» » Співробітництво Сновської  міської ради з воєводставами Польщі дало можливість побувати за кордоном юним музикантам

Співробітництво Сновської  міської ради з воєводставами Польщі дало можливість побувати за кордоном юним музикантам

Тепла зустріч-спогад пройшла у дитячій музичній школі ім. Н.Г.Рахліна з учасниками поїздки до Польщі. Це був перший в історії школи виїзд дітей у Європу в рамках культурного обміну. Поїздка відбулася завдяки запрошенню Асоціації Гмін басейну річки Віслока та за сприяння голови міської ради Олександра Медведьова і Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації (директор Володимир Бойко).

Відкрила  вечір директор закладу Лариса Сіренька, яка висловила щиру вдячність всім організаторам поїздки, викладачам,  батькам та талановитим дітям.

Участь у  зустрічі взяли секретар міської ради Наталія Самойлова, начальник відділу культури і туризму міської ради Наталія Добненко та гість з Чернігова Володимир Бойко.

Викладачі Світлана Кузьменко та Юлія Дрозд, а також юні музиканти  поділилися спогадами про поїздку та зіграли свої найкращі твори для присутніх. Цікавим моментом зустрічі завдяки сучасним технологіям стало он-лайн спілкування з бурмістром гміни Бжостек Войцехом Станішевським. Він привітав усіх присутніх, подякував дітям за чудові виступи в Польщі, побажав успіхів в усіх починаннях і висловив надію на зустріч. Спеціально для нього діти зіграли його улюблену композицію «Ти ж мене підманула…» і він їм гаряче аплодував і запрошував приїжджати  знову.

…А почалося все з візиту на Чернігівщину у травні минулого року представників Асоціації гмін басейну річки Віслока (Польща). Делегація, представлена войтами та бурмістрами воєводств завітала і до Сновська.

Міський голова Олександр Медведьов разом з секретарем міської ради Наталією Самойловою представили гостям  нашу громаду, провели екскурсії  містом і завітали до дитячої музичної школи. Всього чотири номери, які зіграли наші юні музиканти для поляків, так вразили їх, що вони вирішили запросити дітей виступити  у Польщі.

Поїздці, яка відбулася у грудні, передувала довга і кропітка робота між Сновською міською радою, Чернігівським центром перепідготовки  та гмінами басейну Віслока. Велика вдячність також  батькам і викладачам, адже все це було б не можливо здійснити без виховання і навчання музичному мистецтву дітей, розкриття їхніх талантів.

Діти набралися вражень, отримали багато подарунків, а головне – знайшли нових друзів, з якими спілкуються і досі через соцмережі.

Після поїздки вихованців дитячої музичної школи співпраця між поляками і міською радою продовжується.

5 лютого Олександр Медведьов взяв участь у XIII форумі “Європа – Україна” в Польщі, де зустрівся з бурмістрами та війтами, які приймали наших дітей та вручив їм сувеніри і подяки від міської ради.

Наразі тривають домовленості про візит цього літа на Сновщину польських дітей, організацію для них екскурсій і зустрічей з однолітками.

На заході у дитячій музичній школі Наталія Самойлова вручила грамоти від поляків, які вони передали міському голові Олександру Медведьову для вручення дітям та  викладачам, які  взяли участь у поїздці до Польщі.

Присутній на зустрічі Володимир Бойко запевнив, що тільки  спільними дружніми зусиллями і командою вдалося досягти такого результату і над цим треба працювати й надалі.

Для директора закладу Лариси Сіренької закордонні друзі передали спеціальний символічний подарунок – календар на 2020 рік на польській мові, щоб планувати нові поїздки до Польщі.

…Коли наша делегація зі Сновщини поверталися потягом додому, в Інтернеті поляки на той час виклали відеоролик про їхнє перебування і виступи в Польщі. До перегляду відео приєднався увесь вагон пасажирів, які потім гаряче аплодували нашим дітям – гордості нашої Сновщини!

Це ще раз підтверджує: дружні стосунки і культурні обміни між українцями і поляками обов’язково мають продовжуватися!

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи міської ради