» » Тільки спільними зусиллями,  дотримуючись  правил карантину, ми зможемо обмежити поширення коронавірусу

Тільки спільними зусиллями,  дотримуючись  правил карантину, ми зможемо обмежити поширення коронавірусу

У понеділок відбулося позачергове розширене  засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при райдержадміністрації під головуванням Валерія Радібеди. Участь у ньому взяв міський голова Олександр Медведьов. Головною темою обговорення на зібранні стала тема протидії поширення коронавірусу на Сновщині та виконання вимог карантину, зокрема, у торговельній мережі району.

Міською радою було доведено до відома жителям громади правила поведінки під час карантину та обмеження, які встановлені  Постановою КМУ. Відповідні роз’яснення були опубліковані на офіційному веб-сайт Сновської міської ради, на сторінці у Фейсбуці, у районній газеті «Промінь», було розміщене відеозвернення міського голови до жителів громади, а також з 18 березня роботу проводять в.о. старости у сільських населених пунктах громади та інспектор праці  –  у торговельній мережі міста.

Головний лікар первинної ланки медицини Олена Шарпан та генеральний директор ЦРЛ Микола Куценко зазначили, що необхідними засобами індивідуального захисту на певний час медики забезпечені, проте погано, що в наявності нема тестів на коронавірус. Гроші на їх закупівлю є, як і на маски, рукавички, обладнання медичне, але зараз дуже важко це все придбати. Централізовано безкоштовно від МОЗ чи з області лікарня  нічого не отримували. «Швидка» допомога теж працює у штатному режимі, дезінфікуючими засобами  та індивідуальними засобами захисту забезпечена. Головне питання  – як проконтролювати тих, хто повернувся з-за кордону, скільки їх приїхало в район? Наразі такої статистки нема.

Роз’яснення присутнім надав завідувач Сновським РЛВ Анатолій Кошель та Сновського управління  ГУ Держспоживслужби Володимир Білашко.

Контроль за дотриманням правил карантину в районі проводять працівники  Сновського відділення поліції. На зібранні саме на методи їхніх перевірок були висунуті зауваження від депутата обласної ради, підприємця Олега Хасенка, керівництва райспоживспілки, міського споживчого товариства та підприємців, що працюють у сфері торгівлі. Вони закликали бути толерантними, не нагнітати паніку штрафами, а у першу чергу проводити профілактичну  роботу.

Т.в.о. начальника Сновського ВП Андрій Водолазкін зазначив, що працівники поліції діють у рамках закону, а вся процедура перевірки фіксується на відео. Тож якщо мало місце порушення з боку поліції, керівництвом відділення буде проведена відповідна роз’яснювальна робота щодо них.

Багато запитань залишилося не з’ясованими, про які прямо не сказано в Постанові КМУ:  чи можна продавати тютюнові вироби та корм для тварин;  чи можна продавати посівний матеріал та добрива (адже це сезонний товар і садити городи треба вчасно, а не тоді, коли закінчиться карантин); як працювати магазинам із змішаною групою товарів, особливо в селах, адже там нема служб доставки та Інтернету.

– Найкращий метод не заразитися вірусом – обмежити кількість покупців у магазині, а не обмежити асортимент товарів, які продаємо їм. Якщо потрібні сірники, лампочка чи батарейка, чому не можна продати їх людині, якщо вона вже зайшла в магазин?  – запитували у залі.

Всі члени комісії проголосували за те, щоб направити звернення в ОДА щодо надання роз’яснень з цих питань.

Завершуючи зібрання міський голова подякував  всім, хто надав і надає  благодійну допомогу лікарні, закликав якомога менше бувати у людних місцях і за можливості  замовляти товари з доставкою додому, а також поважати одне одного у цей непростий час.

Тільки спільними зусиллями,  дотримуючись  правил карантину, ми зможемо обмежити поширення коронавірусу.

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи