» » Шановні керівники сільськогосподарських підприємств !

Шановні керівники сільськогосподарських підприємств !

Пасічники Сновської МТГ звертаються до Держпродспоживслужби з проханням повідомляти про обробіток полів агрохімікатами в період росту, розвитку, вегетації та цвітіння медоносних рослин, суб’єктами господарювання, які займаються вирощуванням рослинницької продукції.

Тому звертаю Вашу увагу на те, що згідно Закону У К Р А Ї Н И «Про бджільництво» розділу VI, ст.37 Вам необхідно при застосуванні засобів захисту рослин для обробки медоносних рослин, не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. Всі роботи з пестицидами і агрохімікатами проводити в ранковий час до льоту бджоли і вечірній час після завершення льоту бджоли.

Порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України. Неповідомлення (приховування) або надання неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин).згідно ст..38, п.3,4, розділу VІІ.

Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про бджільництво, відшкодовується в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

З повагою
Начальник Сновського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області  Володимир Білашко