» » Шановні учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС!

Шановні учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС!

Це скорбна дата в історії нашої країни. Кожного року, ми з вами у цей день вшановуємо ліквідаторів та постраждалих від аварії на Чорнобильській атомній електростанції, які, жертвуючи не лише власним здоров’ям, а й своїм життям, зупинили атомну стихію.
Час летить швидко. Вже 32 роки минуло з тих пір. Але чорнобильська трагедія для нашого народу до цього часу лишається невигойною раною.
Наслідки аварії не просто дають про себе знати, вони тривожать дедалі більше і більше: темпи захворюваності учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та потерпілих зростають.
Чорнобильська трагедія заподіяла багато лиха Україні, сюди можна віднести й виведені із сільськогосподарського обігу родючі українські землі, і покинуті міста та села, і величезні кошти, витрачені на спорудження “Саркофага” і багато чого іншого. Але найболючішого удару, що не можна оцінити в грошовому еквіваленті, аварія завдала по здоров’ю українців, це стосується не тільки наших сучасників, але й багатьох прийдешніх поколінь.
Жодна статистика не скаже, скільки людських доль понівечено чорнобильським смерчем, скільки ще ліквідаторів «дотлівають» у різних лікарнях, скільки їх уже відійшло у ВІЧНІСТЬ.
Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю наших героїв-чорнобильців.
Наслідки аварії на Чорнобильській атомній електростанції відчула на собі вся країна. І у наших спільних силах, разом долати болючі наслідки аварії на ЧАЕС – взаємодопомогою, чуйністю, людяністю, турботою про здоров’я ліквідаторів, потерпілих, хворих.
В рамках своєї компетенції, ми намагаємось йти на зустріч ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС у вирішенні їх проблем.
На даний час в нашому районі проживає 265 постраждалих від аварії на ЧАЕС з них ліквідатори І, ІІ та ІІІ категорії 159 чоловік, потерпілі діти – 52 особи, дружини померлих учасників ліквідації – 9 осіб.
Із кожної трагедії людство повинно винести урок на майбутнє, аби ніколи більше не зміг повторитись “Чорнобиль”.
Сьогодні ми, вшановуючи пам’ять про чорнобильців, відкриваємо пам’ятний знак. І у кожного із нас в очах сльози. Бо ніколи не зітреться пам’ять про трагедію, що стала трагедією всього людства. Відкриття пам’ятника у нашому місті – це найменше, що можна зробити для людей, які ціною найдорожчого – власного життя та здоров’я – стали на захист своєї землі. Ці люди – символ самопожертви та безмежної любові до Батьківщини. 
Ми з особливим почуттям вшановуєм ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Велика Вам подяка і низький доземний уклін! Нехай будуть вдячні та уважні люди до Вас, щодня, щохвилини, завжди! Здоров’я Вам і Вашим сім’ям.
З повагою міський голова Олександр Медведьов та депутатський корпус Сновської міської ради

Leave a Reply