» » Сновчани продовжують здавати кров для наших захисників

Сновчани продовжують здавати кров для наших захисників

Для бажаючих здати кров на підтримку ЗСУ волонтерка зі Сновська вже вдруге організувала поїздку до Корюківської ЦРЛ у  відділ заготівлі  крові та її компонентів. Цього разу 14  жителів Сновщини, переважно жінки, виявили бажання стати донорами. Автобус для  поїздки надало Управління освіти Сновської міської ради.

Попередньо у лікарні бажаючих здати кров оглянув лікар, який за медичними показниками допустив до здачі 13 людей. Всім перед донацією зробили  аналіз крові та напоїли гарячим солодким чаєм. Процедура забору крові триває до 15 хвилин, беруть по 450 мл крові у кожного. Ця доза, як зазначили медики, абсолютно нешкідлива і безпечна для здоров’я донора, він втрачає переважно рідку частину крові – плазму, яка відновлюється протягом 18-20 годин. Щоб стати донором необхідно за 48 годин до здачі крові дотримуватися особливої дієти – без молочного, жирного, смаженого, алкоголю тощо. Також не можна здавати кров, якщо ви захворіли, маєте понижений або підвищений тиск, якщо за останні півроку ви робили пірсінг або татуювання, були операційні втручання тощо. Про все це  детально інформують  лікарі і медперсонал лікарні, які дуже ввічливі й уважні до своїх пацієнтів. Розповідають, що з нашої громади останнім часом багато людей самостійно приїжджає здавати кров. Приймають донорів щоденно крім вихідних з 8:30 до 12:00.

Триває війна, тож  поповнення запасу банку крові в Україні для порятунку життя і мирному населенню, і військовим зараз на часі.

Дякуємо всім сновчанам за небайдужість і готовність прийти на допомогу!

Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю