» » » Сновська ОТГ бере участь у «Всеукраїнському громадському бюджеті» Чернігівської області

Сновська ОТГ бере участь у «Всеукраїнському громадському бюджеті» Чернігівської області

У березні 2020 р. Чернігівська ОДА вперше оголосила конкурс проєктів від громад та районів області в рамках «Всеукраїнського громадського бюджету».

Від Сновської ОТГ участь у конкурсі бере проєкт «Мистецький десант» (придбання автобусу з підйомником для відділу культури і туризму Сновської ОТГ), ініціатором якого є начальник відділу культури і туризму Сновської міської ради Добненко Наталія Михайлівна.

Проєкт передбачає придбання автобусу з підйомником на 35 місць для обслуговування закладів культури нашої громади.

Проєкт-переможець буде визначений за результатами он-лайн голосування серед жителів області та отримає кошти з Державного фонду регіонального розвитку (90%).

Про термін голосування Чернігівською ОДА буде повідомлено додатково.

Відділ економічного розвитку та інвестицій

Додаток 1

                                                                                 до Положення про порядок                                                                              ініціювання та подання  проєктів «Всеукраїнського громадського бюджету» Чернігівської області   (пункт 2 розділу ІV)

  1. АПЛІКАЦІЙНА ФОРМА ПОДАННЯ ПРОЄКТУ
Назва проєкту, що може реалізовуватися за рахунок коштів «Всеукраїнського громадського бюджету»  Чернігівської області «Мистецький десант» (придбання автобусу з підйомником для відділу культури і туризму Сновської ОТГ)
Ініціатор проєкту (хто подає проєкт: назва або ПІБ) Добненко Наталія Михайлівна,  начальник відділу культури і туризму Сновської міської ради
Заявник проєкту (хто надає лист-погодження проєкту, повна юридична назва) Сновська міська рада Сновського району Чернігівської області
Пріоритетна ціль реалізації проєкту (відповідно до номеру і назва завдання з Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року № 385, та відповідної стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року, якому відповідає проєкт) Проект відповідає пріоритетам, визначеним Державною стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року № 385:

Ціль 2.: «Територіальна соціально-економічна інтеграція і просторовий розвиток».

Операційна ціль 2.2.: «Забезпечення комфортного та безпечного життєвого середовища для людини незалежно від місця її проживання».

Завдання 2.2.4:  «Соціокультурний розвиток».

Захід:  «Забезпечення належного функціонування сільських закладів культури, надання культурних послуг жителям сіл та малих міст».

Проект впроваджується на виконання Плану заходів з реалізації  у 2018-2020 роках Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року, затвердженого рішенням дев’ятої сесії сьомого скликання Чернігівської обласної ради від 17.05.2017 року № 5-9/VII зі змінами, внесеними рішенням п’ятнадцятої сесії сьомого скликання Чернігівської обласної ради від 04.10.2018 року № 7-15/VII зі змінами, внесеними рішенням п’ятнадцятої сесії сьомого скликання Чернігівської обласної ради від 04.10.2018 року № 7-15/VII:

Стратегічна ціль 1: «Розвиток людського потенціалу «Людина понад усе».

Напрямок 1.Е: «Розвиток культурного і духовного середовища, забезпечення патріотичного виховання населення».

Завдання 1.31: «Поліпшення умов отримання культурних послуг та підвищення їх якості»

Мета та завдання проєкту Метою Проєкту є відродження і збереження пісенної та музичної спадщини Сновщини, широке залучення населення, особливо дітей та молоді, до участі в аматорській творчості, розвиток духовних здобутків, звичаїв та традицій Сновщини, забезпечення рівного доступу до культурно-мистецьких надбань регіону  для сільського населення громади, розширення переліку надання платних послуг.

Завдання Проєкту: вирішення проблеми зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури Сновської об’єднаної територіальної громади шляхом придбання автотранспорту – автобуса з підйомником для аматорських та художніх колективів району.

