» » Сновська земля радо зустрічала всіх на восьмому обласному фольклорному фестивалі-конкурсі імені Василя Полевика

Сновська земля радо зустрічала всіх на восьмому обласному фольклорному фестивалі-конкурсі імені Василя Полевика

27 травня, традиційно у день Святої Трійці, на Сновщині відбувся VІІІ обласний фольклорний фестиваль-конкурс ім.Василя Полевика.

Цьогоріч участь у конкурсі прийняло 35 колективів (560 учасників) Чернігівщини.

Конкурсантів гостинно зустрічав духовий оркестр Сновського будинку культури, де традиційно проходила конкурсна частина заходу.

Відкриття обласного фольклорного конкурсу розпочалося з виступу лауреату Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів молодіжного фольклорно-сценічного ансамблю «Народна криниця» Ніжинського коледжу культури та мистецтв ім. М.Заньковецької.

По закінченню конкурсної програми очільники громади та району, представники з області, громадяни вшанували пам’ять  відомого фольклориста, лауреата обласних премій ім.Г.Верьовки, Б.Грінченка і премії Фонду культури, заслуженого працівника культури України Василя Полевика поклавши квіти  до меморіальної дошки, розташованої на будівлі Сновського будинку культури, та на могилу Василя Полевика у с.Займище.

Надалі урочистості тривали на «співочому полі» в с.Займище. Гостей радо зустрічали хлібом-сіллю. Присутні ознайомилися з історією нашого краю, переглянули виставки образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Відкрив VІІІ обласний фольклорний фестиваль заступник директора Департаменту, начальник управління туризму та охорони культурної спадщини Чернігівської ОДА Павло Веселов.

З теплими словами до земляків та гостей фестивалю звернувся міський голова Олександр Медведьов.

 «Так повелося, що фестиваль збирає в родинне коло народні таланти різних поколінь, щоб  на повну силу  звучала у нашій громаді і у нашій державі українська мова, окрилювала рідна пісня і кликала до танцю музика.

Бажаю фестивалю довгого творчого життя, учасникам – наснаги, нових творчих здобутків, глядачам – незабутніх вражень та натхнення!» – зазначив очільник громади та додав:

«А також хочу виконати приємну місію та нагородити Почесною грамотою міської ради видатного краєзнавця, жителя с.Займище Крумкача Олександра Євгенійовича за вагомий особистий внесок у збереження історичної та культурної спадщини Сновського краю».

Переможців та учасників фольклорного конкурсу вітала Лариса Моцар, голова Сновського відділення  товариства «Чернігівське земляцтво» в Києві, вручаючи грамоти та подарунки.

Приємно зазначити, що наші колективи посіли перші місця, це: народний  аматорський ансамбль української пісні «Калина» (керівник Оксана Бондаревська), автентичний гурт «Сновʼяни» на базі народного  аматорського колективу «Спадщина» (керівник Ніна Квятковська) та вокальний дитячий ансамбль «Світлячок» (керівник Ольга Сенченко).

Друге місце отримала солістка Майна, Сновського Будинку культури та дует «Цвіт папороті» (керівник Оксана Бондаревська).

Також заслужено отримали Подяки обласної державної адміністрації начальник відділу культури і туризму Наталія Добненко та керівник духового оркестру Леонід Рибальченко.

Надалі, присутні мали змогу милуватися концертною програмою. Виступали учасники та гості фестивалю: лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів молодіжного фольклорно-сценічного ансамблю «Народна криниця», академічний ансамбль пісні і танцю «Сіверські клейноди»; грали духові оркестри Сновського Будинку культури та Тупичівського сільського будинку культури; лунала  естрадна програма за участю артистів Обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Закінчилось свято чудовим дійстом – вогняним  шоу (м.Прилуки)

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи Сновської міської ради

Leave a Reply