» » Шановні сновчани!

Шановні сновчани!

В Україні та світі оголошено пандемію коронавірусу. Я закликаю вас: головне – не панікувати і адекватно реагувати на ситуацію.

Дотримуйтеся рекомендацій лікарів, за можливості залишайтеся вдома, не відвідуйте зайвий раз людних місць і дотримуйтеся правил гігієни.

З 12 березня на Сновщині запроваджено карантин в усіх освітніх закладах. 17 березня мною підписане розпорядження щодо заходів, які запроваджуються в громаді в зв’язку з небезпекою поширення коронавірусу.

Відповідно до рішення обласного оперативного штабу Корюківське інфекційне відділення визначено закладом для госпіталізації інфікованих коронавірусом, до якого каретою «швидкої» направлятимуться особи з підозрою на захворювання. Якщо на Сновщині будуть виявлені випадки захворювання, у нашому інфекційному відділенні передбачені також ліжко-місця для таких пацієнтів. Доступ до відповідного приміщення оснащений окремим входом.

Сновською ЦРЛ проводиться робота щодо закупівлі тестів для виявлення коронавірусу. На даний час для медичних працівників Сновщини закуплені індивідуальні засоби захисту та дезінфікуючі засоби. За зверненням керівництва ЦРЛ та первинної ланки медицини Сновщини  міською радою виділено їм з місцевого бюджету 35  та 25 тис. грн відповідно.
Колектив міської ради прйняв рішення перерахувати свій одноденний заробіток на закупівлю для ЦРЛ засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих засобів, медикаментів та медичної апаратури. Я звернувся до керівників всіх комунальних установ громади з пропозицією підтримати таку ініціативу. До благодійної справи долучилися і підприємці.

Запевняю вас, шановні земляки, що продуктові магазини і аптеки працюватимуть в звичному режимі. Не створюйте ажіотаж!

Я дав доручення КП «Сновська ЖЕД» посилити дезінфекцію у під’їздах житлових будинків. Закликаю власників торговельних закладів регулярно проводити дезінфекцію у приміщеннях, обмежити кількість покупців у ваших магазинах, щоб забезпечити дотримання безпечної дистанції між людьми не менше 1 м.

Звертаюся до батьків – ваші діти повинні бути вдома, а не в місцях масового скупчення людей.

Звертаюся до роботодавців – з розумінням поставитись до працівників, в кого є діти дошкільного віку. Переглянути графіки роботи і за можливості надати їм відпустки, організувати дистанційні форми роботи.

Закликаю бізнес та підприємців – на період карантину призупинити роботу усіх розважальних, спортивних, культурних закладів. У магазинах встановіть дезінфектори для рук, та регулярно протирайте двері та поручні.

Не займайтеся самолікуванням і при перших ознаках респіраторних захворювань звертайтеся до свого сімейного лікаря або телефонуйте за номером «103».

Ситуація в місті і селах контрольована. Жодного випадку захворювання на коронавірус станом  на 17 березня 2020 року на Сновщині не виявлено.

Наголошую: від дій кожного з нас залежить, як ми впораємося з цим великим викликом. Будьте свідомими і відповідальними, не порушуйте встановлених правил, бережіть себе та своїх близьких!

З повагою – Олександр Медведьов, міський голова