Короткий опис проєкту Сновська ОТГ об’єднала увесь Сновський  район. До її складу входять 24 старостинськи округи та м. Сновськ. Населення: 22438 осіб, в т. ч.: 10933 – міське та 11505 – сільське.

Актуальність Проєкту: зміцнення матеріально-технічної бази відділу культури Сновської ОТГ шляхом придбання автотранспорту для аматорських та художніх колективів району. Комплектація автобусу передбачає підйомник, спеціальні місця для маломобільних груп населення та місце для закріплення візка для людей з інвалідністю.

Вигоду від реалізації Проєкту отримають всі жителі Сновської ОТГ (100%). Придбаний автотранспорт буде використовуватись всіма закладами культури району, а також надаватись різним групам населення громади в оренду.

Проєкт має соціально-економічну спрямованість: соціальна підвищення ролі закладів культури в соціально-культурному житті громади; економічна – підвищення економічної самостійності відділу культури. Бюджет Проєкту  складає 5100,0 тис. грн., у тому числі: кошти ДФРР – 4590,0 тис. грн. (90%); кошти місцевого бюджету – 510,0 тис. грн. (10%).

Адреса за якою планується реалізація проєкту (назва

області, району, населеного

пункту, в якому реалізується проєкт)

Чернігівська обл., Сновський район, м. Сновськ
Кількість населення, на яке поширюватиметься проєкт 22438 осіб – 100% населення громади
Опис проблеми, на вирішення якої спрямований проєкт            В підпорядкуванні відділу культури і туризму перебувають 26 клубних установ, з них 1 – Сновський будинок культури (м. Сновськ), 8 – сільських будинків культури, 17 сільських клубів. Також в громаді налічується 22 бібліотеки, з яких 20 працюють у сільській місцевості, функціонують Сновська дитяча музична школа імені Н.Г. Рахліна та  Сновський історичний музей.

В клубних закладах працює 168 різножанрових та різновікових клубних формувань, до яких залучено понад 1700 учасників, з них біля 900 – діти та молодь. Щорічно клубними  установами громади проводиться понад 3000 заходів.

Сновський Будинок культури є центром розвитку аматорського мистецтва Сновської ОТГ. В закладі працює понад 50 клубних формувань, з них 6  колективів аматорського мистецтва мають   звання «народний»  та 2 – дитячий «зразковий».

В Будинку культури щорічно проводиться біля 200 заходів з залученням до 90 тисяч відвідувачів. Крім того, 40 аматорських колективів, з яких: 17 –  вокальних, 5 – хореографічних, 5 – театральних, 13 – інструментальних, виступають з концертними програмами не тільки в місті Сновськ, а і в селах району, у Чернігові, Києві, Мені, Корюківці, Бахмачі, Городні, інших містах Чернігівщини та України. Знають аматорів і за  межами  країни – у Білорусі (м. Гомель, смт. Дрибин, м. Добруш), Франції, Польщі, Чехії, Угорщині та Німеччині.

Учасники дитячого зразкового танцювального колективу «Ягідки», за сприяння благодійної асоціації «Люба Лор Україна», вже декілька років щоліта, на запрошення французької сторони,  вирушають в місячну подорож до Франції, де гастролюють  зі своєю  концертною   програмою.

Протягом 2019 року відділом культури і туризму проведено: третій районний фестиваль дитячих талантів «Обдаровані діти Сновщини», за підтримки голови Чернігівської обласної ради Ігоря Вдовенка, IX обласний фольклорний фестиваль – конкурс імені Василя Полевика, впроваджено інноваційні проєкти для літніх людей – «Українські вечорниці», «Танцюйте з нами», «Ретро мелодії з нами», «Ярмарок усмішок», народні гуляння Івана Купала, до Дня Пам`яті та примирення: святкова хода пам`яті, мітинг-реквієм, святкова концертна програма, районне свято до Дня Незалежності, творчий проєкт «Родина, як зірка єдина», дні сіл, заходи до Дня захисника України, Новорічно-Різдвяні програми, за підтримки відділу – регіональний конкурс «Міс Полісся – 2019» (м. Корюківка, м. Городня, м. Сновськ, м. Мена, м. Славутич), тощо.

