» » Триває процес відбору кандидатів на здобуття найвищої відзнаки для медиків “Медичний оскар”

Триває процес відбору кандидатів на здобуття найвищої відзнаки для медиків “Медичний оскар”

В Україні з   грудня  2017 р.  стартує  процес відбору кандидатів на здобуття у 2018 році найвищої відзнаки для медиків – «Ордену Святого Пантелеймона». Найдостойніших лікарів, медсестер, фельдшерів обиратимуть у 5 номінаціях:

 • «Найкращий лікар»;
 • «Найкращий медичний працівник»;
 • «Новатор охорони здоров’я»;
 • «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я»;
 • «Взірець служіння суспільству».

Відзнака «Орден Святого Пантелеймона» була  започаткована ще у 2009 році. Нагорода присуджується медпрацівникам, незалежно від їх політичних та релігійних переконань, етнічного, соціального походження та майнового стану. Разом з тим, є чіткі критерії, за якими медичні колективи, профспілки чи громадські організації висуватимуть  кандидатів. Серед них: духовність та порядність, милосердя, ініціативність, професійність та ін. Вся інформація про вимоги до кандидатів зазначається в Положенні  про відзнаку, яке затвердила Поважна рада «Ордену Святого Пантелеймона» 20.11.2017р. Переможці найвищої відзнаки для медиків, крім загальнодержавного визнання, отримають  фінансову винагороду. Розмір грошової винагороди щороку затверджує Поважна Рада відповідно до бюджету Відзнаки (у 2017 році  фінансова винагорода була  100 тис грн..)

Поважна рада «Ордену Святого Пантелеймону» також вирішила  особливу увагу приділити  молодим лікарям та медсестрам.  Було  ухвалено рішення запровадити «Медаль Святого Пантелеймона», якою нагороджуватимуть молодих медпрацівників віком до 35 років. Нагорода сповідує ідентичні місію, принципи та цінності з «Орденом Святого Пантелеймона», а також має спільні органи пошуки, відбору та присудження Відзнаки. Кандидатів на здобуття медалі мають право пропонувати медичні заклади, лікарські та сестринські асоціації, профспілкові та всеукраїнські громадські організації, ради молодих вчених та ін..

Наразі в області створено та працює Регіональна рада, яка розпочала інформування громадськості та медичні колективи про мету та умови конкурсу.

Право пропонувати кандидатури на присудження Відзнаки мають:

 • громадські організації сфери охорони здоров’я;
 • об’єднання (організації) пацієнтів;
 • Заклади охорони здоров’я різних форм власності;
 • Наукові установи та навчальні заклади медичного спрямування.

Подання на присудження Відзнаки кандидатам містить:

 • опис професійних здобутків, благодійної та громадської діяльності із зазначенням відповідності критеріям, визначеним в описах номінацій;
 • презентацію діяльності кандидата у форматі pptвідповідно до опису (обсягом до 7 слайдів);
 • заява кандидата про згоду брати участь у конкурсі на присудження Відзнаки в поточному році, на збір та обробку персональних даних;
 • протокол зборів (конференції) громадської організації, зокрема, профільної асоціації медичних працівників або організації пацієнтів, які рекомендують для нагородження.

У випадку подання щодо кандидата в номінації «Взірець служіння суспільству», який не є працівником закладу охорони здоров’я, надається не менше  двох протоколів зборів (конференції) релігійної, громадської чи іншої організації, які можуть засвідчити відповідність кандидата опису номінації та рекомендують його для нагородження.

Подання на присудження Відзнаки кандидатам просимо надсилати на електронну пошту Регіональної ради Чернігівської областіchernigiv.oden@gmail.com до 28 лютого 2018 року.

Більш детальну інформацію про «Орден Святого Пантелеймона» можна отримати за адресою http://orden-panteleimon.com.ua/ua/index/; Інтернет- сторінки Регоінальної ради Чернігівської області http://www.facebook.com/ChernigivOrden/.

 

Leave a Reply