» » » Створено Медіа-лабораторію Молодіжної ради САМ при міському голові в рамках молодіжного проєкту Програми DOBRE

Створено Медіа-лабораторію Молодіжної ради САМ при міському голові в рамках молодіжного проєкту Програми DOBRE

Вчора відбулася перша велика медіа-зустріч в Медіа-лабораторії Молодіжної ради САМ при міському голові, яка створена на базі Сновського ліцею №1 в рамках Програми DOBRE. Модерувала захід голова Молодіжної ради Ірина Єрмоленко.

Медіалабораторія – це затишний творчий куточок для молоді громади, де вона буде вчитися створювати свої медіа продукти,  відпрацьовуватиме навички щодо використання відео- й аудіотехніки, освітлювальних приладів та іншої допоміжної техніки, спробує себе у ролі фоторепортерів, інтерв’юерів, ведучих тощо.

На початку зустрічі присутнім представили гостей заходу і запропонували для перегляду відео про те, як саме створювалася  медіа-лабораторія САМ.

В рамках проєкту для розкриття творчих здібностей молоді Програма DOBRE закупила у  медіа-лабораторію сучасне технологічне обладнання (фотоапарат та об’єктив до нього, штатив, монітор, ноутбук, радіосистему, комплект для звукозапису, суперкардіоїдний мікрофон конденсаторний, систему стабілізації, телесуфлер, накамерне світло, комплект Бі-Колор відео світла, редактор відео, SSD-накопичувач, принтер, два крісла, стіл журнальний, офісний стіл та тумб), на якому молодь вчиться працювати, строюючи аудіо- та текстовий контент. Молодь також бере участь у різноманітних тренінгах, з Чернігівським обласним молодіжним центром та ГО «Сфера молоді», займається самонавчанням, бо тема медіа їм дуже цікава.

Під час зустрічі в медіа-лабораторії регіональний предствник ГО “Інститут масової інформаці”, координатор регіонального  хабу  ІМІ «Медіабаза. Чернігів» Павло Пущенко провів для членів молодіжної ради міні-лекцію “Медіаландшафт Чернігівської області” і наголосив на важливості критичної оцінки і перевірки інформації, яку читаєте і дивитеся. Керівник медіа-групи «ЧЕЛАЙН» Павло Солодовник у своїй міні-лекції розповів про важливість журналістики в сучасних реаліях і робота медіа в умовах війни з точки зору безпеки, етики і фіксації воєнних злочинів.

На попередньому заході в медіа-лабораторії члени молодіжної ради навчалися разом з тренером робити успішне інтерв’ю. Тож у цей день вони вирішили перевірити свої знання і зробили перший запис свого інтерв’ю з гостем – Володимиром Купрієм,  експертом з питань  громадянського представництва та молодіжного напрямку  центрального офісу  Програми DOBRE. Він зазначив, що у Сновську вперше і місто справило на нього гарне враження, а головне, що йому сподобалося – всі локації, які створені на Сновщині в рамках Програми DOBRE і не тільки, дійсно працюють, туди приходять і проводять з користю час і молодь, і люди поважного віку, і діти.

Участь у зустрічі взяли старший Програмний спеціаліст Програми DOBRE регіонального офісу в м.Чернігів Наталія Сафронова, яка працює вже не один різ зі Сновщиною, координатор молодіжного напрямку проєкту  «DOBRE. Голос громад Чернігівщини» Євгеній Романенко. Всі гості отримали від Молодіжної ради подарунки, зроблені власноруч – брелоки та календарі.

Міський голова Олександр Медведьов, секретар міської ради Наталія Самойлова та заступник міського голови Сергій Силенок, які зустрічалися з гостями і молодю, щиро дякували команді Програми DOBRE за підтримку громади і велику допомогу у її розвитку.

Нагадаємо, що Програма «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) продовжила співпрацю з громадою на наступні 3 роки. Вартість проєкту «Медіа-лабораторія – створення креативного простору через опанування медійних навичок створення віде-; аудіо-; та текстового контенту» склала 379,8 тис.грн. Загалом за минулий рік завдяки  співпраці з Програмою ДОБРЕ до громади було залучено понад 4 млн. грн.

Відділ організаційної роботи,  інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю