» » Шановні сновчани та гості Сновська!

Шановні сновчани та гості Сновська!

Щиро вітаю вас з Днем міста, який в цьому році за одноголосним  рішенням депутатів міської ради ми відзначаємо 11 серпня. Це особливий день, бо іменини рідного міста – це свято єднання. Саме в такі моменти ми відчуваємо в своїх серцях любов і гідність за свою малу батьківщину, сповнюємося почуттям єдиної родини.

Наш невеличкий Сновськ виник як робітниче селище в 70-х роках  Х1Х ст., поблизу хутора Коржівка, заснованого смоленським селянином Коржом після реформи 1861 року. Саме тут, в період піднесення будівництва залізниць в Росії, пролягла гілка Лібаво-Роменської залізниці, яка з’єднувала дві великі станції: Бахмач і Гомель. Посеред цієї залізничної гілки було вирішено  збудувати станцію та паровозне депо на 9 паровозів. У жовтні 1873 року обидва об’єкти були готові. Перші відомості про населення  Сновська відносяться до кінця  Х1Х ст.

Утворившись як робітниче селище, Сновськ поступово перетворювався на містечко. Населення Сновська швидко збільшувалось, інтенсивно розвивалась промисловість, соціально-культурна сфера. І в березні 1923 року Сновськ з населенням 7667 чоловік був віднесений до категорії міст, а в квітні цього ж року стає районним центром. У 1935 році місто перейменовано на Щорс. А 12 травня 2016 року Верховна Рада України своєю Постановою повернула йому історичну назву – Сновськ. Наприкінці 2016 року створилася наша об’єднана територіальна громада з центром у місті Сновськ.

За статистичними даними станом на початок року в місті Сновськ проживає майже 11 тис.

У 2019 році бюджет громади отримав з державного бюджету:

  • 9,9 млн грн інфраструктурної субвенції;
  • 8 млн грн залишків субвенції соцекономрозвитку 2018 року та 19 млн грн даної субвенції 2019 року, які отримані за поданням народних депутатів України;
  • 2 млн грн з ДФРР;
  • 5,9 млн грн цільової  державної субвенції  на покращання матеріальної бази закладів освіти (на будівництво внутрішніх туалетів 1,8 млн грн, на будівництво спортивного майданчика 3,6 млн грн, 552 тис. грн на оновлення матеріалів та обладнання згідно Програми «Нова українська школа»)

За рахунок цільової державної субвенції ведуться роботи з капремонту доріг (5,7 млн грн). За кошти обласного фонду охорони навколишнього середовища продовжуються роботи по реконструкції каналізаційних мереж в районі п’ятикутів в місті (в 2019 році 2,3 млн грн).

Усі досягнення, якими багате місто, складаються зі щоденної праці, знань і талантів його жителів. Разом ми розвиваємося, покращуємо благоустрій, прагнемо, щоб місто набуло європейського  вигляду. Разом ми єдина і велика сім’я, яка створює зручні й комфортні умови для свого життя. І тільки згуртувавшись, ми можемо долати будь-які труднощі.

Тому, в першу чергу, хочу висловити слова вдячності нашим активним помічникам депутатам всіх рівнів – народним депутатам Анатолію Євлахову та Василю Амельченку, депутатам облради Ігорю Вдовенку, Григорію Божку, Олегу Хасенку, керівникам підприємств, установ, організацій, приватному бізнесу, громадським об’єднанням та всім небайдужим жителям міста і громади. Дякую кожному з вас за всі добрі справи, наміри та починання, спрямовані на розвиток та благоустрій  Сновська, покращення добробуту його жителів.

Від усієї душі зичу місту динамічного розвитку і процвітання. Усім його  жителям  бажаю міцного здоров’я, любові, достатку, сімейного тепла, щасливої долі й Божого благословення. Нехай у кожній вашій домівці панують мир і спокій. Хай наше місто завжди розвивається, а серед його жителів панують спільна злагода, щира довіра та взаємна повага.

 

З повагою – міський голова Олександр Медведьов

 

Leave a Reply