» » У березні фінансування галузей бюджету Сновської міської територіальної громади  склало 14,3 млн грн

У березні фінансування галузей бюджету Сновської міської територіальної громади  склало 14,3 млн грн

За рахунок власних коштів бюджету Сновською міською радою було здійснено у березні  фінансування галузей бюджету на загальну суму 14,3 млн грн. Це соціальна сфера, медицина, освіта, культура, спорт, житлово-комунальне господарство, утримання автомобільних доріг, підготовка проектів. Зокрема, на охорону здоров’я витрачено 549 тис. грн, на освіту – 7 млн грн, на соцзахист та соціальне забезпечення жителів громади – 1,6 млн грн, на заклади культури – 1,7 млн грн, на спортивну галузь – 407,6 тис. грн.

На утримання доріг у громаді у березні пішло 267,3 тис. грн. З метою утриманням в належному стані автомобільних доріг у громаді, які не мають твердого покриття, Сновською міською радою вирішено провести їх грейдерування вулиць за заявами громадян  з частковим підсипанням піщано-грунтовою сумішшю. Було подано понад 30 таких заяв від жителів громади.

Комунальним підприємством «Сновська ЖЕД» у березні здійснено заміну світильників вуличного освітлення по місту на більш економічні: 18 шт. – по вул. Миру та 24 шт. – по вул.Свободи. Комунальники за місяць видалили 10 аварійних дерев у Сновську та обрізали гілки на 80 деревах по вул.Незалежності і Залізничній. У квітні планується видалення аварійних дерев у селах громади.

Загалом на житлово-комунальне господарство (а це благоустрій територій, утримання кладовищ, прибирання вулиць, вивіз сміття, видалення аварійних дерев, обслуговування мереж вуличного освітлення тощо) за місяць витрачено 285 тис. грн. Зокрема, на прибирання вулиць у Сновську пішло 124,6 тис. грн, на утримання міського кладовища -23,3 тис. грн, на видалення аварійних дерев та обрізку гілок – 38,6 тис. грн, на обслуговування мереж вуличного освітлення – 72,1 тис. грн. Крім того  на оплату електроенергії за вуличне освітлення в населених пунктах громади – 92 тис. грн.

За рахунок спіфінансування з міського бюджету (80%) та з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття  (20%) на громадські роботи з благоустрою  в громаді у минулому місяці було залучено 8 осіб, які стоять на обліку у Центрі зайнятості. Вони працювали у селах Великий Щимель (2 людини), Петрівка (4 людини) та Тур`я (2 людини).

За рахунок коштів бюджету міської територіальної громади у березні Укрзалізниці відшкодовано витрати у сумі  5,9 тис. грн на перевезення жителів громади пільгових категорій потягом Сновськ-Бахмач. Надано матеріальну допомогу 22 жителям громади у сумі 29,5 тис. грн.

За рахунок трансфертів з державного та обласного бюджетів у березні в громаді здійснено фінансування у сумі 4,6 млн грн:  в освіті – 4,5 млн грн; в охороні здоров`я – 95,6 тис. грн (на забезпечення хворих препаратами інсуліну); на пільгове медобслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 2,4 тис. грн.

14 березня на Сновщині розпочалась вакцинація проти  COVID -19 вакциною AstraZenecaOxford  виробництва індійської компанії. Щеплення проводилося  Корюківською районною мобільною бригадою. Першими вакцинувалися медичні працівники первинної ланки медицини  та центральної районної лікарні, громадські  діячі та люди похилого віку. 22 березня медзаклад отримав ще 100 доз вакцини.

З 29 березня на території Чернігівської області запроваджується “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Початкова ланка освіти та дитсадки на Сновщині продовжили працювати, старшокласники перейшли на навчання в онлайн. Також не працюють позашкільні заклади. Дитяча музична школа також перейшла працювати в онлайн, проводяться лише індивідуальні заняття у стінах закладу.

При Сновській міській раді у березні створено комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій до складу якої увійшло 19 чоловік.

Протягом місяця у рамках  участі Сновської міської громади в Програмі DOBRE були проведені робочі зустрічі та навчання з експертами проєкту. 31 березня закінчився термін подачі проектів у рамках Громадського бюджету-2021. Всього було подано 15 заявок, з них по місту – 4, всі вони допущені до голосування.