» » Сильний вітер на Сновщині пошкодив дахи, повалив дерева і обірвав лінії електромережі та зв’язку

Сильний вітер на Сновщині пошкодив дахи, повалив дерева і обірвав лінії електромережі та зв’язку

Сильний вітер та дощ 17 вересня у другій половині дня завдали збитків Сновщині. Повалені дерева, зірвані дахи та обірвані лінії електропередач і зв’язку. Через це майже вся територія громади залишилася без електроенергії, а також частково без води та зв’язку.
Одразу на ліквідацію наслідків аварії виїхали працівники комунального підприємства «Сновська ЖЕД», рятувальники Сновського районного сектору управління ДСНС та бригади електриків. До вечора в основному були розчищені всі дороги від повалених дерев. Частково відновлено електропостачання.
Місцева лікарні теж була відключена від електроенергії, але пацієнти і лікарі не відчули через це незручностей. Як повідомив головний лікар ЦРЛ Микола Куценко, працювали два дизельні генератори, забезпечуючи електрикою заклад, а о третій годині ночі РЕМівці відновили постачання електроенергії до лікарні.
На ранок 18 вересня ще 8 сіл та частина міста Сновськ залишалися без електроенергії. Відновлювальні роботи тривають.
До ліквідації наслідків стихії долучилися і працівники міської ради, які допомагають жителям міста розпилювати дерева, що впали.
Працівники ЖЕД у першу чергу взялися ремонтувати розкриті дахи на закріплених за підприємством будинках. Електрики та зв’язківці відновлюють пошкоджені лінії мереж. Місцеві жителі також самотужки прибирають гілля, дерева, розбитий шифер тощо. У складних випадках їм допомагатимуть рятувальники та працівники ЖЕД.
Станом на 15-30 18 вересня на Сновщині продовжує працювати 5 аварійно-ремонтних бригад РЕМ, які виїхали з 6 год 30 хв. Як повідомив старший майстер Сновського відділення Корюківського РЕМ Андрій Школік, стихією загалом було пошкоджено 14 високовольтних ліній по 10 кВ, тільки від колцентру надійшло понад 50 заяв від абонентів щодо пошкодження ліній 0,4 кВ. Внаслідок цього без електроенергії залишилася майже вся громада.
На даний час без електропостачання залишається частина міста та села Смяч, Сновське, Клюси, Чепелів. Електрики будуть працювати до настання темряви. Треба відновити пошкодження на 5 висококвольтних лініях. Окрім Чепельова і Клюсів вони обіцяють підключити всі населені пункти вже сьогодні, а ремонті роботи продовжать й у вихідні.
Просимо населення з розумінням поставитися до тимчасових труднощів.
Всі служби на Сновщині працюють в посиленому режимі. Над ліквідацією наслідків буревію працюють працівники ЖЕД, рятувальники, лісники, зв’язківці, електрики, колективи різних підприємств та організацій. Дякуємо всім за оперативність. Роботи триватимуть і у вихідні.
Долучились до прибирання дерев, які впали на дороги, паркани та будівлі й працівники міської ради. Зокрема, вони розпиляли і прибрали дерева у Сновську по вулицях Архітектурній, Свято-Троїцькій, Свободи, по дорозі на шляхопровід, в абрикосовій алеї, у с.Гвоздиківка.
Прохання до жителів громади у тимчасовій ситуації, що склалася, допомагати один одному, особливо самотнім та літнім людям, які самі не в змозі прибрати наслідки стихії. Дякуємо всім за розуміння.
Відділ організаційно-кадрової, інформаційної роботи та зв’язків з громадськістю