» » «ЕКОЛОГІЯ В ДІЇ: ПАКЕТАМ ТОРБА!»

«ЕКОЛОГІЯ В ДІЇ: ПАКЕТАМ ТОРБА!»

Третього липня – Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day)

Сновщина приєднується до цієї екологічної акції.

ЧОМУ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ПОЛІЕТИЛЕН?

У довкіллі пластик перетворюється на мікрочастинки, які потрапляють у ґрунт, воду та повітря. Пластикові пакети, як і увесь одноразовий пластик, виготовляються переважно з викопного палива, що спричиняє кліматичну кризу.

Цифри вражають:

  • щорічно у світі виготовляється понад 13 мільярдів пластикових пакетів, тобто 300 одиниць на кожного дорослого мешканця Землі, переробляються з них лише 10%-15%;
  • щохвилини у світі використовується близько мільйона пакетів;
  • у природному середовищі поліетилен розкладається понад двісті років, а пластик – майже 450.

У Європейському Союзі, аби запобігти пластиковому засміченню, схвалено Директиву 2015/20 про зменшення споживання легких пластикових пакетів, що вносить зміни до директиви 94/62 про упаковку і відходи упаковки.

Україна також зробила важливий крок у напрямку зменшення споживання пластикових пакетів. Понад 2 роки тому вступив у дію Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Відтоді, за інформацією Міністерства економіки, українці зменшили використання пластикових пакетів, залежно від різновиду, на 40-90%.

Тож закликаємо вас відмовитися від використання поліетилену та скористатися екоторбинками, паперовими пакетами й іншими побутовими предметами, що не шкодять довкіллю. Зробимо разом Україну чистішою!