» » Сьогодні Всесвітній день вишиванки

Сьогодні Всесвітній день вишиванки

Всесвітній день вишива́нки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.

Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Свято прийнято відзначати у третій четвер травня. Це свято не закріплюється за однією датою, аби воно якогось року не припало на вихідний день. Важливо, аби День вишиванки завжди відбувався у робочий день, адже в цьому суть – свято не заради свята чи параду, а захід, який доводить, що вишиванка – абсолютно органічна частина життя українців, і у вишиванці вони ходять на роботу чи навчання.

Тож 17 травня закликаємо всіх жителів Сновщини проявити свою національну свідомість та одягнути вишиванку на роботу, навчання чи прогулянку.

Відділ організаційно – кадрової та інформаційної робот Сновської міської ради

Leave a Reply