» » Щодо якості газу

Щодо якості газу

На постійній комісії міської ради з питань законності, освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення, молоді, спорту, депутатської діяльності та етики депутатами було піднято питання про скарги виборців Сновської міської територіальної громади щодо неякісного газу: вогонь в конфорках не синього, а червоного кольору, вода закипає занадто довго, опалювальні прилади (працюючи в звичному режимі) не забезпечують житлову площу теплом в повній мірі.

За матеріалами Finance.UA:

Дуже часто від громадян можна почути скарги, що вода закипає занадто довго, а вогонь в конфорці не синій, а має нетиповий жовтий або навіть червоний колір, що свідчить про низьку якість.

Звинувачення про низьку якість газу в такому випадку направляються в бік газопостачальних компаній.

Але в реальності постачальники газу ніяк не впливають на якість газу і тим більше не несуть відповідальність за неякісне паливо.

        Як визначити якість газу. Важливо розуміти, що колір полум’я, який ми бачимо при спалюванні газу, залежить не від самого палива, а від умов, в яких його використовують. Так, колір залежить від різних факторів, найбільш істотно впливає:

  • приплив повітря в приміщенні;
  • вологість повітря;
  • чистота газових приладів.

Якщо споживач природного газу впевнений, що якість газу не відповідає заявленій або тиск в мережі занадто низький, то йому слід звернутися до фахівців облгазу з проханням провести перевірку і вирішити проблему. Для цього потрібно написати заяву в управління облгазу. Фахівці проведуть перевірку і вирішать проблему, якщо причина низької якості блакитного палива пов’язана з обладнанням або неякісним наданням послуги.

        Якщо ви вважаєте, що вам подають неякісний газ, перевірте газову плиту на факт забруднень. Для цього треба прочистити сопло пальника. Таке очищення проводити своїми силами не рекомендується, краще звернутися до фахівців, наприклад, викличте співробітників газової служби, зателефонувавши за номером 104.

Відділ житлово-комунального господарства, архітектури, містобудування та транспорту