» » ЦЕНТР СОЦІЛЬНИХ СЛУЖБ ЗАВЖДИ ГОТОВИЙ ВИСЛУХАТИ, ПІДТРИМАТИ, ДОПОМОГТИ

ЦЕНТР СОЦІЛЬНИХ СЛУЖБ ЗАВЖДИ ГОТОВИЙ ВИСЛУХАТИ, ПІДТРИМАТИ, ДОПОМОГТИ

В існуючих нині в Україні соціально-економічних умовах значна кількість українських сімей стає вразливою, тобто потребує соціального захисту і підтримки. Наш Центр надає не матеріальну допомогу, однак для багатьох сімей дана допомога не менш важлива. Завдання Центру соціальних служб Управління освіти, сім’ї, молоді та спорту – надання якісних соціальних послуг: інформування, консультування, соціального супроводу, соціальної профілактики, соціальної інтеграції та реінтеграції, соціальної адаптації, представництва інтересів, посередництва, а іноді, кризового та екстренного втручання. Це означає, жителям громади, які переживають нелегкі часи, надати достовірну інформацію, підтримати порадою, спільно знайти шляхи виходу із їх непростої ситуації. Ця робота вимагає міжвідомчої співпраці, формування команди партнерів – представників підрозділів виконавчої влади, місцевого самоврядування, служби у справах дітей, поліції, громадськості тощо для вирішення сім’єю її проблем.
Для проведення соціальної роботи, надання послуг сім’ям з дітьми, молоді, що належать до вразливих груп населення, або які вже перебувають в складних життєвих обставинах для вирішення питань, з якими вони не можуть самостійно впоратись в центрі соціальних служб працюють: директор, 5 фахівців із соціальної роботи та психолог.
Соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, є пріоритетним напрямком діяльності центру соціальних служб. Одним з найголовніших чинників є раннє виявлення сімей, що потребують сторонньої підтримки, з метою профілактики сімейного неблагополуччя, своєчасного виявлення проблем та надання відповідної якісної соціальної допомоги.
Основне завдання працівника центру – бути порадником та помічником для кожної родини, яка потребує допомоги. Насамперед для вразливих категорій сімей, які ризикують потрапити у складні життєві обставини внаслідок відсутності роботи, шкоди, завданої військовим конфліктом, інвалідності, тяжкого захворювання, насильства в сім’ї, розлучення, незапланованої вагітності, сирітства, обмеження волі чи повернення одного з батьків після відбування покарання, неналежного виконання батьківських обов’язків тощо.
Протягом І півріччя 2021 року центром соціальних служб Управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Сновської міської ради соціальними послугами було охоплено 467 сімей ( в них 816 дітей) вразливих категорій населення, з них 239 сімей (в них 532 дитини) ті, що опинились в складних життєвих обставинах. Всього було надано 1303 соціальні послуги. В результаті надання даних послуг задоволено наступні потреби сімей:
– надання психологічної допомоги 207 сім’ям;
– сприяння у наданні юридичної допомоги – 28;
– сприяння у працевлаштуванні – 1;
– сприяння щодо влаштування до закладів освіти – 3;
– сприяння щодо організації лікування/оздоровлення – 6;
– налагодження зв’язків з членами родини або громадою – 96;
– сприяння в отриманні/відновленні реєстрації за місцем проживання – 17;
– сприяння в оформленні/відновленні документів, у т.ч. для призначення соціальних виплат – 197;
– сприяння в отриманні інших видів допомог – 22 родинам.
Хочеться принагідно звернутися до мешканців громади, які бачать поряд сімейні негаразди, знайомих, родичів або мають проблеми у власних родинах, не чекайте на їх загострення, а звертайтесь до нас на ранніх стадіях сімейного неблагополуччя, щоб зменшити негативний вплив на дітей, адже вони є нашим майбутнім.
Фахівці нашого Центру нададуть професійну комплексну підтримку в залежності від ваших потреб, при зверненні до них безпосередньо, або за телефоном 2-19-07.
Ми сподіваємось, що спільними зусиллями зробимо нашу громаду більш соціально захищеною,