» » Сход у Суничному пройшов конструктивно і злагоджено

Сход у Суничному пройшов конструктивно і злагоджено

11 березня  відбулась відкрита зустріч з  громадянами сіл Суничне, Попільня та Шкробове. Як ніколи були активними жителі Суничненської громади. У  сільському клубі  зібралися 56 жителів  та запрошені гості, щоб обговорити підсумки роботи з розвитку сіл  у 2019 році та окреслити плани на цей рік. Жителі села Попільня подякували міському голові Олександру Медведьову  за організацію підвозу людей на збори.

У зустрічі взяли участь: міський голова Олександр Медведьов, секретар міської ради Наталія Самойлова, депутат міської ради Тетяна Нагорна,  начальник відділу земельних відносин та агропромислового розвитку міської ради  Валентина Недвига, заступник начальника Сновського управління Держпродслужби Валентин Шишко, заступник начальника відділу організаційно- кадрової та інформаційної роботи міської ради Наталія Смоляк,  кореспондент газети “Промінь” Катерина Запорожець. Також на збори завітав запрошений керівник  від ПСП «Сновське» Микола Скоробогатько.

Присутні заслухали звіт в.о.старости Людмили Кривошей.

Сільська громада складається з трьох населених пунктів. Загальна чисельність населення становить 401 чоловік: Суничне – 226, Попільня – 131, Шкробове – 44. В минулому році померло 8 чоловік, народилось 1 немовля. Дітей шкільного віку – 53, дошкільнят – 14.

На території Суничненського  сільського старостату функціонують 2 фельдшерських пункти, відділення зв’язку, клуб, бібліотека, Товарами першої необхідності та продуктами харчування села забезпечують приватні підприємці та Сновське міське споживче товариство. До с. Шкробове завозиться хліб підприємцем Єрмоленком, якому виділяються кошти з міського бюджету на  виїзне торговельне обслуговування.

Протягом року велися роботи з благоустрою, а саме займалися прибиранням стихійних сміттєзвалищ, місць для відпочинку молоді, вирізкою парослі та вигрібанням старого листя  на кладовищах. Було побілено зупинку в селі, пофарбовано  огорожу біля пам’ятника та частково дитячий майданчик.

За кошти міської ради придбано та замінено два нові пожежні гідранти в с. Суничне. Виконкомом надано дозвіл на випилювання аварійних дерев (27 тополів та 2 акації) по селу та на кладовищах. Розроблена проектна документація на освітлення в с. Попільня. Зроблено замовлення на виготовлення штахетнику для огорожі кладовища в с. Шкробове довжиною  260 метрів. Надавалась допомога багатодітним сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах.

За підтримки міської ради  на замовлення в.о. старост курсує автобус, придбаний за кошти місцевого бюджету, за маршрутом Сновськ – Низківка.

«Дуже вдячна за підтримку і взаєморозуміння  міській владі на чолі з Олександром Медведьовим,  Миколі Скоробогатьку, який завжди надає техніку для вивезення сміття, екскаватор для ремонту водогону,   матеріальну допомогу при проведенні свят і всім жителям, котрі не стоять осторонь, а долучаються до благоустрою села», – наприкінці виступу додала Людмила Кривошей.

Проблемні питання, озвучені жителями села на зборах:

  • проведення освітлення в с. Попільня;
  • придбання та встановлення дитячого майданчику;
  • встановлення паркану на кладовище в с. Шкробове
  • проведення Інтернету до села
  • огорожа біля ФПу в с. Попільня
  • відсутнє гаряче харчування для учнів 5 – 11 класів у ЗОШ №1
  • про знесення аварійної школи у с. Попільня
  • тимчасові незручності з підвезенням школярів через хворобу водіїв автобусу

Роз’яснення і консультації  щодо земельних питань (порядок оформлення земельної ділянки, кількість земельного запасу, домовленість на приватизацію з/ділянки, в розмірі  50 соток, отримання землі для ведення особистого селянського господарства тощо) жителям сіл надала начальник відділу земельних відносин Валентина Недвига.

Про використання коштів, виділених на виконання депутатських повноважень доповіла депутат міської ради Тетяна Нагорна (6000 тис. грн  вона направила на потреби  для  сільського клубу в с. Суничне) та відповіла на запитання присутніх.

Валентин Шишко надав інформацію щодо дотримання санітарних норм та правил при застосуванні пестицидів та агрохімікатів за допомогою авіації та наземного обробітку полів, дотації на молодняк ВРХ, необхідності реєстрації пасік та можливість отримання відшкодувань на бджілосімʼю.

Підсумки відкритих зборів громадян підбив міський голова Олександр Медведьов, озвучивши про роботу міської ради і розвиток громади в минулому році і розповів про плани на 2020 рік.

Наталія Самойлова надала роз’яснення про виконання програми соціально-економічного розвитку, продемонструвавши відеоролик.

Щодо Суничненської сільської громади, то в планах на поточний рік: вуличне освітлення в с.Попільня, оформлення державних актів на пасовища у трьох селах, встановлення дитячого майданчика.

Відділ організаційно – кадрової та інформаційної роботи міської ради