» » Щодо введення «жовтого» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19  у Сновській громаді

Щодо введення «жовтого» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19  у Сновській громаді

Сьогодні, під головуванням міського голови Олександра Медведьова, відбулось засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На ньому розглянуто рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС від 21.09.2021 протокол № 36 та рішення позачергового засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС від 22.09.2021 протокол № 26, з якими ознайомив перший заступник міського голови Павло Мірошниченко.

Анатолій Кошель, завідувач Сновським відділенням  Корюківського  МРВ ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ», повідомив, що значно збільшилась захворюваність на коронавірусну інфекцію. Вже на сьогоднішній день у вересні захворіла 61 людина, двоє з них померло (всі вони не вакциновані і раніше не хворіли на COVID-19). Для порівняння: у червні було виявлено 12 хворих осіб, у липні – 4, у серпні – 8.

Генеральний директор КНП «Сновський ЦПМД» Олена Шарпан зазначила, що на даний час вакцини в достатній кількості. У Сновську тричі на тиждень працює центр масової вакцинації в приміщенні КУ “Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)” за адресою: м.Сновськ, вул.Гомельська, 26. Час роботи: у середу і п’ятницю з 13-00 до 16-00, у неділю – з 9-00 до 12-00. Вакцинація БЕЗКОШТОВНА.

Додаткових карантинних обмежень міською комісією вирішено не встановлювати.

Обговорили присутні  і ситуацію щодо роботи закладів освіти  під час «жовтого» рівня епідемічної небезпеки.

Згідно  чинного законодавства навчальні заклади працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників з “жовтими” чи “зеленими” COVID-сертифікатами, або мають негативний результат тестування методом ПЛР (діє 72 години), або підтвердження одужання від зазначеної хвороби.

Але ці норми не застосовуються для початкової освіти (1-4 класи) та дошкільних начальних закладів, тобто, вони працюватимуть незалежно від вакцинованих працівників.

У Сновській громаді працівники закладів освіти відповідально поставилися до цього питання і всі школи, за виключенням Великощимельської гімназії (вакциновано лише 27%), працюватимуть в звичайному режимі. Працівники позашкільних навчальних закладів (СЮТ, ЦДЮТ та ДЮСШ) також більш ніж на 80% вакциновані.

Дитячі садочки та початкова школа працюватимуть, хоча у Кучинівському ДНЗ вакциновано 62,5%, а у Сновській початковій школі  – лише 9,8%.

Отже, на сьогоднішній день, закрито на карантин Великощимельську гімназію (крім початкових класів та дошкілля) та дитячу музичну школу, в якій теж  не має 80% вакцинованих. Але, як тільки надійде інформація щодо виконання відповідних умов, заклад буде відкрито.

Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю