста, входить 19 старостатів)  за кошти місцевого бюджету було придбано фронтальний навантажувач вартістю 1,4 млн грн.

За рахунок коштів бюджету міської територіальної громади за травень Укрзалізниці відшкодовано витрати у сумі  3,7 тис. грн на перевезення жителів громади пільгових категорій потягом Сновськ-Бахмач. На черговому засіданні виконкому було прийнято рішення про передачу на обслуговування території полігону твердих побутових відходів  КП «Сновська ЖЕД» (Ганна Кошова). Попередній договір був укладений з ПрАТ «Комунальник» (Анатолій Дуля). Члени виконкому погодили надання матеріальної допомоги 25 жителям громади на суму 25 тис. грн, три заяви відхилили, а дві залишили на доопрацювання.

За рахунок трансфертів з державного та обласного бюджетів у травні в громаді здійснено фінансування у сумі 2,48 млн грн (в освіті – 2,39 млн грн; в охороні здоров`я – 87,3 тис. грн (на забезпечення хворих препаратами інсуліну); на пільгове медобслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 2,4 тис. грн).

Під головуванням міського голови Олександра Медведьова 27 травня відбулася 7 сесія міської ради 8 скликання. Всі прийняті депутатами рішення розміщені на офіційному сайті Сновської міської ради https://snovmr.gov.ua/ у рубриці Нормативні документи.

У громаді у рамках  участі Сновської МТГ в Програмі DOBRE тривають робочі зустрічі та онлайн навчання з експертами проєкту. Відбулася презентація результатів дослідження потреб молоді громади в рамках програми “Молодіжний працівник в ОТГ”, визначено три ідеї, які набрали найбільше голосів. Це будівництво скейтмайданчика, облаштування молодіжного простору та канатного містечка. Тепер комісія Програми DOBRE вирішуватиме, на реалізацію якої з них виділити кошти в сумі 10 тис. доларів.

З 6 травня Сновщина вийшла з «червоної» зону щодо коронавірусу. Як тільки у громаду надходила вакцина, медики проводили щеплення. У рамках дії Програми місцевих стимулів для медичних працівників Сновської громади була виплачена одноразова виплата у розмірі 100 тис. грн молодому лікарю,  який розпочав працювати у ЦРЛ. КНП «Сновська ЦРЛ» отримала благодійну допомогу  від народного депутата України, першого заступника голови комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я  Валерія  Дубіля – 2 функціональних ліжка з матрацами та приліжковими тумбами для реанімаційного відділення, а також  лікарські препарати. Для первинної і вторинної ланки медицини передав антисептики та засоби індивідуального захисту для медперсоналу Дмитро Моісеєнко.

9 травня з нагоди Дня пам’яті та примирення і 76-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні на території громади вшанували ветеранів війнина  та з дотриманням карантинних обмежень відбулися мітинги та покладання квітів до памятних знаків.

У місті та кожному селі Сновщини до травневих свят було впорядковано братські могили, здійснено косметичний ремонт пам’ятників, загиблим у роки Другої світової війни. Працівники старостатів із залученням небайдужих жителів сіл власноруч виконували роботи, матеріали та фарбу надала міська рада. У 8 селах громади за рахунок коштів місцевого бюджету здійснили поточний ремонт пам’ятників та обелісків, які мали непривабливий вигляд або знаходились в аварійному стані. У травні за виконання цих робіт було проплачено 40 тис. грн.

З 17 по 21 травня тривало електронне голосування за проєкти Громадського бюджету серед жителів громади, у якому взяло участь 3545 чоловік. Переможцями за підсумками голосування стали проекти: Олескандра Гончаренка «Сновський гідропарк – територія розваг!» (встановлення дитячих та спортивних об’єктів); Вадима Сергійка, Анатолія Косевича, Олега Россола  «Територія самовдосконалення» (встановлення спортивного комплексу Воркаут); Олександра Артюшенка «Облаштування парку відпочинку імені О.О.М’язя в селі Тур’я» та Бориса Добродія «Встановлення сучасних вуличних тренажерів та спортивного комплексу в селі Великий Щимель». Всі вони будуть реалізовані у поточному році.

На базі санаторії «Остреч» м.Мена проходили двотижневі навчання територіальної оборони, участь у яких взяли 64 представники Сновської громади.

Завершився травень Останніми дзвониками у школах, які у зв’язку з пандемією COVID-19 вже другий рік поспіль проводяться в умовах карантинних обмежень. З 1 червня в усіх школярів громади розпочалися літні канікули, а в одинадцятикласників гаряча пора – триває ЗНО. Тож бажаю їм успіхів!