» » ЩО ЗРОБЛЕНО У 2018 РОЦІ В ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ

ЩО ЗРОБЛЕНО У 2018 РОЦІ В ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ

В підпорядкуванні відділу культури і туризму перебувають 26 клубних установ, з них 1 – Сновський будинок культури (м.Сновськ), 8 – сільських будинків культури, 17 сільських клубів, 22 бібліотеки, Сновська дитяча музична школа імені Н.Г. Рахліна, Сновський історичний музей.
В клубних закладах працює 168 різножанрових та різновікових клубних формувань, 6 колективів носять звання “народний”, 2 – дитячий “зразковий”, до формувань залучено 1710 учасників, з них 864 – діти та молодь, з початку року клубними установами проведено 3376 заходів.
Протягом 2018 року відділом культури і туризму проведено: другий районний фестиваль дитячих талантів «Обдаровані діти Сновщини», за підтримки голови Чернігівської обласної ради Ігоря Вдовенка, VIII обласний фольклорний фестиваль – конкурс імені Василя Полевика, впроваджено інноваційні проекти для літніх людей – «Українські вечорниці», «Танцюйте з нами», «Ретро мелодії з нами», «Ярмарок усмішок», народні гуляння Івана Купала, до Дня Пам`яті та примирення :святкова хода пам`яті, мітинг-реквієм, святкова концертна програма, районне свято до Дня Незалежності, творчий проект «Родина, як зірка єдина», дні сіл, заходи до Дня захисника України , Новорічно – Різдвяні програми, за підтримки відділу- регіональний конкурс « Міс Полісся – 2018» ( м. Корюківка, м. Городня, м. Сновськ),тощо. Всього в закладах культури пройшло понад три тисячі різноманітних тематичних та розважальних заходів.
Протягом 2018 року учасники аматорських колективів та вихованці ДМШ ім. Н.Г. Рахліна взяли участь у 6 Міжнародних фестивалях (Білорусь, Польща, Франція, Угорщина, м. Чернігів, Київ), 11- Республіканських конкурсах, 10 – обласних, де здобули більше 100 перемог та призових місць.
У 2018 році Сновська ЦБС стала базою проведення обласного семінару директорів ЦБС та публічних бібліотек ОТГ «Трансформація бібліотек в умовах об’єднаних територіальних громад».
Сновська ЦБС бере участь у реалізації загальнодержавних програм: Державна Стратегія національно-патріотичного виховання дітей і молоді на 2015-2020 рр., загальнонаціональній кампанії з профорієнтації випускників шкіл, проекті молодіжної секції УБА «Display-кросинг», «Читай з насолодою» , Фестиваль європейського кіно. Центральна бібліотека бере участь у проекті «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (Пульс), який проводить міжнародна організація IREX
У Сновській ДМШ імені Н.Г. навчається 185 учнів на 15 спеціалізаціях. Працює 10 інструментальних колективів..
У 2018 році історичний музей відвідало 4348 чоловік, екскурсіями було охоплено 2258 чоловік, проведено 179 екскурсій.
Залучення позабюджетних коштів є одним з головних напрямків у роботі відділу. У 2018 році до спеціальних рахунків установ залучено 545,707 тис. грн., з них у сільській місцевості – 71,9 тис. грн.

Протягом 2017-2018 р. р.:
З метою зміцнення матеріальної бази закладів культури:
• Придбано обладнання і предмети довгострокового користування на суму – 238,8 тис. грн.
• За рахунок залишку на 01.01.2018 року субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій: 35,4 тис. грн. та 4,7 тис. грн спів фінансування виконано капітальний ремонт будівлі центральної районної бібліотеки (заміна вікон та дверей) додаткові роботи за адресою: Чернігівська обл., м. Сновськ (Щорс), вул. 55-й Стрілецької Дивізії, б. 8.
• Поточних ремонтів виконано на суму 252,7 тис. грн.
• Виготовлено 2 проекти по заміні крівлі Сновської ЦБ та Сновської ДМШ імені Н.Г. Рахліна – 99,5 тис. грн.
• За кошти бюджету розвитку Сновської м/р розпочато реалізацію ІІ черги реконструкції Петрівського сільського будинку культури – 117,3 тис. грн.

Leave a Reply