» » Строки звернення до суду з метою захисту трудових прав

Строки звернення до суду з метою захисту трудових прав

Інколи трапляються випадки, коли трудові права громадян порушуються і єдиною можливістю їх поновлення або захисту  є звернення до суду.  При цьому слід не пропустити, встановленого законодавством, строку для такого  звернення.

Які ж строки   звернення до суду для вирішення трудових спорів?

Статтею 233 Кодексу Законів про працю України передбачено, що працівник може звернутися до  суду із заявою про вирішення трудового спору в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права.

У справах щодо звільнення законодавством передбачений місячний строк, що обраховується з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.

У разі  порушення законодавства про оплату праці, працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати, без обмеження будь-яким строком.

Для звернення роботодавця  до суду в питаннях стягнення з працівника матеріальної шкоди, заподіяної підприємству, установі, організації, встановлюється строк в один рік з дня виявлення заподіяної працівником шкоди.

Рішення  комісії по трудових спорах  можна  оскаржити  до суду в десятиденний строк з дня вручення виписки з протоколу засідання комісії чи його копії.

У разі пропуску з поважних причин  зазначених строків суд може поновити їх.

Звертаємо увагу, що отримати правову допомогу можна  звернувшись до  Сновського бюро правової допомоги за адресою: м. Сновськ, вул. Миру, 51, тел.: (0254) 2-13-48.

Також за правовою допомогою звертайтесь до Менського місцевого центру з надання БВПД з 9-00 год. до 18-00 год. за адресою: м. Мена, вул. Героїв АТО, буд. 9, тел.(0244) 3-30-01.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги:          0-800-213-103.

 

 

 

 

Leave a Reply