» » Сновська міська територіальна громада підписала Меморандум про подальшу співпрацю з гміною Тарновець (Польща)

Сновська міська територіальна громада підписала Меморандум про подальшу співпрацю з гміною Тарновець (Польща)

На минулому тижні делегація від чотирьох громад Чернігівщини – Сновської, Городнянської, Ріпкинської та Добрянської перебували з робочим візитом у Польщі.

Результатом поїздки стало підписання 8 березня нашими громадами трьох меморандумів та договору про співпрацю з польськими громадами – гмінами Тарновець,  Сколишин, Бжиська та Дембовець (всі вони належать до Асоціації гмін басейну річки Віслока). У церемонії взяли участь  українські та польські посадовці місцевого самоврядування і  місцеві жителі,  які зібралися у глядацькій залі Культурного центру міста Ясло.

Міський голова Олександр Медведьов підписав Меморандум з Агатою Аугустин, яка є війтом гміни Тарновець Підкарпатського воєводства. Обидва наші регіони багаті лісами та водними ресурсами, рекреаційними потенціалами, багатою та різноманітною історико-культурною спадщиною, розвинутим сільським господарством. Було домовлено між нашою громадою і гміною про подальшу співпрацю у галузі освіти, спорту, медицини, культури, охорони навколишнього середовища, енергонезалежності, розвитку бізнесу та написання проєктних заявок на фінансування з фондів Євросоюзу.

На урочистому зібранні наші чотири громади показали присутнім спільну презентацію про ситуацію на кордоні з росією та Білоруссю з 24 лютого 2022 року та після звільнення Чернігівщини. Польські друзі були вражені героїзмом і мужністю простих українців прикордоння, які не скорилися, а навпаки – ще більше згуртувалися проти ворога, голіруч зупиняли танки, не зважаючи на залякування російськими окупантами демонстрували свою проукраїнську позицію, знаходили шляхи і можливості в оточенні доставляти продукти й ліки, рятувати людей, і нині щодня під обстрілами кожен на своєму місті допомагають ЗСУ звільняти Україну від рашистів.

Голова правління Асоціації Анджей Чарнецький гмін басейну річки Віслока у своєму виступі зазначив: «Ми дуже цінуємо наші контакти та дружбу. Ми підтримуємо Україну. Україна переможе й ми разом реалізовуватимемо багато цікавих проєктів, що відбудують Україну та служитимуть її мешканцям. Партнерські угоди відкривають шлях до реалізації таких завдань».

Нині у пріоритеті польських друзів  – допомога постраждалим від війни українцям. Гміни Асоціації  неодноразово надсилали гуманітарну допомогу в Україну. Тож після церемонії підписання офіційних документів громадам Чернігівщини у якості гуманітарної допомоги було передано 15 професійних бензопил. У свою чергу представники української делегації подарували полякам пам’ятні подарунки з українською символікою.

Польські юні артисти та українка, яка вимушена була переселитися в Польщу під час війни, подарували свої пісні всім присутнім у залі на церемонії підписання Меморандумів.

Після офіційної зустрічі у Ясло представники чотирьох громад роз’їхалися для знайомства зі своїми гмінами-партнерами.

Детальніше про візит до Польщі  – у наступних публікаціях.

Сновська міська рада висловлює вдячність за налагодження  зв’язків з польськими друзями та організацію поїздки директору Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації Володимиру Бойку  та війту гміни Бжостек Войцеху Станішевському – за супроводження нашої делегації в Польщі.

Разом до перемоги!

Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та звʼязків з громадськістю міської ради