» » Соціально-психологічна підтримка в Сновській громаді

Соціально-психологічна підтримка в Сновській громаді

В цьому році Сновська громада взяла участь у проєкті «Підтримка та розвиток спроможності соціальних та медичних інституцій у партнерських громадах з урахуванням гендерних аспектів» від Запорізького фонду «Єдність» за майбутнє» та партнера Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Основними пріоритетними напрямками діяльності фонду «Єдність» за майбутнє»  є підтримка місцевого самоврядування,  надання допомоги особам, які опинилися у складних життєвих обставинах та впровадження принципів гендерної рівності.

У співпраці з Фондом планується:

– покращити  психоемоційний  стан та отримали допомогу в  подоланні тривоги та зменшенні стресу;

– сформувати знання про стресові реакції людини та їх походження та розуміння походження стресових реакцій та їх проявів;

– підвищити рівень знань щодо основних аспектів розвитку самозайнятості та створення малого бізнесу внутрішньо переміщених осіб;

– ознайомитись з правовими аспектами працевлаштування, сучасними методами пошуку роботи; правовими аспектами допомоги для ВПО (матеріальна допомога, житло, соціальний захист, медичні послуги);

–  дізнатися й отримати досвід щодо способів та інструментів залучення ВПО до процесу прийняття рішень на місцевому рівні;

– розширити знання щодо соціальної інклюзії,  гендерного бюджетного аналізу місцевих програм соціального захисту та охорони здоров’я.

З 2014 року фонд надавав підтримку органам місцевого самоврядування, інституціям і особам, які постраждали від військового конфлікту та знаходяться у Донецькій, Луганській та Запорізькій областях. З 24 лютого 2022 року фонд розширив свою діяльність на всю територію України, найбільш фокусуючись на регіонах, де йдуть бойові дії або територія була деокупована.

В рамках проєкту, який тривав 5 місяців, було проведено дослідження спроможності громади у ефективному наданні послуг всім жителям громади, включаючи внутрішньо переміщених осіб, а також дослідження щодо ситуації з ВПО у громаді. Також Запорізький фонд  провів онлайн навчання для  фахівців медичних та соціальних інституцій та  для внутрішньо переміщених осіб, з питань працевлаштування та самозайнятості, підтримки  та розвитку спроможності соціальних та медичних інституцій з урахуванням гендерних аспектів та  ін.. Протягом п’яти місяців надавали онлайн-консультації з правових питань представникам нашої громади. Загалом у цих тренінгах взяли участь  близько 30 бажаючих.

Також було організовано навчання для психологів громади з питань психологічної допомоги та стрес менеджменту для внутрішньо переміщених осіб. В ньому взяли участь Тетяна Лапицька, Марина Приходько та Наталія Кривошеєва. І вже нещодавно наші спеціалісти провели перший офлайн-тренінг для ВПО.

В результаті плідної співпраці з благодійним фондом «Єдність» за майбутнє» Сновська громада отримала підримку в посиленні матеріально- технічної бази шляхом створення «Центру соціальної інклюзії та розвитку», який буде діяти на базі бібліотеки-філіалу для дітей Сновської публічної бібліотеки.

                                              Відділ економічного розвитку та інвестицій