» » Сучасна бібліотека – це не просто книгозбірня, а інформаційний та краєзнавчий центр

Сучасна бібліотека – це не просто книгозбірня, а інформаційний та краєзнавчий центр

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек 1 жовтня дружною сім’єю зібрався весь колектив бібліотечних працівників в читальній залі Сновської ЦБС. Привітати зі святом прийшли керівники громади та району.

З теплими словами до колег та гостей заходу звернулась директор ЦБС Ніна Мокросноп. Вона подякувала своїм підлеглим за кропітку, творчу працю в бібліотечній справі та за безліч проведених заходів, а також начальнику відділу культури і туризму міської ради Наталії Добненко – за постійну підтримку і допомогу.

 «За останні роки робота бібліотечної системи докорінно змінилася, змінилися і самі бібліотеки. Це не просто книгозбірні, а своєрідні інформаційні та краєзнавчі центри на Сновщині. Бібліотеки міста та сіл Великий Щимель і Нові Боровичі підключені до мережі Інтернет, що забезпечує вільний безкоштовний доступ користувачів до всесвітньої имережі. Роботу з комп’ютеризації маємо намір продовжити і надалі», – зазначила Ніна Мокросноп. Працівники центральної бібліотечної системи громади у постійному творчому пошуку, ними зібрано матеріали і видано понад 50 книжок про історію Сновщини та про її видатних людей. Нещодавно вийшла збірка про місцеві діалекти. Зараз працюють над збором світлин із зображенням будинків, які нині прикрашені «дерев’яним» мереживом або були колись оздоблені ним. Бібліотека постійно підтримує талановитих  людей – поетів, письменників, народних умільців, запрошуючи їх на зустрічі та організовуючи виставки. Щорічно проводиться конкурс поезії ім. Леоніда Тереховича, участь у якому беруть уже жителі всієї України!

Самі працівники ЦБС активні учасники різних акцій, обласних конкурсів, Днів сіл та міста. Вони зібрали матеріали про цікаві місця, людей та події в кожному селі, видали за результатами роботи книжку «Сновщина туристична», а нині проводять квести цими місцями, спонукаючи молодь вивчати історію рідного краю. Координує роботу і надихає свій колектив на творчий пошук саме Ніна Павлівна. Сновська центральна бібліотечна система має свій сайтhttp://www.schors-biblioteka.edukit.cn.ua та сторінку у соцмережі Фейсбук, де ділиться своїми напрацюваннями.

Секретар міської ради Наталія Самойлова щиро привітала з професійним святом бібліотекарів і побажала їм натхнення, плідних звершень в роботі, міцного здоров’я і достатку, віри, надії, любові і мудрості у виконанні благородної місії – постійного покращення якості обслуговування користувачів та забезпечення найрізноманітніших запитів читачів. І запевнила, що одним з пріоритетних завдань міської влади – це подальша підтримка і розвиток бібліотечної мережі. «Адже завжди приємно допомагати тим, хто  працює», – сказала секретар міської ради Наталія Самойлова.

До вітань бібліотекарям долучилися голова райдержадміністрації Валерій Радібеда та голова районної ради Ніна Кухаренко.  За вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи в районі, популяризацію української книги, високий професіоналізм та з нагоди професійного свята – Всеукраїнського дня бібліотек, кращих спеціалістів цієї галузі було нагороджено грамотами міської ради,  районної державної адміністрації, районної ради: Галину Голубцову, Надію Донченко та Юлію Слєпцову.

Особливо тепло і зворушливо звучали слова-привітання  від начальника відділу культури і туризму  міської ради Наталії Добненко. Вона оголосила Подяки за участь у Дні міста колективам дитячої та центральної бібліотек та подякувала за увагу до бібліотечної систему міській раді. Адже саме за  сприяння місцевої влади  ведуться ремонти, закуповуються сучасні меблі та оргтехніка, виділені кошти на передплату періодичних видань, а також 20 тис.грн на придбання літератури, яку вивчають учні в школах.

Після зустрічі у Сновську, учасники заходу відвідали бібліотеку у Займищі. Всі присутні згадали колишнього бібліотекаря Олександра Крумкача, який дбав про історію рідного села і залишив у бібліотеці велику кількість власних фотоальбомів. У них – світлини із зйомок фільмів, фестивалю Полевика, Днів міст, концертів та з багатьох інших заходів. Нині очолює бібліотеку Світлана Смоляк. Молода та енергійна, вона стала достойним продовжувачем  бібліотечної справи  Олександра Євгеновича. За сумлінну працю їй оголошено Подяку відділу культури і туризму міської ради. Наразі у приміщенні зроблено ремонт, що додало комфорту відвідувачам бібліотеки.

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної політики міської ради

Leave a Reply