Сновська дитяча музична школа імені Н.Г. Рахліна – єдиний в Сновській ОТГ початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад, в  школі навчається 185 учнів на 15 спеціалізаціях. Працює 10 інструментальних колективів.

Щорічно учасники аматорських колективів та вихованці ДМШ ім. Н.Г. Рахліна беруть участь у  Міжнародних фестивалях (Білорусь, Польща, Франція, Угорщина, м. Чернігів, Київ), Республіканських та обласних конкурсах, де здобувають понад 100 перемог та призових місць.

Проте, через відсутність регулярного транспортного сполучення між населеними пунктами громади,  важко забезпечити рівний доступ до культурних та мистецьких заходів, матеріальних та духовних надбань  всім жителям району. Крім того, через  відсутність власного транспорту неможливо організувати регулярні  виступи аматорських колективів  Будинку культури, викладачів та учнів Сновської дитячої музичної школи імені Н.Г. Рахліна в селах громади; забезпечити  жителям громади користування  більш якісними бібліотечними фондами центральної та дитячої бібліотек; демонстрацію пересувних виставок музейних експонатів тощо.

На даний час однією з проблем в сфері культури залишається недостатня кількість коштів для зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури Сновської ОТГ, як і в цілому в Україні.

Через відсутність відповідного автотранспорту для аматорських та художніх колективів району гостро стоїть питання їх переміщення по території району в період проведення виїзних святкових заходів в місті або по території  району, а також питання участі у різноманітних фестивалях та конкурсах, які відбуваються в  інших районах та областях.

Проєктом передбачається придбання автотранспорту для виїздів працівників культури та художніх колективів району з метою покращення рівня гастрольної діяльності. Автобус планується придбати з підйомником, що дозволить забезпечити свободу пересування також і особам з інвалідністю, яких налічується 9 осіб серед 1710 учасників клубних формувань району.

Придбаний автобус буде оприбутковано на баланс Відділу культури і туризму Сновської міської ради та перебуватиме на його подальшому обслуговуванні, проте, користуватися ним зможуть всі заклади культури району. Наявність автобусу дозволить надавати  культурно мистецькі послуги і в тих населених пунктах, де  немає закладів культури, а це: 31 населений пункт громади з 56, які входять до її складу.

Також, придбаний автотранспорт буде використовуватися і для надання платних послуг з перевезення жителів громади під час організації екскурсій, поїздок  в періоди проведення святкових масових заходів в селах району, до інших районів,  обласних центрів та країн.

Тож, реалізація Проєкту дасть змогу створити комфортні умови при переміщенні працівників культури,  аматорських та художніх колективів району, підвищити їх мобільність  та дозволить збільшити обсяги надання платних послуг, що сприятиме зміцненню матеріально-технічної бази та подальшому сталому розвитку діяльності закладів, підпорядкованих Відділу культури і туризму Сновської міської ради.

Очікувані кількісні та якісні результати від реалізації проєкту (показники, які можна використати для оцінки досягнення результатів практичної реалізації проєкту) Кількісні результати:

·        придбання автобусу з підйомником для закладів культури Сновської ОТГ – 1 шт.;

·        збільшення кількості виїзних заходів  по Сновському району з 28 до 100;

·        збільшення кількості виїзних заходів  по Чернігівській області з 30 до 40;

·        збільшення кількості виїзних заходів  за межі України з 4 до 10;

·        збільшення кількості осіб з 200 до 500, які мають доступ протягом року до послуг з перевезення власним автобусом Відділу культури і туризму;

·        розмір щорічної економії бюджетних коштів на оренді автотранспорту для пересування працівників культури та учасників клубних формувань – 600 тис. грн.

·        щорічний розмір додаткових доходів Відділу культури і туризму від надання платних послуг по оренді автотранспорту, 500 тис. грн.

Якісні результати:

·        створення умов для комфортного та оперативного переміщення  працівників культури, в разі потреби – організованих груп населення району та маломобільних груп населення;

·        поліпшення  матеріально-технічної бази Відділу культури і туризму Сновської міської ради;

·        збільшення обсягу надання платних послуг;

·        підвищення  економічної самостійності закладу;

·         зменшення соціальної напруги в громаді та підвищення рівня довіри жителів до місцевої влади.

Інноваційність, соціальна ефективність, загальнодоступність, бюджетна ефективність тощо проєкту (наприклад, інклюзивність, кількість потенційних користувачів проєкту, в тому числі безоплатно, інформація про те, яким чином забезпечується загальнодоступність проєкту, зокрема, опис та кількісні показники тощо) Інноваційність Проєкту полягає у придбанні транспортного засобу для пасажирського перевезення з підйомником. В автобусі передбачені спеціальні місця для маломобільних груп населення, а також місце для закріплення візка для людей з інвалідністю, що дозволить враховувати інтереси та створити комфорт при перевезенні даної групи пасажирів. А таких користувачів серед 1710 учасників аматорських колективів і клубних формувань району на даний час налічується 9 осіб. Жодного аналогічного автобусу  в закладах культури як Сновської ОТГ, так і Чернігівської області немає. Масштаб інновацій – регіональний.

Проєкт має соціально-економічну спрямованість: соціальна підвищення ролі закладів культури в соціально-культурному житті громади; економічна – підвищення економічної самостійності відділу культури. Щорічна економія бюджетних коштів на оренді автотранспорту для потреб закладів культури сягатиме до 600 тис. грн., а збільшення додаткових доходів Відділу культури і туризму від надання платних послуг по оренді автотранспорту планується на рівні  500 тис. грн.

Загальнодоступність: оскільки придбаний автобус буде оприбутковано на баланс Відділу культури і туризму Сновської міської ради, безперешкодно  користуватися ним зможуть всі заклади культури, яких в районі налічується 50. Наявність автобусу дозволить надавати  культурно мистецькі послуги і в тих населених пунктах, де  немає закладів культури, а це: 31 населений пункт громади з 56, які входять до її складу. Крім того, придбаний автотранспорт буде використовуватися і для надання платних послуг з перевезення жителів громади під час організації екскурсій, поїздок  в періоди проведення святкових масових заходів в селах району, до інших районів,  обласних центрів та країн.

Орієнтовний план заходів з реалізації проєкту (календарний план робіт та/чи послуг, які необхідно придбати для реалізації проєкту) ·        проведення тендерних процедур по закупівлі автотранспорту – автобуса на 35 місць з підйомником для закладів культури Сновської ОТГ;

·        передача автобуса в розпорядження Відділу культури і туризму Сновської міської ради;

·        проведення випробувально-тренувальних заходів для перевірки ефективності роботи транспортного засобу;

·        висвітлення події у засобах масової інформації, в мережі Інтернет.

Інша інформація щодо проєкту (за потреби) До проєктної заявки надаються наступні додатки:

–         копія протоколу засідання ініціативної групи;

–         довідка про оприбуткування на баланс та утримання автобусу;

–          довідка про посаду водія;

–          комерційні пропозиції – 3 шт.

Період реалізації проєкту (з (місяць / рік) – до (місяць / рік)) Травень 2020 – Грудень 2020
Очікуваний обсяг фінансування проєкту за рахунок коштів «Всеукраїнського громадського бюджету» Чернігівської області,         тис. грн. 4590,0
Обсяг співфінансування проєкту з місцевого бюджету, тис. грн. 510,0
Посилання на вебсторінку, або сторінку у соціальних мережах проєкту https://snovmr.gov.ua/snovska-otg-bere-uchast-u-vseukrayinskomu-gromadskomu-byudzheti-chernigivskoyi-oblasti/
ІНІЦІАТОР ПРОЄКТУ
Прізвище Добненко
Ім’я Наталія
По батькові Михайлівна
ЗАЯВНИК ПРОЄКТУ (відповідальна особа, що надає лист-погодження проєкту)
Ім’я Мундурс
По батькові Ірина
Посада Миколаївна